Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1778585154806
Produse de îngrijire personală cu cota TVA zero
Finalizată
Achiziție de valoare mică (micro)
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
49 998,00 MDL
Până la termen
expirat
20.05.2026 11:30 UTC
Loturi
11
Oferte depuse
22
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Produse de îngrijire personală cu cota TVA zero
Parametrii achiziției
- CPV
- 33 › 33700000-7 · Produse de îngrijire personală
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică (micro)
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 49 998,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Administrația Națională a Penitenciarelor · 49 998,00 MDL · 2026-05-12 → 2026-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
12.05.2026 · 11:47 UTC
Clarificarea condițiilor
12.05.2026 → 15.05.2026 11:30 UTC
Se primesc oferte
15.05.2026 → 20.05.2026 11:30 UTC
Desemnarea câștigătorului
21.05.2026
Executarea contractului
22.05.2026 → 30.12.2026 12:43 UTC
Obiectele achiziției 11
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Săpun de toaletă | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 350 buc. |
| 2 | 2 | Săpun de toaletă lichid | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 350 buc. |
| 3 | 3 | Pastă de dinți | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 300 buc. |
| 4 | 4 | Periuță de dinti | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 300 buc. |
| 5 | 5 | Absorbante igienice | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 200 unitate |
| 6 | 6 | Șampon | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 300 buc. |
| 7 | 7 | Șervețele umede | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 318 unitate |
| 8 | 8 | Șervețele uscate | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 300 unitate |
| 9 | 9 | Cremă de ras | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 300 buc. |
| 10 | 10 | Balsam după ras | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 300 buc. |
| 11 | 11 | Sacoșă | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 306 buc. |
Loturi 11
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Săpun de toaletă Săpun de toaletă solid preambalat fiecare bucată în parte, a cîte 100 gr./buc. Termen de valabilitate, minim 12 luni. | 1 750,00 MDL | mun.Chişinău str.Nicolae Titulescu 35 | 22.05.2026 → 30.12.2026 | Atribuit |
| 2 | Săpun de toaletă lichid Săpun de toaletă lichid cu dozator, în ambalaj a cîte 500 ml./buc. Termen de valabilitate, minim 12 luni. | 3 500,00 MDL | mun.Chişinău str.Nicolae Titulescu 35 | 22.05.2026 → 30.12.2026 | Atribuit |
| 3 | Pastă de dinți Pastă de dinți pe bază de plante, pentru maturi, în ambalaj a cîte 100 ml./tubul. Termen de valabilitate, minim 12 luni. | 7 200,00 MDL | mun.Chişinău str.Nicolae Titulescu 35 | 22.05.2026 → 30.12.2026 | Atribuit |
| 4 | Periuță de dinti Periuță de dinți cu duritate medie, pentru adulți, ambalat fiecare bucată în parte. Termen de valabilitate, minim 12 luni. | 1 800,00 MDL | mun.Chişinău str.Nicolae Titulescu 35 | 22.05.2026 → 30.12.2026 | Atribuit |
| 5 | Absorbante igienice Absorbante igienice pentru zile critice, cu aripioare, 2 picături, ambalat 10 absorbante în pachet. Termen de valabilitate, minim 12 luni. | 3 000,00 MDL | mun.Chişinău str.Nicolae Titulescu 35 | 22.05.2026 → 30.12.2026 | Atribuit |
| 6 | Șampon Șampon pentru toate tipurile de păr pe bază de plante, în ambalaj a cîte 400 ml./buc. Termen de valabilitate, minim 12 luni. | 4 200,00 MDL | mun.Chişinău str.Nicolae Titulescu 35 | 22.05.2026 → 30.12.2026 | Atribuit |
