Licitație electronică
CPV 15800000-6
Băcănie
Valoarea lotului
42 875,53
MDL
Status
Licitație electronică
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică
Criteriu de atribuire
Doar prețul
Câștigă prețul cel mai mic
Etapele procedurii
ora locală (Chișinău)
Clarificări
25.08 17:56→ 30.08 11:00
Depunere
30.08 11:00→ 06.09 11:00
Evaluare
după închiderea depunerii
Examinate
nepublicat
Obiectul achiziției
13
1
Covrigei cu mac
15800000-6
Diverse produse alimentare
Cantitate: 150 Kilogram
2
Sare iodată
15800000-6
Diverse produse alimentare
Cantitate: 55 Kilogram
3
Suc de fructe
15800000-6
Diverse produse alimentare
Cantitate: 900 Kilogram
4
Biscuiti
15800000-6
Diverse produse alimentare
Cantitate: 230 Kilogram
5
Ulei de floarea soarelui
15800000-6
Diverse produse alimentare
Cantitate: 200 Kilogram
6
Semințe de susan
15800000-6
Diverse produse alimentare
Cantitate: 10 Kilogram
7
Semințe de in
15800000-6
Diverse produse alimentare
Cantitate: 10 Kilogram
8
Miez de floarea soarelui
15800000-6
Diverse produse alimentare
Cantitate: 10 Kilogram
9
Zahăr
15800000-6
Diverse produse alimentare
Cantitate: 300 Kilogram
10
Magiun
15800000-6
Diverse produse alimentare
Cantitate: 90 Kilogram
11
Cacao-pudră
15800000-6
Diverse produse alimentare
Cantitate: 3 Kilogram
12
Ceai negru
15800000-6
Diverse produse alimentare
Cantitate: 4 Kilogram
13
Praf de copt
15800000-6
Diverse produse alimentare
Cantitate: 100 Kilogram
Documentele achiziției
4
PDF
anunt de participare publicare.signed.pdf
Documentația de atribuire · 25.08.2026 17:56
DOCX
ds_bunuri_servicii_omf_115_15_09_2021.docx
Documentația de atribuire · 25.08.2026 17:56
PDF
anunt de participare publicare.signed.pdf
Documentația de atribuire · 26.08.2026 14:15
Fișierele sunt încărcate de autoritate în MTender. Versiunea cu valoare juridică — în sursa primară.
Termene și loc de executare
Perioada de executare
08.09.2026 17:54 → 30.12.2026 17:54
113 z.
Locul executării
s.Ermoclia
M. Eminescu, 1
-
Context de piață
Calcul Tenderidupă codul 15800000 · în 12 luni: 8643 achiziții
Jumătate din achiziții — în intervalul
mediană
299,05299 247,57 MDL
acest lot: 42 875,53 MDL
·în regiunea Ștefan Vodă: 172
Istoricul autorității
Calcul Tenderi I.P. Gimnaziul "Ion Creanga" s. Ermoclia · pe toată perioada2
achiziții
1
cu câștigător
0
nedesfășurate
0
cu o singură ofertă
A câștigat cel mai des:
Bestpartener
(4)
Toate achizițiile autorității
Loturi similare · CPV 1580 · în 12 luni
Aceeași clasă CPV · în derulare și recent finalizate
Procurarea produselor alimentare pentru perioada septembrie-decembrie 2026 pentru gradinita de copii ,,Ghiocel,, și Centrul de zi pentru copii
290 000,00
ofertare până 07.09 08:13
Diverse produse alimentare
109 119,79
ofertare până 07.09 09:00
Produse lactate
56 159,17
ofertare până 07.09 09:00
Fructe si legume
28 095,37
ofertare până 07.09 09:00
Produse de panificatie
6 643,98
ofertare până 07.09 09:00
Tenderi este un agregator de date deschise. Sumele, termenele și documentele sunt redate așa cum au fost publicate în MTender. Înainte de depunere verificați sursa primară.