anunț de participare simplificat amenajare gunoiște 2026.signed.pdf
Pag. 1–2
Anexa nr. 1
la Regulamentul cu privire la achizițiile
publice de valoare mică
ANUNŢ DE PARTICIPARE SIMPLIFICAT
PENTRU ACHIZIȚIA DE VALOARE MICĂ
Privind achiziţionarea_ Lucrări de amenajare și securizare a zonei de gestionare a
deșeurilor din s. Sofia, r-nul Drochia (se indică obiectul achiziţiei)
prin achiziţie publică de valoare mică.
1. Denumirea autorităţii contractante Primăria s. Sofia, r-nul Drochia
2. IDNO 1007601007251
3. Adresa____MD-5235, s.Sofia, r-nul Drochia ___________________
4. Numărul de telefon/fax____067778255, 025230236_______________________
5.Adresa de e -mail şi pagina web oficia lă ale autorităţii contractante
[email protected] , https://sofiadrochia.md/
6. Adresa de e -mail sau pagina web oficială de la care se va putea obţine accesul la
documentaţia de atribuire: documentaţia de atribuire este anex ată în cadrul procedurii în
SIA RSAP.
7. Tipul autorităţii contractante şi obiectul principal de activitate (dacă este cazul,
menţiunea că autoritatea contractantă este o autoritate centrală de achiziţie s au că achiziţia
implică o altă formă de achiziţie comună Autoritate contractantă, Administrație publică
Locală
8. Cumpărătorul invită operatorii economici interesaţi, care îi pot satisface necesităţile,
să participe la procedura de achiziţie privind livrarea/prestarea următoarelor bunuri/servicii:
Nr.
crt.
Codul
CPV
Denumirea
bunurilor/serviciilor
Unitatea
de
măsură
Cantitatea Specificarea
tehnică
deplină
solicitată,
standardele de
referinţă
Valoarea
estimată
(se va
indica
pentru
fiecare lot
în parte)
1 45200000-9 Lucrări de amenajare și
securizare a zonei de
gestionare a deșeurilor din
s. Sofia, r-nul Drochia
buc
1
Conform
caietului de
sarcini
214987,74
Valoarea estimativă totală 214987,74
9. În cazul în care contractu l este împărţit pe loturi , un operator economic poate depune
oferta (se va selecta):
1) pentru un singur lot;
2) pentru mai multe loturi;
3) pentru toate loturile;
4) alte limitări privind numărul de loturi care pot fi atribuite aceluiaşi
ofertant_______________________________________________________________________
10. Termenele şi condiţiile de livrare/prestare solicitate : Lucrările vor fi executate în
termen de 3 0 zile din data înregistrarii contractului de antrepriză la Trezoreria de Stat si
emiterea ordinului de începere a lucrărilor.
11. Termenul de valabilitate a contractului : 31.12.2026
12. Scurtă descriere (indicați după caz) a criteriilor de calificare:
Nr.