| 7 | Șervețele umede Șervețele umede în ambalaj a cîte 120 buc. în pachet. Termen de valabilitate, minim 12 luni. | 5 724,00 MDL | mun.Chişinău str.Nicolae Titulescu 35 | 22.05.2026 → 30.12.2026 | Atribuit |
| 8 | Șervețele uscate Șervețele uscate de buzunar, în 3 straturi, ambalat a cîte 10 buc. în pachet. Termen de valabilitate, minim 12 luni. | 6 000,00 MDL | mun.Chişinău str.Nicolae Titulescu 35 | 22.05.2026 → 30.12.2026 | Atribuit |
| 9 | Cremă de ras Cremă de ras pentru toate piele sensibilă, ambalaj a cîte 65 ml./tubul. Termen de valabilitate, minim 12 luni. | 6 000,00 MDL | mun.Chişinău str.Nicolae Titulescu 35 | 22.05.2026 → 30.12.2026 | Atribuit |
| 10 | Balsam după ras Balsam după ras pentru piele sensibilă în tub, ambalat a cîte 200 ml./tubul. Termen de valabilitate, minim 12 luni. | 9 600,00 MDL | mun.Chişinău str.Nicolae Titulescu 35 | 22.05.2026 → 30.12.2026 | Atribuit |
| 11 | Sacoșă Sacoșă tip maiou, volum 40 kg/bucata. | 1 224,00 MDL | mun.Chişinău str.Nicolae Titulescu 35 | 22.05.2026 → 30.12.2026 | Atribuit |
Documente 4
- anunt de participare - produse de îngrijire personala cu cota tva zero.pdf
- anunt de participare simplificat.docx
- declarația de eligibilitate.docx
- scrisoare privind implimentarea proiectului cu cota tva zero.pdf
Oferte depuse 22
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| SRL DENIADI | 10 | 6 945,00 MDL | În examinare | 20.05.2026 11:11 UTC |
| SRL DENIADI | 3 | 5 145,00 MDL | În examinare | 20.05.2026 11:08 UTC |
| Altchim-Pro SRL | 8 | 624,00 MDL | În examinare | 19.05.2026 10:44 UTC |
| SRL DENIADI | 6 | 3 480,00 MDL | În examinare | 20.05.2026 11:09 UTC |
| Altchim-Pro SRL | 3 | 3 000,00 MDL | În examinare | 19.05.2026 10:43 UTC |
| SRL DENIADI | 5 | 2 710,00 MDL | În examinare | 20.05.2026 11:09 UTC |
| Altchim-Pro SRL | 5 | 2 976,00 MDL | În examinare | 19.05.2026 10:43 UTC |
| Altchim-Pro SRL | 9 | 4 878,00 MDL | În examinare | 19.05.2026 10:44 UTC |
| SRL DENIADI | 9 | 4 275,00 MDL | În examinare | 20.05.2026 11:10 UTC |
| SRL DENIADI | 1 | 1 592,50 MDL | În examinare | 20.05.2026 11:08 UTC |
| Altchim-Pro SRL | 10 | 9 516,00 MDL | În examinare | 19.05.2026 10:44 UTC |
| Altchim-Pro SRL | 11 | 520,20 MDL | În examinare | 19.05.2026 10:45 UTC |
| Altchim-Pro SRL | 1 | 1 820,00 MDL | În examinare | 19.05.2026 10:42 UTC |
| Altchim-Pro SRL | 7 | 3 205,44 MDL | În examinare | 19.05.2026 10:44 UTC |
| Altchim-Pro SRL | 2 | 2 852,50 MDL | În examinare | 19.05.2026 10:43 UTC |
| SRL DENIADI | 11 | 841,50 MDL | În examinare | 20.05.2026 11:11 UTC |
| SRL DENIADI | 8 | 4 110,00 MDL | În examinare | 20.05.2026 11:10 UTC |
| SRL DENIADI | 2 | 2 922,50 MDL | În examinare | 20.05.2026 11:08 UTC |
| Altchim-Pro SRL | 4 | 750,00 MDL | În examinare | 19.05.2026 10:43 UTC |
| SRL DENIADI | 7 | 3 116,40 MDL | În examinare | 20.05.2026 11:09 UTC |
| SRL DENIADI | 4 | 900,00 MDL | În examinare | 20.05.2026 11:08 UTC |
| Altchim-Pro SRL | 6 | 2 748,00 MDL | În examinare | 19.05.2026 10:44 UTC |
Decizii de atribuire 22
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| Altchim-Pro SRL Documentele deciziei: decizia gl - produse de ingrijire personala cu cota tva 0.pdf ↗ | 4 | 750,00 MDL | Câștigător desemnat | 02.07.2026 13:54 UTC |
| SRL DENIADI | 4 | 900,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 21.05.2026 12:27 UTC |
| SRL DENIADI Documentele deciziei: decizia gl - produse de ingrijire personala cu cota tva 0.pdf ↗ | 5 | 2 710,00 MDL | Câștigător desemnat | 02.07.2026 13:55 UTC |
| Altchim-Pro SRL | 5 | 2 976,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 21.05.2026 12:28 UTC |
