RU RO
Înapoi la achiziție / Lot 1
Finalizată CPV 31100000-7

Generator

Centrul Național de Transfuzie a Sîngelui mun.Chişinău Publicat 19.08.2026 15:45
Valoarea lotului
408 000,00
MDL
Status
Finalizată
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică
Criteriu de atribuire
Doar prețul
Câștigă prețul cel mai mic

Etapele procedurii

ora locală (Chișinău)
Clarificări
17.08 16:4424.08 14:00
Depunere
24.08 14:0001.09 14:00
Licitație
02.09 15:00
Evaluare
01.09 14:00
Examinate

Obiectul achiziției

1
1
Generator
31100000-7 Motoare, generatoare şi transformatoare electrice
Cantitate: 1 Bucata

Documentele achiziției

4
PDF
anexa la anunțul de participare.semnat (1).pdf
Documentația de atribuire · 17.08.2026 16:44
PDF
anunț de participare.semnat.pdf
Documentația de atribuire · 17.08.2026 16:44
PDF
documentația standard.semnat.pdf
Documentația de atribuire · 17.08.2026 16:44
PDF
duae.semnat.pdf
Documentația de atribuire · 17.08.2026 16:44
Fișierele sunt încărcate de autoritate în MTender. Versiunea cu valoare juridică — în sursa primară.

Termene și loc de executare

Perioada de executare
07.09.2026 16:42 → 30.12.2026 16:42
114 z.
Locul executării
mun.Chişinău
Strada Academiei 11
-

Context de piață

Calcul Tenderi
după codul 31100000 · în 12 luni: 168 achiziții
Jumătate din achiziții — în intervalul
mediană
658,00600 000,00 MDL
acest lot: 408 000,00 MDL ·în regiunea mun. Chișinău: 73
Metodologia indicatorilor

Istoricul autorității

Calcul Tenderi Centrul Național de Transfuzie a Sîngelui · pe toată perioada
526
achiziții
413
cu câștigător
23
nedesfășurate
41
cu o singură ofertă
A câștigat cel mai des: Mic-Tan SRL (52)
Toate achizițiile autorității

Loturi similare · CPV 3110 · în 12 luni

Aceeași clasă CPV · în derulare și recent finalizate
LOT 1 ECHIPAMENTE DE PUTERE PENTRU SISTEMUL FOTOVOLTAIC
383 000,00
ofertare până 08.09 17:00
Achiziție module de putere SYPM4KI și module de baterii RBC SYBT5
286 605,00
ofertare până 16.09 17:30
Sursă de alimentare electrică continua (UPS)
S.R.L. "BTS PRO"
3 110,00
finalizat · atribuit
baterii pentru UPS
FIRMA DE PRODUCTIE SI COMERT "SELEN" S.R.L.
1 855,00
finalizat · atribuit
baterii pentru UPS
FIRMA DE PRODUCTIE SI COMERT "SELEN" S.R.L.
9 487,50
finalizat · atribuit
Tenderi este un agregator de date deschise. Sumele, termenele și documentele sunt redate așa cum au fost publicate în MTender. Înainte de depunere verificați sursa primară.
Finalizată
La favorite