Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1787738638426
Lucrări de amenajare și securizare a zonei de gestionare a deșeurilor din s. Sofia, r-nul Drochia
Finalizată
Achiziție de valoare mică (micro)
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
214 987,74 MDL
Până la termen
expirat
03.09.2026 14:32 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
3
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Decizia se examinează
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Lucrări de amenajare și securizare a zonei de gestionare a deșeurilor din s. Sofia, r-nul Drochia
Parametrii achiziției
- CPV
- 45 › 45200000-9 · Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
- Categorie
- Lucrări
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică (micro)
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 214 987,74 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Primaria Sofia,r-nul Drochia · 214 987,74 MDL · 2026-08-26 → 2026-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
28.08.2026 · 11:30 UTC
Clarificarea condițiilor
26.08.2026 → 29.08.2026 14:32 UTC
Se primesc oferte
29.08.2026 → 03.09.2026 14:32 UTC
Desemnarea câștigătorului
03.09.2026
Executarea contractului
07.09.2026 → 30.12.2026 11:13 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Lucrări de amenajare și securizare a zonei de gestionare a deșeurilor din s. Sofia, r-nul Drochia | 45200000-9 Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice | 1 buc. |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lucrări de amenajare și securizare a zonei de gestionare a deșeurilor din s. Sofia, r-nul Drochia | 214 987,74 MDL | s.Sofia (r-l Drochia) s.Sofia,r-nul Drochia | 07.09.2026 → 30.12.2026 | Rezultat nestabilit |
Întrebări și răspunsuri 2
28.08.2026 11:30 UTC · Caracteristicile tomberoanelor
Nu este specificat capacitatea și tipul tomberoanelor
Răspunsul autorității: Codu CPV 34900000-6 , DEnumire bun:Coș pentru transportarea deșeurilor 120 L(culoare verde), Specificație tehnică: Tomberon din olastic cu roți și capac,120L,Verde, STANDARD EN 840 Tomberonul ete destinat colectării deșeurilor menajere(bio-degradabile,mixte) sau deșeurilor reciclabile(sticlă,metal). Este fabricat din polietelenă de înaltă densitate(HDPE),rezistent laacțiunea radiațiilor ultraviolete,precum și la coroziune. Baza coșului are roți încorporate,ceea ce îl face să fie ușor de mutat. Culoare: verde, Destinație: Exterior Dimensiune: 480x530x990 mm(+/- 100mm), Volum 120 L.
28.08.2026 11:35 UTC · Cantitatea
Este corect indicat cantitatea de 40 bucati pentru achizitia data?
Răspunsul autorității: Cantitatea de tomberoane solicitată este de 40(patruzeci bucăți).
Documente 7
Oferte depuse 3
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| "VLADMIH COMPANY " | 175 307,45 MDL | În examinare | 02.09.2026 13:03 UTC |
| SRL Zepto | 208 066,88 MDL | În examinare | 03.09.2026 14:30 UTC |
| Drostal | 214 100,79 MDL | În examinare | 02.09.2026 10:13 UTC |
Decizii de atribuire 3
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| "VLADMIH COMPANY " | 175 307,45 MDL | Decizia se examinează | 03.09.2026 14:32 UTC |
| SRL Zepto | 208 066,88 MDL | Rezultat nedivulgat | 03.09.2026 14:32 UTC |
| Drostal | 214 100,79 MDL | Rezultat nedivulgat | 03.09.2026 14:32 UTC |
Modificări oficiale 1
26.08.2026 11:58 UTC
General change of Contract Notice
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True