Licitație electronică
CPV 03221111-7
Sfeclă roșie
Valoarea lotului
10 555,56
MDL
Până la închidere
4z 21h
11.09.2026 14:00
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Doar prețul
Câștigă prețul cel mai mic
Etapele procedurii
ora locală (Chișinău)
Clarificări
25.08 16:08→ 04.09 14:00
Depunere
04.09 14:00→ 11.09 14:00
Evaluare
după închiderea depunerii
Examinate
nepublicat
Se primesc oferte — până la 11.09.2026 14:00
au rămas 4 zile
Obiectul achiziției
1
1
Sfeclă roșie
03221111-7
Sfeclă
Cantitate: 2 000 Kilogram
Documentele achiziției
14
DOCX
anunț de participare simplificat.docx
Documentația de atribuire · 25.08.2026 16:08
PDF
anunț de participare simplificat.signed.pdf
Documentația de atribuire · 25.08.2026 16:08
DOCX
declarația de eligibilitate - an_2_870_md.docx
Documentația de atribuire · 25.08.2026 16:08
PDF
declarația de eligibilitate - an_2_870_md.signed.pdf
Documentația de atribuire · 25.08.2026 16:08
PDF
specificații de preț.signed.pdf
Documentația de atribuire · 25.08.2026 16:08
PDF
specificaţii tehnice.signed.pdf
Documentația de atribuire · 25.08.2026 16:08
DOCX
ds bunuri_servicii omf + model de contract.docx
Documentația de atribuire · 25.08.2026 16:08
PDF
ds bunuri_servicii omf + model de contract.signed.pdf
Documentația de atribuire · 25.08.2026 16:08
Fișierele sunt încărcate de autoritate în MTender. Versiunea cu valoare juridică — în sursa primară.
Termene și loc de executare
Perioada de executare
01.10.2026 → 31.12.2026
91 z.
Locul executării
mun.Bălţi
strada Iurie Gagarin nr. 114
Sfeclă roșie
Context de piață
Calcul Tenderidupă clasa 0322 · în 12 luni: 122 achiziții
Jumătate din achiziții — în intervalul
mediană
292,0088 141,00 MDL
acest lot: 10 555,56 MDL
·în regiunea mun. Bălți: 2
Istoricul autorității
Calcul Tenderi IMSP Spitalul de Psihiatrie Bălţi · pe toată perioada310
achiziții
223
cu câștigător
19
nedesfășurate
40
cu o singură ofertă
A câștigat cel mai des:
SRL ALIM TOTAL
(189)
Toate achizițiile autorității
Loturi similare · CPV 0322 · în 12 luni
Aceeași clasă CPV · în derulare și recent finalizate
Procurarea fructelor si legumelor Contract nr.55
INTREPRINZATOR INDIVIDUAL "RUSU NATALIA"
10 786,00
finalizat · atribuit
procurarea produselor alimentare
S.R.L. VASAN-LEG
43 875,00
finalizat · atribuit
Legume, fructe și fructe cu coajă
SOCIETATEA COMERCIALA "DUȘA & CO" S.R.L.
37 541,67
finalizat · atribuit
Produse alimentare pentru cantina BNM
S.R.L. "ARENA FRUCT"
270,83
finalizat · atribuit
Produse alimentare pentru cantina BNM
S.R.L. "ARENA FRUCT"
258,33
finalizat · atribuit
Tenderi este un agregator de date deschise. Sumele, termenele și documentele sunt redate așa cum au fost publicate în MTender. Înainte de depunere verificați sursa primară.