RU RO
Вернуться в каталог
Государственная закупка·ocds-b3wdp1-MD-1785518695420

Tehnica pentru serviciul de gospodărie comunală Călinești, raionul Fălești, inclusiv livrarea

Завершена Открытый тендер ·Критерий выбора: Автоматически
Оценочная стоимость
1 356 300,00 MDL
До дедлайна
истёк
01.09.2026 07:00 UTC
Лоты
1
Поданные предложения
1
AI-разбор закупки Как формируется анализ

Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.

  • основные требования
  • необходимые документы
  • важные сроки
  • риски и ограничения
  • цитаты из исходных документов

Закупка завершена — разбор носит справочный характер.

Проанализировать закупку Бесплатно на старте.

Закупка завершена

Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.

Итог процедуры: Решение на рассмотрении

По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.

Обзор процедуры

Tehnica pentru serviciul de gospodărie comunală Călinești, raionul Fălești, inclusiv livrarea (Tractor multifuncțional, încărcător frontal și căuș (cupă) hidraulic, remorcă, lamă frontală pentru deszăpezire, mătură stradală atașată la tractor, distribuit

Параметры закупки

CPV
1616700000-2 · Tractoare
Категория
Товары
Тип процедуры
Открытый тендер
Критерий выбора
Автоматически
Подача предложения
Электронная подача
Правовое основание
Национальное законодательство о закупках
Финансирование ЕС
нет
Плановый бюджет
1 356 300,00 MDL
Лоты можно объединять
нет
Порядок подачи (обоснование)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Финансирование
PRIMARIA SATULUI CALINESTI · 1 356 300,00 MDL · 2026-07-31 → 2026-12-30 · Tehnica pentru serviciul de gospodărie comunală Călinești, raionul Fălești, inclusiv livrarea
Критерии допуска
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Этапы процедуры

Опубликовано
01.09.2026 · 12:09 UTC
Разъяснение условий
31.07.2026 → 18.08.2026 07:00 UTC
Принимают предложения
18.08.2026 → 01.09.2026 07:00 UTC
Определение победителя
01.09.2026
Исполнение контракта
04.09.2026 → 31.12.2026 05:35 UTC

Предметы закупки 1

#Предметы закупкиCPVКоличество
1Tehnică pentru serviciul de gospodărie comunală Călinești, raionul Fălești, inclusiv livrarea:16700000-2
Tractoare
1 шт.

Лоты 1

#ЛотыСуммаМесто исполненияПериод поставки/исполненияСтатус
1Tehnică pentru serviciul de gospodărie comunală Călinești, raionul Fălești, inclusiv livrarea:
Tehnica pentru serviciul de gospodărie comunală Călinești, raionul Fălești, inclusiv livrarea (Tractor multifuncțional, încărcător frontal și căuș (cupă) hidraulic, remorcă, lamă frontală pentru deszăpezire, mătură stradală atașată la tractor, distribuitor de nisip (împrăștietor de materiale antiderapante) atașat la tractor, cisternă de vidanjare atașată la tractor, cositoare atașată la tractor)
1 356 300,00 MDLs.Călineşti
-
04.09.2026 → 31.12.2026Итог не подведён

Вопросы и ответы 2

03.08.2026 08:39 UTC · Cisterna vidanjare
Buna ziua, va fi acceptata cisterna din metal vopsita? Sau cisterna trebuie sa fie produsa din metal galvanizat la cald. Diferenta pentru o cisterna din metal si o cisterna galvanizata este rezistenta la rugina si coroziune, deoarece apele uzate sunt mult mai corozive decât apa curată. Va rugam sa precizati care varianta va fi acceptata.
Ответ заказчика: Având în vedere destinația cisternei de vidanjare, respectiv colectarea, transportarea și evacuarea apelor uzate și a nămolurilor lichide, precum și necesitatea asigurării rezistenței rezervorului la coroziune pe durata exploatării, autoritatea contractantă precizează că soluția tehnică necesară este rezervor metalic prevăzut cu protecție anticorozivă realizată prin galvanizare la cald. Astfel, cisterna executată din metal protejat exclusiv prin vopsire nu va fi acceptată, întrucât această soluție nu asigură nivelul de protecție anticorozivă necesar condițiilor specifice de utilizare a cisternei de vidanjare. Prezenta precizare se referă exclusiv la modalitatea de protecție anticorozivă a rezervorului și nu modifică destinația, capacitatea, configurația sau ceilalți parametri funcționali ai utilajului solicitați în caietul de sarcini.
04.08.2026 06:56 UTC · caiet de sarcini
În caietul de sarcini este prevăzută următoarea cerință: „Document care confirmă originea tractorului efectiv livrat – certificat EUR.1, declarație de origine sau alt document echivalent”. Din formularea respectivă nu rezultă în mod clar dacă este impusă originea europeană a tractorului sau dacă este suficientă prezentarea unui document care confirmă țara de origine, inclusiv în cazul unui tractor de origine chineză.Vă rugăm să clarificați dacă tractorul trebuie să fie de origine europeană sau sunt acceptate și tractoarele fabricate în China, India, Corea. Mersi!
Ответ заказчика: Autoritatea contractantă precizează că documentația de atribuire nu stabilește obligația ca tractorul ofertat să fie de origine europeană. Cerința privind prezentarea „certificatului EUR.1, declarației de origine sau a altui document echivalent” are drept scop confirmarea țării de origine a tractorului efectiv livrat. Documentul prezentat va fi corespunzător țării de origine a bunului și regimului comercial aplicabil. ÎSunt acceptate și tractoarele fabricate în China, India, Republica Coreea sau în alte state, cu condiția ca: originea bunului să fie demonstrată printr-un document oficial corespunzător; tractorul să respecte integral specificațiile tehnice și celelalte cerințe prevăzute în documentația de atribuire; bunul să nu provină dintr-o țară neeligibilă potrivit condițiilor aplicabile proiectului. Reiteram că, potrivit anunțului de participare, bunurile produse în Federația Rusă nu sunt eligibile în cadrul prezentei proceduri

Документы 7

Поданные предложения 1

УчастникСуммаСтатусОпубликовано
EXIMOTOR SA1 305 000,00 MDLНа рассмотрении28.08.2026 13:20 UTC

Решения о присуждении 1

ПоставщикСуммаСтатусОпубликовано
EXIMOTOR SA1 305 000,00 MDLРешение на рассмотрении01.09.2026 07:00 UTC

Официальные изменения 2

03.08.2026 09:05 UTC
General change of Contract Notice
05.08.2026 05:35 UTC
General change of Contract Notice

Квалификационные критерии 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True