RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1767358906015

Medicamente extemporale pentru anul 2026

Finalizată Achiziție de valoare mică (micro) ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
82 520,00 MDL
Până la termen
expirat
13.01.2026 09:00 UTC
Loturi
15
Oferte depuse
30
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Medicamente extemporale pentru anul 2026

Parametrii achiziției

CPV
3333690000-3 · Diverse medicamente
Categorie
Bunuri
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică (micro)
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
82 520,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
I.M.S.P. CENTRUL MEDICILOR DE FAMILIE MUNICIPAL BALTI · 82 520,00 MDL · 2026-01-02 → 2026-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
02.01.2026 · 13:20 UTC
Clarificarea condițiilor
02.01.2026 → 06.01.2026 08:00 UTC
Se primesc oferte
06.01.2026 → 13.01.2026 09:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
14.01.2026
Executarea contractului
19.01.2026 → 31.12.2026 00:00 UTC

Obiectele achiziției 15

#LotObiectele achizițieiCPVCantitate
11Sol. Kalii iodati 3%-500,033690000-3
Diverse medicamente
260 buc.
22Sol. Calcii chloridi 3%-500,033690000-3
Diverse medicamente
260 buc.
33Sol. Novocaini 2%-500,033690000-3
Diverse medicamente
100 buc.
44Sol. Novocaini 0,5%-200,033690000-3
Diverse medicamente
60 buc.
55Sol. Magnesii sulfatis 5%-500,033690000-3
Diverse medicamente
100 buc.
66Sol. Natrii bromidi 3%-500,033690000-3
Diverse medicamente
100 buc.
77Sol. Euphyllini 0,2%-200,033690000-3
Diverse medicamente
80 buc.
88Sol. Euphyllini 2%-200,033690000-3
Diverse medicamente
200 buc.
99Sol. Papaverini 0,2%-200,033690000-3
Diverse medicamente
80 buc.
1010Sol. Papaverini 2%-200,033690000-3
Diverse medicamente
160 buc.
1111Sol. Natrii chloridi 0,9%-200,033690000-3
Diverse medicamente
100 buc.
1212Sol. Natrii hydrocarbonati 2%-500,033690000-3
Diverse medicamente
30 buc.
1313Sol. Furacilini 1:5000 500,033690000-3
Diverse medicamente
40 buc.
1414Sol. Hydrogenii peroxidi 6%-200,033690000-3
Diverse medicamente
320 buc.
1515Pulvere Glucose 75,033690000-3
Diverse medicamente
650 buc.

Loturi 15

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Lotul -1. Sol. Kalii iodati 3%-500,0
Sol. Kalii iodati 3%-500,0
17 225,00 MDLmun.Bălţi
str. Decebal 101"V"
19.01.2026 → 31.12.2026Atribuit
2Lotul -2. Sol. Calcii chloridi 3%-500,0
Sol. Calcii chloridi 3%-500,0
5 876,00 MDLmun.Bălţi
str. Decebal 101"V"
19.01.2026 → 31.12.2026Atribuit
3Lotul -3. Sol. Novocaini 2%-500,0
Sol. Novocaini 2%-500,0
3 785,00 MDLmun.Bălţi
str. Decebal 101"V"
19.01.2026 → 31.12.2026Atribuit
4Lotul -4. Sol. Novocaini 0,5%-200,0
Sol. Novocaini 0,5%-200,0
1 149,00 MDLmun.Bălţi
str. Decebal 101"V"
19.01.2026 → 31.12.2026Atribuit
5Lotul -5. Sol. Magnesii sulfatis 5%-500,0
Sol. Magnesii sulfatis 5%-500,0
2 121,00 MDLmun.Bălţi
str. Decebal 101"V"
19.01.2026 → 31.12.2026Atribuit
6Lotul -6. Sol. Natrii bromidi 3%-500,0
Sol. Natrii bromidi 3%-500,0
2 935,00 MDLmun.Bălţi
str. Decebal 101"V"
19.01.2026 → 31.12.2026Atribuit
7Lotul -7. Sol. Euphyllini 0,2%-200,0
Sol. Euphyllini 0,2%-200,0
1 556,00 MDLmun.Bălţi
str. Decebal 101"V"
19.01.2026 → 31.12.2026Atribuit
8Lotul -8. Sol. Euphyllini 2%-200,0
Sol. Euphyllini 2%-200,0
7 000,00 MDLmun.Bălţi
str. Decebal 101"V"
19.01.2026 → 31.12.2026Atribuit
9Lotul -9. Sol. Papaverini 0,2%-200,0
Sol. Papaverini 0,2%-200,0
1 924,00 MDLmun.Bălţi
str. Decebal 101"V"
19.01.2026 → 31.12.2026Atribuit
10Lotul -10. Sol. Papaverini 2%-200,0
Sol. Papaverini 2%-200,0
13 642,00 MDLmun.Bălţi
str. Decebal 101"V"
19.01.2026 → 31.12.2026Atribuit
11Lotul -11. Sol. Natrii chloridi 0,9%-200,0
Sol. Natrii chloridi 0,9%-200,0
1 748,00 MDLmun.Bălţi
str. Decebal 101"V"
19.01.2026 → 31.12.2026Atribuit
12Lotul -12. Sol. Natrii hydrocarbonati 2%-500,0
Sol. Natrii hydrocarbonati 2%-500,0
600,00 MDLmun.Bălţi
str. Decebal 101"V"
19.01.2026 → 31.12.2026Atribuit
13Lotul -13. Sol. Furacilini 1:5000 500,0
Sol. Furacilini 1:5000 500,0
774,00 MDLmun.Bălţi
str. Decebal 101"V"
19.01.2026 → 31.12.2026Atribuit
14Lotul -14. Sol. Hydrogenii peroxidi 6%-200,0
Sol. Hydrogenii peroxidi 6%-200,0
5 950,00 MDLmun.Bălţi
str. Decebal 101"V"
19.01.2026 → 31.12.2026Atribuit
15Lotul -15. Pulvere Glucose 75,0
Pulvere Glucose 75,0
16 235,00 MDLmun.Bălţi
str. Decebal 101"V"
19.01.2026 → 31.12.2026Atribuit

