RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1781701975667

Lucrări privind modernizarea posturilor de transformare PT-16 nr.inv. 680 și PT-21 nr.inv. 1742 ca parte a reconstrucției Aeroportului Internațional Chișinău

Finalizată Licitație deschisă ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
5 056 991,67 MDL
Până la termen
expirat
27.07.2026 13:30 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
3
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Decizia se examinează

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Lucrări privind modernizarea posturilor de transformare PT-16 nr.inv. 680 și PT-21 nr.inv. 1742 ca parte a reconstrucției Aeroportului Internațional Chișinău

Parametrii achiziției

CPV
4545200000-9 · Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
Categorie
Lucrări
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
5 056 991,67 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
Aeroportul International Chisinau · 5 056 991,67 MDL · 2026-06-17 → 2026-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
24.06.2026 · 08:51 UTC
Clarificarea condițiilor
17.06.2026 → 02.07.2026 13:30 UTC
Se primesc oferte
02.07.2026 → 27.07.2026 13:30 UTC
Desemnarea câștigătorului
27.07.2026
Executarea contractului
24.08.2026 → 30.12.2026 14:20 UTC

Obiectele achiziției 1

#Obiectele achizițieiCPVCantitate
1lucrări45200000-9
Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
3 buc.

Loturi 1

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Lucrări privind modernizarea posturilor de transformare PT-16 nr.inv. 680 și PT-21 nr.inv. 1742 ca parte a reconstrucției Aeroportului Internațional Chișinău5 056 991,67 MDLmun.Chişinău
bd. Dacia, 80/3
24.08.2026 → 30.12.2026Rezultat nestabilit

Documente 14

Oferte depuse 3

OfertantValoareaStatusPublicat
Standard Byte6 318 125,57 MDLÎn examinare27.07.2026 12:41 UTC
Emcom E&E5 697 818,82 MDLÎn examinare27.07.2026 12:57 UTC
SRL Zepto5 898 152,81 MDLÎn examinare27.07.2026 12:58 UTC

Decizii de atribuire 3

FurnizorValoareaStatusPublicat
Emcom E&E
Documentele deciziei: temporar descalificat.docx ↗
5 697 818,82 MDLOfertele au fost respinse06.08.2026 07:47 UTC
SRL Zepto
Documentele deciziei: temporar descalificat.docx ↗
5 898 152,81 MDLOfertele au fost respinse07.08.2026 06:25 UTC
Standard Byte6 318 125,57 MDLDecizia se examinează27.07.2026 13:30 UTC

Modificări oficiale 1

24.06.2026 08:51 UTC
General change of Contract Notice

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True