Înapoi la catalog
Achiziție publică·ocds-b3wdp1-MD-1786710563117
Lucrări de amenajare a scenei din s. Domulgeni, r-nul Florești
Finalizată
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
461 886,00 MDL
Până la termen
expirat
27.08.2026 15:30 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
2
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Ofertele au fost respinse
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Lucrări de amenajare a scenei din s. Domulgeni, r-nul Florești presupune construirea acoperișului metalic și placarea platformei cu teracotă antiderapantă.
Parametrii achiziției
- CPV
- 45 › 45200000-9 · Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
- Categorie
- Lucrări
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 461 886,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- PRIMARIA SATULUI DOMULGENI · 461 886,00 MDL · 2026-08-14 → 2026-08-31 · Lucrări de amenajare a scenei
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
01.09.2026 · 13:11 UTC
Clarificarea condițiilor
14.08.2026 → 18.08.2026 13:29 UTC
Se primesc oferte
18.08.2026 → 27.08.2026 15:30 UTC
Desemnarea câștigătorului
27.08.2026
Executarea contractului
29.08.2026 → 30.12.2026 21:00 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Lucrări de amenajare a scenei din s. Domulgeni, r-nul Florești | 45200000-9 Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice | 1 buc. |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lucrări de amenajare a scenei din s. Domulgeni, r-nul Florești | 461 886,00 MDL | s.Domulgeni lipseste | 29.08.2026 → 30.12.2026 | Rezultat nestabilit |
Întrebări și răspunsuri 2
17.08.2026 05:50 UTC · Anunt de participare
Specificati sursa de finanțare?
Răspunsul autorității: Buna ziua, lucrările de amenajare a scenei vor fi finanțate dint-un proiect pe care l--am cistigat la Departamentul pentru Relații cu Republica Moldova (DRRM).)
18.08.2026 05:51 UTC · Caiet de sarcini
După cum intelegem dupa caietul de sarcini fundația (Platforma) este existentă?
Răspunsul autorității: Da
Documente 5
Oferte depuse 2
Decizii de atribuire 2
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True