Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1787920336058
INVITAŢIE DE PARTICIPARE LA REOFERTARE. Achiziționarea articolelor parafarmaceutice pentru anul 2026 (subsecvent 9)
Разъяснение условий
Закупка малой стоимости
·Критерий выбора: Автоматически
Оценочная стоимость
62 723,35 MDL
До дедлайна
6д 15ч
07.09.2026 07:00 UTC
Электронный аукцион: 08.09.2026 09:00 UTC
Лоты
11
Поданные предложения
Не раскрывается
Источник публикует предложения только после подведения итогов
AI-разбор закупки
Как формируется анализ
Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.
- основные требования
- необходимые документы
- важные сроки
- риски и ограничения
- цитаты из исходных документов
Проанализировать закупку
Бесплатно на старте.
Подходит ли эта закупка моей компании?
Создайте профиль компании, чтобы увидеть разбор соответствия: CPV, регион, бюджет, процедура и требуемые документы.
Создать профиль компанииОбзор процедуры
În scopul atribuirii contractelor subsecvente ca urmare a acordului-cadru
(ocds...02027 din 25.11.2025) încheiat prin procedura de achiziție
ocds-b3wdp1-MD-1744283102027 din 10.04.2025 privind Achiziționarea
articolelor parafarmaceutice pentru anul 2026 (subsecvent 9)
Параметры закупки
- CPV
- 33 › 33100000-1 · Echipamente medicale
- Категория
- Товары
- Тип процедуры
- Закупка малой стоимости
- Критерий выбора
- Автоматически
- Подача предложения
- Электронная подача
- Правовое основание
- Национальное законодательство о закупках
- Финансирование ЕС
- нет
- Плановый бюджет
- 62 723,36 MDL
- Лоты можно объединять
- нет
- Порядок подачи (обоснование)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Финансирование
- CENTRUL PENTRU ACHIZITII PUBLICE CENTRALIZATE IN SANATATE · 62 723,36 MDL · 2026-08-28 → 2026-12-30
- Критерии допуска
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Этапы процедуры
Опубликовано
28.08.2026 · 12:58 UTC
Разъяснение условий
28.08.2026 → 02.09.2026 11:00 UTC
Принимают предложения
02.09.2026 → 07.09.2026 07:00 UTC
Исполнение контракта
15.09.2026 → 31.12.2026 00:00 UTC
Предметы закупки 11
| # | Лот | Предметы закупки | CPV | Количество |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Emplastru - 2.5cmx500cm (001518) | 33100000-1 Echipamente medicale | 700 шт. |
| 2 | 2 | Mănuşi pentru examinare, netede, latex cu pudră, Nesteril | 33100000-1 Echipamente medicale | 20 000 шт. |
| 3 | 3 | Mănuşi pentru examinare, netede, nitril, fără pudră, Nesterile | 33100000-1 Echipamente medicale | 45 000 шт. |
| 4 | 4 | Mască de examinare simplă (001578) | 33100000-1 Echipamente medicale | 2 500 шт. |
| 5 | 5 | Seringă cu ac, 10ml sau 12ml | 33100000-1 Echipamente medicale | 28 500 шт. |
| 6 | 6 | Seringă cu ac, 20ml sau 24ml | 33100000-1 Echipamente medicale | 13 400 шт. |
| 7 | 7 | Seringă cu ac, 2ml sau 3ml | 33100000-1 Echipamente medicale | 13 000 шт. |
| 8 | 8 | Seringă cu ac,5ml sau 6m | 33100000-1 Echipamente medicale | 13 000 шт. |
| 9 | 9 | Seringă sterilă cu ac nedetașabil, pentru insulină, ac ≥29G (001619) | 33100000-1 Echipamente medicale | 1 000 шт. |
| 10 | 10 | Sistem de perfuzie a soluţiilor cu ac metalic (001625) | 33100000-1 Echipamente medicale | 2 000 шт. |
| 11 | 11 | Vată medicală nesterilă | 33100000-1 Echipamente medicale | 37 500 г |
Лоты 11
| # | Лоты | Сумма | Место исполнения | Период поставки/исполнения | Статус |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lot nr. 21 Emplastru - 2.5cmx500cm (001518) Emplastru - 2.5cmx500cm (001518) | 2 077,46 MDL | mun.Chişinău mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2 | 15.09.2026 → 31.12.2026 | Итог не подведён |
| 2 | Lot nr. 44 Mănuşi pentru examinare, netede, latex cu pudră, Nesteril Mănuşi pentru examinare, netede, latex cu pudră, Nesteril | 7 303,04 MDL | mun.Chişinău mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2 | 15.09.2026 → 31.12.2026 | Итог не подведён |
| 3 | Lot nr. 45 Mănuşi pentru examinare, netede, nitril, fără pudră, Nesterile Mănuşi pentru examinare, netede, nitril, fără pudră, Nesterile | 13 283,78 MDL | mun.Chişinău mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2 | 15.09.2026 → 31.12.2026 | Итог не подведён |
| 4 | Lot nr. 52 Mască de examinare simplă (001578) Mască de examinare simplă (001578) | 525,00 MDL | mun.Chişinău mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2 | 15.09.2026 → 31.12.2026 | Итог не подведён |
| 5 | Lot nr. 73 Seringă cu ac, 10ml sau 12ml Seringă cu ac, 10ml sau 12ml | 15 364,21 MDL | mun.Chişinău mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2 | 15.09.2026 → 31.12.2026 | Итог не подведён |
| 6 | Lot nr. 74 Seringă cu ac, 20ml sau 24ml Seringă cu ac, 20ml sau 24ml | 10 653,00 MDL | mun.Chişinău mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2 | 15.09.2026 → 31.12.2026 | Итог не подведён |
| 7 | Lot nr. 75 Seringă cu ac, 2ml sau 3ml Seringă cu ac, 2ml sau 3ml | 4 159,99 MDL | mun.Chişinău mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2 | 15.09.2026 → 31.12.2026 | Итог не подведён |
| 8 | Lot nr. 76 Seringă cu ac,5ml sau 6m Seringă cu ac,5ml sau 6m | 4 212,00 MDL | mun.Chişinău mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2 | 15.09.2026 → 31.12.2026 | Итог не подведён |
| 9 | Lot nr. 88 Seringă sterilă cu ac nedetașabil, pentru insulină, ac ≥29G (001619) Seringă sterilă cu ac nedetașabil, pentru insulină, ac ≥29G (001619) | 489,00 MDL | mun.Chişinău mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2 | 15.09.2026 → 31.12.2026 | Итог не подведён |
| 10 | Lot nr. 91 Sistem de perfuzie a soluţiilor cu ac metalic (001625) Sistem de perfuzie a soluţiilor cu ac metalic (001625) | 2 580,00 MDL | mun.Chişinău mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2 | 15.09.2026 → 31.12.2026 | Итог не подведён |
| 11 | Lot nr. 96 Vată medicală nesterilă Vată medicală nesterilă | 2 075,87 MDL | mun.Chişinău mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2 | 15.09.2026 → 31.12.2026 | Итог не подведён |
Документы 7
Официальные изменения 1
28.08.2026 12:58 UTC
General change of Contract Notice