Documente 6

  • Anunț de participare - medicamente extemporale pentru a. 2026.signed.pdf
    doar metadateAnunț de participare02.01.2026
  • Anexele nr. 21-22 - medicamente extemporale pentru a. 2026.signed.pdf
    doar metadateSpecificații tehnice02.01.2026
  • Anexele nr. 21-22 - medicamente extemporale pentru a. 2026.docx
    doar metadateSpecificații tehnice02.01.2026
  • Contract model - medicamente extemporale pentru a. 2026.signed.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire02.01.2026
  • Declarație de eligibilitate - medicamente extemporale pentru a. 2026.signed.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire02.01.2026
  • Declarație de eligibilitate - medicamente extemporale pentru a. 2026.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire02.01.2026

Oferte depuse 30

OfertantLotValoareaStatusPublicat
Farmacia-Natali125 740,00 MDLÎn examinare12.01.2026 11:44 UTC
Farmacia Mondus SRL1518 038,00 MDLÎn examinare09.01.2026 14:45 UTC
Farmacia Mondus SRL91 924,00 MDLÎn examinare09.01.2026 14:40 UTC
Farmacia-Natali121 620,00 MDLÎn examinare12.01.2026 11:53 UTC
Farmacia Mondus SRL71 556,00 MDLÎn examinare09.01.2026 14:39 UTC
Farmacia Mondus SRL111 748,00 MDLÎn examinare09.01.2026 14:42 UTC
Farmacia-Natali813 650,00 MDLÎn examinare12.01.2026 11:46 UTC
Farmacia-Natali74 220,00 MDLÎn examinare12.01.2026 11:46 UTC
Farmacia Mondus SRL41 149,00 MDLÎn examinare09.01.2026 14:35 UTC
Farmacia Mondus SRL12599,00 MDLÎn examinare09.01.2026 14:42 UTC
Farmacia-Natali1521 125,00 MDLÎn examinare12.01.2026 11:54 UTC
Farmacia Mondus SRL63 685,00 MDLÎn examinare09.01.2026 14:37 UTC
Farmacia-Natali66 600,00 MDLÎn examinare12.01.2026 11:45 UTC
Farmacia-Natali43 135,00 MDLÎn examinare12.01.2026 11:45 UTC
Farmacia-Natali115 150,00 MDLÎn examinare12.01.2026 11:53 UTC
Farmacia-Natali132 300,00 MDLÎn examinare12.01.2026 11:53 UTC
Farmacia-Natali36 600,00 MDLÎn examinare12.01.2026 11:45 UTC
Farmacia Mondus SRL122 100,00 MDLÎn examinare08.01.2026 15:00 UTC
Farmacia Mondus SRL33 785,00 MDLÎn examinare09.01.2026 14:34 UTC
Farmacia Mondus SRL145 950,00 MDLÎn examinare09.01.2026 14:44 UTC
Farmacia Mondus SRL13774,00 MDLÎn examinare09.01.2026 14:43 UTC
Farmacia-Natali1015 400,00 MDLÎn examinare12.01.2026 11:52 UTC
Farmacia-Natali55 650,00 MDLÎn examinare12.01.2026 11:45 UTC
Farmacia Mondus SRL52 121,00 MDLÎn examinare09.01.2026 14:36 UTC
Afișați mai multe (24 / 30)