d/o
Criteriile de calificare și de selecție
(Descrierea criteriului/cerinței)
Mod de demonstrare a
îndeplinirii criteriului/cerinței:
Nivelul
minim/
Obligativitatea
1 Cerere de participare Semnat electronic /anexa nr.7/ Obligatoriu
2 Declarație privind valabilitatea ofe
Pag. 2–3
Mod de demonstrare a îndeplinirii criteriului/cerinței: Nivelul minim/ Obligativitatea 1 Cerere de participare Semnat electronic /anexa nr.7/ Obligatoriu 2 Declarație privind valabilitatea ofertei Semnat electronic / anexa nr.8 / Obligatoriu 3 Grafic de executare a lucrărilor Semnat electronic / anexa nr.l0 / Obligatoriu 4 Declarație privind experiența similară Semnat electronic / anexa nr.l2 / Obligatoriu 5 Declarație privind lista principalelor lucrări efectuate în ultimul an de activitate Semnat electronic / anexa nr.l3 / Obligatoriu 6 Declarație privind dotările specifice, utilajul și echipamentul necesar pentru indeplenirea corespunzătoare a contractului Semnat electronic / anexa nr.l4 / Obligatoriu 7 Declarație privind personalul de specialitate propus pentru indeplenirea contractului Semnat electronic /anexa nr.15 / Obligatoriu 8 Caietul de sarcini / formularul de deviz nr.l - lista cu cantitățile de lucrări /formularul 3,5,7. Semnat electronic / anexa nr.23 / Obligatoriu 9 Informații generale despre ofertant Semnat electronic Obligatoriu 10 Extrasul din Registrul de Stat al persoanelor juridice Copie, semnat electronic Obligatoriu 11 Declarație privind garanția lucrărilor executate Declarație pe proprie răspundere privind garanția lucrărilor minimum 36 luni. Semnat electronic Obligatoriu 12 Certificat de efectuare sistematică a plăților și impozitelor,contribuțiilor eliberat de lnspectoratul fiscal,valabil la data deschiderii ofertelor. Semnat electronic Obligatoriu 13 Avizul Agenției pentru supraveghere tehnică anexa nr. 22 conform Ordinului nr.69 din 05.05.2021 al Ministerului Finanțelor Formular completat, confirmat prin aplicarea semnăturii electronice Obligatoriu 14 Certificate de conformitate pentru materilale și bunuri Certificat eliberat de către organizații competente cu termenul de valabilitate activ Obligatoriu 15 Declarație privind confirmarea identității beneficiarilor efectivi și neincadrarea acestora in situația condamnării pentru participarea la activităti ale unei organizații sau grupări criminale, pentru corupție, fraudă și/sau spălare de bani. Original, confirmat prin aplicarea semnaturii electronice a participantului Obligatoriu 16 Certificat/atestat de competență profesională al specialistului care va efectua instalarea camerelor de supraveghere Original, confirmat prin aplicarea semnaturii electronice Obligatoriu 17 Lista subcontractanților și partea/părțile din contract care sunt Semnat electronic / anexa nr.l6 Obligatoriu 13. Tehnici şi instrumente specifice de atribuire ( după caz, specificaţi dacă se va utiliza licitaţia electronică)__Nu se aplică___________________________________________. 14. Condiţii speciale de care depinde îndeplinirea c ontractului (indicaţi după caz)_______Nu se aplică_____________________________ 15. Ofertele se prezintă în valută_ Lei MDL____________________________________ 16. Criteriul de evaluare aplicat pentru
Pag. 3
ractului (indicaţi după
caz)_______Nu se aplică_____________________________
15. Ofertele se prezintă în valută_ Lei MDL____________________________________
16. Criteriul de evaluare aplicat pentru atribuirea contractului__Prețul cel mai scăzut___
17. Factorii de evaluare a celei mai avantajoase oferte din punct de vedere economic,
precum şi ponderile lor: Nu se aplică
Nr. crt. Denumirea factorului de evaluare Ponderea, %
1.
2.
18. Termenul-limită de depunere/deschidere a ofertelor:
- conform SIA ,,RSAP”/până la: (ora exactă)____ conform anunț ului de parti cipare
electronic platforma achziții. md ___
- pe: (data)_________________________________________
19. Adresa la care trebuie transmise ofertele sa u cererile de
participare___________________________________________________________________
Ofertele sau cererile de participare vor fi depuse electronic prin intermediul
SIA ,,RSAP”.
20. Termenul de valabilitate a ofertelor________30 zile ______________________
21. Locul deschiderii ofertelor________ SIA RSAP ________________
(SIA ,,RSAP” sau adresa locului deschiderii)
Ofertele întârziate vor fi respinse.
22. Limba sau limbile în care trebuie redactate ofertele sau cererile de
participare_________Limba de stat____________________________________
23. Alte informaţii relevante_____Nu sunt_____________________________
Conducătorul grupului de lucru Magaleas Veaceslav
Previzualizarea are caracter informativ. Doar originalul oficial din sursă are valoare juridică.