202608141530_anunt_de_participare_scena.signed.pdf
Pag. 1–2
Anexa nr. 2
la Documentația standard nr. 69
din 7 mai 2021
ANUNȚ DE PARTICIPARE, INCLUSIV PENTRU PROCEDURILE DE
PRESELECȚIE/PROCEDURILE NEGOCIATE
privind achiziționarea Lucrări de amenajare a scenei
(se indică obiectul achiziției)
prin procedura de achiziție Cererea ofertelor de prețuri.
(tipul procedurii de achiziție)
*Procedura a fost inclusă în planul de achiziții publice a autorității contractante (Da/Nu):DA
Link-ul către planul de achiziții publice publicat:_____________________________________
1. Denumirea autorității contractante: Primăria satului Domulgeni
2. IDNO: 1007601008502
3. Adresa: satul Domulgeni, r. Florești
4. Numărul de telefon/fax: 0250-33-2-36; 067780531
5. Adresa de e -mail și pagina web oficială a autorității contractante:
[email protected]
6. Adresa de e-mail sau pagina web oficială de la care se va putea obține accesul la
documentația de atribuire: documentația de atribuire este anexată în cadrul procedurii în
SIA RSAP
7. Tipul autorității contractante și obiectul principal de activitate (dacă es te cazul,
mențiunea că autoritatea contractantă este o autoritate centrală de achiziție sau că
achiziția implică o altă formă de achiziție comună): APL (autoritatea publică locală de
nivelul I), instituție bugetară.
8. Cumpărătorul invită operatorii economici interesați, care îi pot satisface necesitățile, să
participe la procedura de achiziție privind prestarea/executarea următoarelor servicii de
proiectare/lucrări:
Nr.
d/o
Cod
CPV
Denumirea serviciilor de
proiectare sau de lucrări
solicitate
Unitatea
de
măsură
Cantitatea
Specificarea tehnică
deplină solicitată,
Standarde de
referință
Valoarea estimată
(se va indica pentru
fiecare lot în parte)
1 4500000
0-7
Lucrări de
amenajare a scenei
din s. Domulgeni, r-
nul Florești
lucrări 1 Conform caietului
de sarcini atașat
461 886,00
( lei MDL fară TVA
)
Valoarea estimativă totală
461 886,00
(lei MDL fară TVA
)
9. În cazul procedurilor de preselecție se indică numărul minim al candidaţilor şi, dacă este
cazul, numărul maxim al acestora. NU SE APLICĂ
10. În cazul în care contractul este împărțit pe loturi, un operator economic poate depune
oferta (se va selecta): NU SE APLICĂ
11. Admiterea sau interzicerea ofertelor alternative: NU SE ADMITE
(indicați se admite sau nu se admite)
12. Termenii și condițiile de prestare/executare solicitați: 45 DE ZILE CALENDARISTICE
DE LA SEMNAREA CONTRACTULUI.