Decizii de atribuire 30

FurnizorLotValoareaStatusPublicat
Farmacia Mondus SRL13774,00 MDLCâștigător desemnat17.02.2026 09:14 UTC
Farmacia-Natali132 300,00 MDLRezultat nedivulgat14.01.2026 12:29 UTC
Farmacia Mondus SRL122 100,00 MDLCâștigător desemnat17.02.2026 09:09 UTC
Farmacia-Natali125 740,00 MDLRezultat nedivulgat14.01.2026 12:29 UTC
Farmacia Mondus SRL12599,00 MDLCâștigător desemnat17.02.2026 09:14 UTC
Farmacia-Natali121 620,00 MDLRezultat nedivulgat14.01.2026 12:29 UTC
Farmacia Mondus SRL1013 642,00 MDLCâștigător desemnat17.02.2026 09:13 UTC
Farmacia-Natali1015 400,00 MDLRezultat nedivulgat14.01.2026 12:29 UTC
Farmacia Mondus SRL52 121,00 MDLCâștigător desemnat17.02.2026 09:11 UTC
Farmacia-Natali55 650,00 MDLRezultat nedivulgat14.01.2026 12:29 UTC
Farmacia Mondus SRL71 556,00 MDLCâștigător desemnat17.02.2026 09:12 UTC
Farmacia-Natali74 220,00 MDLRezultat nedivulgat14.01.2026 12:29 UTC
Farmacia-Natali1518 037,00 MDLCâștigător desemnat17.02.2026 09:15 UTC
Farmacia Mondus SRL1518 038,00 MDLRezultat nedivulgat14.01.2026 12:29 UTC
Farmacia Mondus SRL91 924,00 MDLCâștigător desemnat17.02.2026 09:13 UTC
Farmacia-Natali94 440,00 MDLRezultat nedivulgat14.01.2026 12:29 UTC
Farmacia Mondus SRL33 785,00 MDLCâștigător desemnat17.02.2026 09:10 UTC
Farmacia-Natali36 600,00 MDLRezultat nedivulgat14.01.2026 12:29 UTC
Farmacia Mondus SRL111 748,00 MDLCâștigător desemnat17.02.2026 09:13 UTC
Farmacia-Natali115 150,00 MDLRezultat nedivulgat14.01.2026 12:29 UTC
Farmacia Mondus SRL145 950,00 MDLCâștigător desemnat17.02.2026 09:14 UTC
Farmacia-Natali1416 320,00 MDLRezultat nedivulgat14.01.2026 12:29 UTC
Farmacia Mondus SRL41 149,00 MDLCâștigător desemnat17.02.2026 09:11 UTC
Farmacia-Natali43 135,00 MDLRezultat nedivulgat14.01.2026 12:29 UTC
Afișați mai multe (24 / 30)

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 15

FurnizorLotSuma atribuităStatusPublicat
Farmacia-Natali1518 037,00 MDLContract în pregătire17.02.2026 09:15 UTC
Farmacia Mondus SRL145 950,00 MDLContract în pregătire17.02.2026 09:15 UTC
Farmacia Mondus SRL13774,00 MDLContract în pregătire17.02.2026 09:15 UTC
Farmacia Mondus SRL12599,00 MDLContract în pregătire17.02.2026 09:15 UTC
Farmacia Mondus SRL111 748,00 MDLContract în pregătire17.02.2026 09:15 UTC
Farmacia Mondus SRL1013 642,00 MDLContract în pregătire17.02.2026 09:15 UTC
Farmacia Mondus SRL91 924,00 MDLContract în pregătire17.02.2026 09:15 UTC
Farmacia Mondus SRL87 000,00 MDLContract în pregătire17.02.2026 09:16 UTC
Farmacia Mondus SRL71 556,00 MDLContract în pregătire17.02.2026 09:16 UTC
Farmacia Mondus SRL63 685,00 MDLContract în pregătire17.02.2026 09:16 UTC
Farmacia Mondus SRL52 121,00 MDLContract în pregătire17.02.2026 09:16 UTC
Farmacia Mondus SRL41 149,00 MDLContract în pregătire17.02.2026 09:16 UTC
Farmacia Mondus SRL33 785,00 MDLContract în pregătire17.02.2026 09:16 UTC
Farmacia Mondus SRL25 876,00 MDLContract în pregătire17.02.2026 09:16 UTC
Farmacia Mondus SRL122 100,00 MDLContract în pregătire17.02.2026 09:16 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.