Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1787660186942
Achiziționarea dispozitivelor medicale conform necesităților Instituțiilor Medico Sanitare Publice Lista Suplimentară 37 REPETAT
Anulată
Licitație deschisă
·Criteriu de atribuire: Manual
Motivul anulării
Denumirea procedurii s-a indicat eronat
Anularea se referă la întreaga procedură. Statutul fiecărui lot este indicat în secțiunea „Loturi”.
Valoare estimată
49 900 221,88 MDL
Până la termen
13z 0h
13.09.2026 21:00 UTC
Licitație electronică: 14.09.2026 11:00 UTC
Loturi
4
Oferte depuse
Nu se publică
Sursa publică ofertele doar după stabilirea rezultatelor
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Procedură închisă fără câștigător
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Achiziționarea dispozitivelor medicale conform necesităților Instituțiilor Medico Sanitare Publice Lista Suplimentară 37 REPETAT
Parametrii achiziției
- CPV
- 33 › 33100000-1 · Echipamente medicale
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Licitație deschisă
- Criteriu de atribuire
- Manual
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 49 900 221,88 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- CENTRUL PENTRU ACHIZITII PUBLICE CENTRALIZATE IN SANATATE · 49 900 221,88 MDL · 2026-08-25 → 2026-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
25.08.2026 · 12:43 UTC
Clarificarea condițiilor
25.08.2026 → 04.09.2026 11:00 UTC
Se primesc oferte
04.09.2026 → 13.09.2026 21:00 UTC
Executarea contractului
05.10.2026 → 31.12.2026 06:00 UTC
Obiectele achiziției 5
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | SISTEM DE ELECTROFIZIOLOGIE ȘI MAPPING CARDIAC 3D PENTRU ABLAȚIE PRIN RADIOFRECVENȚA | 33100000-1 Echipamente medicale | 2 buc. |
| 2 | 2 | Kit utilizat în SISTEM DE ELECTROFIZIOLOGIE ȘI MAPPING CARDIAC 3D PENTRU ABLAȚIE PRIN RADIOFRECVENȚA | 33100000-1 Echipamente medicale | 20 buc. |
| 3 | 3 | Kit utilizat în SISTEM DE ELECTROFIZIOLOGIE ȘI MAPPING CARDIAC 3D PENTRU ABLAȚIE PRIN RADIOFRECVENȚA | 33100000-1 Echipamente medicale | 20 buc. |
| 4 | 4 | Ultrasonograf cardiologic de tip ICE (Intracardiac Echocardiography) | 33100000-1 Echipamente medicale | 1 buc. |
| 5 | 4 | Tot necesarul de consumabile recomandat de producător pentru o procedură (Intervenție) , Operatorul Economic va prezenta Prețul unitar pentru fiecare consumabilă/componentă din Kit | 33100000-1 Echipamente medicale | 20 buc. |
Loturi 4
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | SISTEM DE ELECTROFIZIOLOGIE ȘI MAPPING CARDIAC 3D PENTRU ABLAȚIE PRIN RADIOFRECVENȚA | 39 121 666,67 MDL | mun.Chişinău mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2 | 05.10.2026 → 31.12.2026 | Anulată |
| 2 | Kit utilizat în SISTEM DE ELECTROFIZIOLOGIE ȘI MAPPING CARDIAC 3D PENTRU ABLAȚIE PRIN RADIOFRECVENȚA | 900 000,00 MDL | mun.Chişinău mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2 | 05.10.2026 → 31.12.2026 | Anulată |
| 3 | Kit utilizat în SISTEM DE ELECTROFIZIOLOGIE ȘI MAPPING CARDIAC 3D PENTRU ABLAȚIE PRIN RADIOFRECVENȚA | 900 000,00 MDL | mun.Chişinău mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2 | 05.10.2026 → 31.12.2026 | Anulată |
| 4 | Ultrasonograf cardiologic de tip ICE (Intracardiac Echocardiography) | 8 978 555,21 MDL | mun.Chişinău mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2 | 05.10.2026 → 31.12.2026 | Anulată |
Documente 5
Decizii de atribuire 4
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | — | Lot anulat | 25.08.2026 12:43 UTC | |
| 2 | — | Lot anulat | 25.08.2026 12:43 UTC | |
| 3 | — | Lot anulat | 25.08.2026 12:43 UTC | |
| 4 | — | Lot anulat | 25.08.2026 12:43 UTC |
Modificări oficiale 2
25.08.2026 12:41 UTC
General change of Contract Notice
25.08.2026 12:42 UTC · Anulare · Anunț de participare
Achiziționarea dispozitivelor medicale conform necesităților Instituțiilor Medico Sanitare Publice Lista Suplimentară 37 REPETAT
Denumirea procedurii s-a indicat eronat