13. Termenul de valabilitate a contractului: 31.12.2026
14. Contract de achiziție rezervat atelierelor protejate sau că acesta poate fi executat numai
în cadrul unor programe de angajare protejată (după caz): NU SE APLICĂ
(indicați da sau nu)
15. Prestarea serviciului este rezervată unei anumite profesii în temeiul unor legisau al unor
acte administrative (după caz): EXEC
Pag. 2
ngajare protejată (după caz): NU SE APLICĂ (indicați da sau nu) 15. Prestarea serviciului este rezervată unei anumite profesii în temeiul unor legisau al unor acte administrative (după caz): EXECUTAREA LUCRĂRILOR NU ESTE REZERVATĂ UNEI ANUMITE PROFESII ÎN TEMEIUL UNOR LEGI SAU ACTE ADMINISTRATIVE. (se menționează respectivele legi și acte administrative) 16. Scurta descriere a criteriilor privind eligibilitatea operatorilor economici care pot determina eliminarea acestora și a criteriilor de selecție/de preselecție; nivelul minim (nivelurile minime) al (ale) cerințelor eventual impuse; se menționeazăinformațiile solicitate (DUAE, documentație): Lucrările vor fi executate în strictă conformitate cu Caietul de sarcini și cu schița tehnică a sc enei anexată la acesta. Schița constituie parte integrantă a documentației de atribuire și stabilește configurația, forma, dimensiunile și elementele constructive ale scenei. Executantul va avea obligația de a realiza lucrările conform soluției tehnice pre zentate în schișă și cerințelor prevăzute în Caietul de sarcini. Orice modificare sau abatere de la schița tehnică va putea fi efectuată numai cu acordul prealabil, în scris, al autorității contractante și în condițiile legislației aplicabile. Nr. d/o Descrierea criteriului/cerinței Mod de demonstrare a îndeplinirii criteriului/cerinței: Nivelul minim/ Obligativitatea 1. DUAE Semnat electronic de către operatorul economic Obligatoriu 2. Oferta – Specificația de preț Oferta financiară – Formularul ofertei și devizele locale aferente ofertei, întocmite conform caietului de sarcini, inclusiv Formularele 3, 5 și 7, semnate electronic de către operatorul economic. Obligatoriu 3. CERERE DE PARTICIPARE Anexa nr. 7 Semnat electronic de către operatorul economic Obligatoriu 4. DECLARAŢIE privind valabilitatea ofertei Anexa nr. 8 Semnat electronic de către operatorul economic Obligatoriu INCLUSIV 5. Formularul – informații despre ofertant Semnat electronic de către operatorul economic Obligatoriu 6. Dovada înregistrării/extras a persoanei juridice, în conformitate cu prevederile legale Certificat/decizie de înregistrare a întreprinderii sau extras din Registrul de stat al persoanelor juridice/întreprinzătorilor individuali, după caz, semnat electronic de către operatorul economic. Obligatoriu 7. Declaratie privind dotarile specifice,utilajul și Anexa nr. 14. Semnat electronic de către operatorul economic Obligatoriu
Pag. 2–3
ă caz, semnat electronic de către operatorul economic. Obligatoriu 7. Declaratie privind dotarile specifice,utilajul și Anexa nr. 14. Semnat electronic de către operatorul economic Obligatoriu echipamentul necesar pentru îndeplinirea corespunzătoare a contractului 8. Declarație privind personalul de specialitate și/sau experții Anexa nr. 15. Semnat electronic de către operatoriul economic Obligatoriu 9. AVIZ pentru participare la licitațiile publice de lucrări din domeniul construcțiilor și instalațiilor Anexa nr. 22. Semnat electronic de către operatorul economic Obligatoriu 10. GRAFIC DE EXECUTARE A LUCRĂRILOR Anexa nr. 10 Semnat electronic de către operatorul economic Obligatoriu 11. DECLARAȚIE privind experienţa similară Anexa nr. 12 Semnat electronic de către operatorul economic Obligatoriu 12. Contracte de antrepriză și procese-verbale de recepție a lucrărilor similare Copii ale contractelor și proceselor -verbale de recepție a lucrărilor similare, care confirmă experiența declarată, semnate electronic de către operatorul economic. Obligatoriu 13. Declarație privind lista principalelor lucrări executateîn ultimul an de activitate Anexa nr. 13. Semnat electronic de către operatorul economic Obligatoriu 14. Diriginte de șantier - operatorul economic va prezenta legitimația și certificatul de atestare tehnico- profesională valabile pentru nperioada executării lucrărilor. Diriginte de șantier – operatorul economic va prezenta documente care confirmă desemnarea unui diriginte de șantier atestat corespunzător categoriilor de lucrări, cu acte de atestare valabile. Obligatoriu 15. Raport financiar pentru 2025. Raportul financiar pentru anul 2025 , semnat electronic de către operatorul economic/persoana responsabilă, după caz. Obligatoriu 17. Garanția pentru ofertă, după caz: NU SE CERE. Cuantumul: 0 %. 