| Altchim-Pro SRL Documentele deciziei: decizia gl - produse de ingrijire personala cu cota tva 0.pdf ↗ | 11 | 520,20 MDL | Câștigător desemnat | 02.07.2026 14:02 UTC |
| SRL DENIADI | 11 | 841,50 MDL | Ofertele au fost respinse | 21.05.2026 12:28 UTC |
| SRL DENIADI Documentele deciziei: decizia gl - produse de ingrijire personala cu cota tva 0.pdf ↗ | 7 | 3 116,40 MDL | Câștigător desemnat | 02.07.2026 13:58 UTC |
| Altchim-Pro SRL | 7 | 3 205,44 MDL | Ofertele au fost respinse | 21.05.2026 12:28 UTC |
| Altchim-Pro SRL Documentele deciziei: decizia gl - produse de ingrijire personala cu cota tva 0.pdf ↗ | 2 | 2 750,00 MDL | Câștigător desemnat | 02.07.2026 13:53 UTC |
| SRL DENIADI | 2 | 2 800,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 21.05.2026 12:27 UTC |
| SRL DENIADI Documentele deciziei: decizia gl - produse de ingrijire personala cu cota tva 0.pdf ↗ | 10 | 6 945,00 MDL | Câștigător desemnat | 02.07.2026 14:02 UTC |
| Altchim-Pro SRL | 10 | 9 516,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 21.05.2026 12:28 UTC |
| Altchim-Pro SRL Documentele deciziei: decizia gl - produse de ingrijire personala cu cota tva 0.pdf ↗ | 3 | 3 000,00 MDL | Câștigător desemnat | 02.07.2026 13:54 UTC |
| SRL DENIADI | 3 | 5 145,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 21.05.2026 12:27 UTC |
| Altchim-Pro SRL Documentele deciziei: decizia gl - produse de ingrijire personala cu cota tva 0.pdf ↗ | 6 | 2 748,00 MDL | Câștigător desemnat | 02.07.2026 13:56 UTC |
| SRL DENIADI | 6 | 3 480,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 21.05.2026 12:28 UTC |
| Altchim-Pro SRL Documentele deciziei: decizia gl - produse de ingrijire personala cu cota tva 0.pdf ↗ | 8 | 624,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 02.07.2026 13:59 UTC |
| SRL DENIADI Documentele deciziei: decizia gl - produse de ingrijire personala cu cota tva 0.pdf ↗ | 8 | 4 110,00 MDL | Câștigător desemnat | 02.07.2026 14:00 UTC |
| SRL DENIADI Documentele deciziei: decizia gl - produse de ingrijire personala cu cota tva 0.pdf ↗ | 1 | 1 592,50 MDL | Câștigător desemnat | 02.07.2026 13:52 UTC |
| Altchim-Pro SRL | 1 | 1 820,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 21.05.2026 12:27 UTC |
| SRL DENIADI Documentele deciziei: decizia gl - produse de ingrijire personala cu cota tva 0.pdf ↗ | 9 | 4 275,00 MDL | Câștigător desemnat | 02.07.2026 14:01 UTC |
| Altchim-Pro SRL | 9 | 4 878,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 21.05.2026 12:28 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 11
| Furnizor | Lot | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| SRL DENIADI | 1 | 1 592,50 MDL | Contract în pregătire | 02.07.2026 13:52 UTC |
| Altchim-Pro SRL | 2 | 2 750,00 MDL | Contract în pregătire | 02.07.2026 13:53 UTC |
| Altchim-Pro SRL | 3 | 3 000,00 MDL | Contract în pregătire | 02.07.2026 13:54 UTC |
| Altchim-Pro SRL | 4 | 750,00 MDL | Contract în pregătire | 02.07.2026 13:55 UTC |
| SRL DENIADI | 5 | 2 710,00 MDL | Contract în pregătire | 02.07.2026 13:56 UTC |
| Altchim-Pro SRL | 6 | 2 748,00 MDL | Contract în pregătire | 02.07.2026 13:57 UTC |
| SRL DENIADI | 7 | 3 116,40 MDL | Contract în pregătire | 02.07.2026 13:59 UTC |
| SRL DENIADI | 8 | 4 110,00 MDL | Contract în pregătire | 02.07.2026 14:00 UTC |
| SRL DENIADI | 9 | 4 275,00 MDL | Contract în pregătire | 02.07.2026 14:01 UTC |
| SRL DENIADI | 10 | 6 945,00 MDL | Contract în pregătire | 02.07.2026 14:02 UTC |
| Altchim-Pro SRL | 11 | 520,20 MDL | Contract în pregătire | 02.07.2026 14:03 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.