Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1787207516656
Lucrări de reparație capitală al drumului L-336 M5 – Lupa Rece – Vatici, km 1.400-km 3+565-L336,1. Drum de acces spre satul Tabăra km 0.0+300, r-ul Orhei
Se primesc oferte
Licitație deschisă
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
13 229 647,35 MDL
Până la termen
7z 13h
11.09.2026 11:19 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
Nu se publică
Sursa publică ofertele doar după stabilirea rezultatelor
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Este potrivită această achiziție pentru compania mea?
Creați profilul companiei pentru a vedea analiza de potrivire: CPV, regiune, buget, procedură și documentele necesare.
Creați profilul companieiPrezentarea procedurii
Lucrări de reparație capitală al drumului L-336 M5 – Lupa Rece – Vatici, km 1.400-km 3+565-L336,1. Drum de acces spre satul Tabăra km 0.0+300, r-ul Orhei
Parametrii achiziției
- CPV
- 45 › 45200000-9 · Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
- Categorie
- Lucrări
- Tipul procedurii
- Licitație deschisă
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 13 229 647,35 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Consiliul Raional Orhei · 13 229 647,35 MDL · 2026-08-20 → 2026-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
01.09.2026 · 11:19 UTC
Clarificarea condițiilor
20.08.2026 → 03.09.2026 11:19 UTC
Se primesc oferte
03.09.2026 → 11.09.2026 11:19 UTC
Executarea contractului
23.09.2026 → 31.12.2026 08:40 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Lucrări de reparație capitală al drumului L-336 M5 – Lupa Rece – Vatici, km 1.400-km 3+565-L336,1. Drum de acces spre satul Tabăra km 0.0+300, r-ul Orhei | 45200000-9 Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice | 1 buc. |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lucrări de reparație capitală al drumului L-336 M5 – Lupa Rece – Vatici, km 1.400-km 3+565-L336,1. Drum de acces spre satul Tabăra km 0.0+300, r-ul Orhei | 13 229 647,35 MDL | mun.Orhei M. Eminescu 2 | 23.09.2026 → 31.12.2026 | Rezultat nestabilit |
Întrebări și răspunsuri 2
24.08.2026 09:15 UTC · Sursa de finantare
Vă rugăm să comunicați sursa de finanțare a obiectului (buget local, ODNRL sau alte surse) și să confirmați dacă, la data lansării procedurii, sunt asigurate și disponibile resursele financiare necesare pentru finanțarea integrală a contractului ce urmează a fi atribuit
Răspunsul autorității: Sursa de finanțare este de la Buget de Stat și Buget Raional. Resusele financiare sunt disponibile din bugetul raional.
31.08.2026 11:04 UTC · Caiet de sarcini
Bună ziua.
Vă rugăm respectuos să publicați forma desfășurată a caietului de sarcini.
Răspunsul autorității: Buna ziua, caietul de sarcini desfășurat este încărcat în SIA RSAP.
Documente 10
- 1 anunț de participare vatici 2026, repetat (1).signed.pdf
Documente cu același titlu: 2
- 20.08.2026 · cel mai recent după dată · procesat · Original ↗
- 20.08.2026 · procesat · Original ↗
- 4 duae_.doc
Documente cu același titlu: 2
- 20.08.2026 · cel mai recent după dată · format nesuportat · Original ↗
- 20.08.2026 · format nesuportat · Original ↗
- caiet de sarcini drum s.vatici - forma 1.signed (1).pdf
Documente cu același titlu: 2
- 20.08.2026 · cel mai recent după dată · procesat · Original ↗
- 20.08.2026 · procesat · Original ↗
- ds_lucrari_actualizata.docx
Documente cu același titlu: 2
- 20.08.2026 · cel mai recent după dată · procesat · Original ↗
- 20.08.2026 · procesat · Original ↗
- caiet de sarcini - desfașurat.signed.pdf
Documente cu același titlu: 2
- 01.09.2026 · cel mai recent după dată · procesat · Original ↗
- 01.09.2026 · procesat · Original ↗
Modificări oficiale 1
01.09.2026 11:19 UTC
General change of Contract Notice