18. Termenul de garanție a lucrărilor 5 ANI . 19. Garanția de bună execuție a contractului, după caz NU SE CERE, cuantumul 0%. 20. Motivul recurgerii la procedura accelerată (în cazul licitației deschise, restrânse și a procedurii negociate), după caz NU SE APLICĂ 21. Tehnici și instrumente specifice de atribuire (dacă este cazul specificați dacă se va utiliza acordul-cadru, sistemul dinamic de achiziție sau licitația electronică): NU SE APLICĂ 22. Condiții speciale de care depinde îndeplinirea contractului (indicați după caz): CONFORM CAIETULUI DE SARCINI. 23. Ofertele se prezintă în valută LEI MDL 24. Criteriul de evaluare aplicat pentru atribuirea contractului: CEL MAI MIC PREȚ
Pag. 3–5
ea contractului (indicați după caz): CONFORM CAIETULUI DE SARCINI. 23. Ofertele se prezintă în valută LEI MDL 24. Criteriul de evaluare aplicat pentru atribuirea contractului: CEL MAI MIC PREȚ 25. Factorii de evaluare a ofertei celei mai avantajoase din punct de vedere economic, precum și ponderile lor: NU SE APLICĂ. 26. Termenul limită de depunere/deschidere a ofertelor: conform SIA RSAP /până la: [ora exactă] Informația o găsiți in SIA RSAP pe: [data] Informația o găsiți in SIA RSAP 27. Adresa la care trebuie transmise ofertele sau cererile de participare: Ofertele sau cererile de participare vor fi depuse electronic prin intermediul SIA RSAP 28. Termenul de valabilitate a ofertelor: 60 ZILE 29. Locul deschiderii ofertelor: conform informației publicate în SIA RSAP sau adresa de deschidere. (SIA RSAP sau adresa deschiderii) Ofertele întârziate vor fi respinse. 30. Persoanele autorizate să asiste la deschiderea ofertelor: Ofertanții sau reprezentanții acestora au dreptul să participe la deschiderea ofertelor, cu excepția cazului când ofertele au fost depuse prin SIA RSAP. 31. Limba sau limbile în care trebuie redactate ofertele sau cererile de participare: ROMÂNĂ 32. Respectivul contract se referă la un proiect și/sau program finanțat din fonduri ale Uniunii Europene: NU SE APLICĂ (se specifică denumireaproiectului și/sau programului) 33. Denumirea și adresa organismului competent de soluționare a contestațiilor: Agenția Națională pentru Soluționarea Contestațiilor Adresa: mun. Chișinău, bd. Ștefan cel Mare și Sfânt nr.124 (et.4), MD 2001; Tel/Fax/email: 022-820 652, 022 820-651, [email protected] 34. Data (datele) și referința (referințele) publicărilor anterioare în Jurnalul Oficial al Uniunii Europene privind contractul (contractele) la care se referă anunțul respectiv (dacă este cazul): NU SE APLICĂ 35. În cazul achizițiilor periodice, calendarul estimat pentru publicarea anunțurilor viitoare:NU SE APLICĂ 36. Data publicării anunțului de intenție sau, după caz, precizarea că nu a fost publicat un astfel de anunţ: NU SE APLICĂ 37. Data transmiterii spre publicare a anunțului de participare:Conform SIA RSAP 38. În cadrul procedurii de achiziție publică se va utiliza/accepta: Denumirea instrumentului electronic Se va utiliza/accepta sau nu depunerea electronică a ofertelor sau a cererilor de participare SE ACCEPTĂ sistemul de comenzi electronice NU SE ACCEPTĂ facturarea electronică SE ACCEPTĂ plățile electronice SE ACCEPTĂ 39. Contractul intră sub incidența Acordului privind achizițiile guvernamentale al Organizației Mondiale a Comerțului (numai în cazul anunțurilor transmise spre publicare în Jurnalul Oficial al Uniunii Europene): NU SE APLICĂ (se specifică da sau nu) 40. Alte informații relevante: NU SE APLICĂ Conducătorul grupului
Pag. 5
ilor transmise spre publicare în Jurnalul Oficial al Uniunii Europene): NU SE APLICĂ (se specifică da sau nu) 40. Alte informații relevante: NU SE APLICĂ Conducătorul grupului de lucru: PATRAȘCO Vasile
Previzualizarea are caracter informativ. Doar originalul oficial din sursă are valoare juridică.