RU RO
Înapoi la achiziție / Lot 1
Se primesc oferte CPV 45200000-9

Lucrări de reparație capitală al drumului L-336 M5 – Lupa Rece – Vatici, km 1.400-km 3+565-L336,1. Drum de acces spre satul Tabăra km 0.0+300, r-ul Orhei

Consiliul Raional Orhei mun.Orhei Publicat 01.09.2026 14:19
Valoarea lotului
13 229 647,35
MDL
Până la închidere
4z 16h
11.09.2026 14:19
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Doar prețul
Câștigă prețul cel mai mic

Etapele procedurii

ora locală (Chișinău)
Clarificări
20.08 10:4003.09 14:19
Depunere
03.09 14:1911.09 14:19
În desfășurare
Evaluare
după închiderea depunerii
Examinate
nepublicat
În această procedură nu se organizează licitație electronică
Se primesc oferte — până la 11.09.2026 14:19 au rămas 4 zile

Obiectul achiziției

1
1
Lucrări de reparație capitală al drumului L-336 M5 – Lupa Rece – Vatici, km 1.400-km 3+565-L336,1. Drum de acces spre satul Tabăra km 0.0+300, r-ul Orhei
45200000-9 Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
Cantitate: 1 Bucata

Documentele achiziției

10
PDF
1 anunț de participare vatici 2026, repetat (1).signed.pdf
Documentația de atribuire · 20.08.2026 10:40
DOC
4 duae_.doc
Documentația de atribuire · 20.08.2026 10:40
PDF
caiet de sarcini drum s.vatici - forma 1.signed (1).pdf
Documentația de atribuire · 20.08.2026 10:40
DOCX
ds_lucrari_actualizata.docx
Documentația de atribuire · 20.08.2026 10:40
PDF
1 anunț de participare vatici 2026, repetat (1).signed.pdf
Documentația de atribuire · 20.08.2026 10:40
DOC
4 duae_.doc
Documentația de atribuire · 20.08.2026 10:40
PDF
caiet de sarcini drum s.vatici - forma 1.signed (1).pdf
Documentația de atribuire · 20.08.2026 10:40
DOCX
ds_lucrari_actualizata.docx
Documentația de atribuire · 20.08.2026 10:40
PDF
caiet de sarcini - desfașurat.signed.pdf
Documentația de atribuire · 01.09.2026 14:19
PDF
caiet de sarcini - desfașurat.signed.pdf
Documentația de atribuire · 01.09.2026 14:19
Fișierele sunt încărcate de autoritate în MTender. Versiunea cu valoare juridică — în sursa primară.

Termene și loc de executare

Perioada de executare
23.09.2026 10:40 → 31.12.2026 10:40
99 z.
Locul executării
mun.Orhei
M. Eminescu 2
-

Context de piață

Calcul Tenderi
după codul 45200000 · în 12 luni: 4753 achiziții
Jumătate din achiziții — în intervalul
mediană
24 624,004 210 900,00 MDL
acest lot: 13 229 647,35 MDL · mai scump decât 90 % din achiziții ·în regiunea Orhei: 184
Metodologia indicatorilor

Istoricul autorității

Calcul Tenderi Consiliul Raional Orhei · pe toată perioada
88
achiziții
51
cu câștigător
9
nedesfășurate
18
cu o singură ofertă
A câștigat cel mai des: Burdila-Construct (8)
Toate achizițiile autorității

Loturi similare · CPV 4520 · în 12 luni

Aceeași clasă CPV · în derulare și recent finalizate
Renovare majoră a sălii de sport de la Liceul Teoretic din satul Chumai r-n Taraclia(Капитальный ремонт спортзала в Теоретическом лицее с.Чумай)
674 181,00
ofertare până 06.09 23:00
Lucrări de reconstrucție și montare a gardului perimetral
1 186 016,00
ofertare până 07.09 00:00
Lucrări de reconstrucție și montare a gardului perimetral
988 346,00
ofertare până 07.09 00:00
Lucrări de reparație a str. de la intersecția V.Pasaniuc cu Ion Creangă, Dacilor până la S.Lazo din s. Piatra r-nul Orhei
1 026 986,00
ofertare până 07.09 00:00
Lotul 1 Lucrări de construcție a terenului de volei în parcul ,,Butoiaș”
484 000,00
ofertare până 07.09 04:45
Tenderi este un agregator de date deschise. Sumele, termenele și documentele sunt redate așa cum au fost publicate în MTender. Înainte de depunere verificați sursa primară.
4z 16h
până la 11.09.2026 14:19
La favorite