RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1774352525182

Servicii de reparație a utilajului medical

Finalizată Achiziție de valoare mică ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
165 800,00 MDL
Până la termen
expirat
06.04.2026 10:00 UTC
Loturi
13
Oferte depuse
8
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Servicii de reparație a utilajului medical

Parametrii achiziției

CPV
5050400000-9 · Servicii de reparare şi de întreţinere a echipamentului medical şi de precizie
Categorie
Servicii
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
165 800,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
Agenția Națională pentru Sănătate Publică · 165 800,00 MDL · 2026-03-24 → 2026-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
24.03.2026 · 12:11 UTC
Clarificarea condițiilor
24.03.2026 → 30.03.2026 06:00 UTC
Se primesc oferte
30.03.2026 → 06.04.2026 10:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
07.04.2026
Executarea contractului
14.04.2026 → 30.12.2026 00:00 UTC

Obiectele achiziției 13

#LotObiectele achizițieiCPVCantitate
111.1 Analizator biochimic tip.SPECORD 200 plus;nr.223E1552,nr. inv-3147062350400000-9
Servicii de reparare şi de întreţinere a echipamentului medical şi de precizie
1 buc.
222.1 Analizator cu absorbție atomică ZEEnit 700P, nr.150Z7P1136 inv.31471094.50400000-9
Servicii de reparare şi de întreţinere a echipamentului medical şi de precizie
1 buc.
333.1 Congelator de laborator Model-700 (-86 grade) nr.814830-3085. inv.31451864.50400000-9
Servicii de reparare şi de întreţinere a echipamentului medical şi de precizie
1 buc.
444.1 Autoclav cu aburi tip 5050 ML Tuttnauer Israel, nr. 2902689 inv.31450223.50400000-9
Servicii de reparare şi de întreţinere a echipamentului medical şi de precizie
1 buc.
555.1 Autoclav cu aburi tip 5075 MLV Tuttnauer Israel, nr 1103926. inv.31450226.50400000-9
Servicii de reparare şi de întreţinere a echipamentului medical şi de precizie
1 buc.
666.1 Autoclav vertical cu mărunțitor , Tesalys, Franța, nr. 1728-21-SP40, tip STERE Plus40 inv.31450031.50400000-9
Servicii de reparare şi de întreţinere a echipamentului medical şi de precizie
1 buc.
777.1 Autoclav vertical ADELA-3D,nr.serie 2020/01-042. inv.31450102.50400000-9
Servicii de reparare şi de întreţinere a echipamentului medical şi de precizie
1 buc.
888.1 Autoclav vertical OT 100 V, nr serie 01.0335,NUVE, Turcia, inv.31450607. 50400000-9
Servicii de reparare şi de întreţinere a echipamentului medical şi de precizie
1 buc.
999.1 Autoclav vertical OT 100 V, nr serie 01.0342,NUVE, Turcia, inv.31450127. 50400000-9
Servicii de reparare şi de întreţinere a echipamentului medical şi de precizie
1 buc.
101010.1 Autoclav CLG-40.ALP nr.900128. inv.3145020150400000-9
Servicii de reparare şi de întreţinere a echipamentului medical şi de precizie
1 buc.
111111.1 Thermo-shaker Biosan TS-100,nr. 01012020080664, inv.314101882.50400000-9
Servicii de reparare şi de întreţinere a echipamentului medical şi de precizie
1 buc.
121212.1 Statie de extractie PCR QIAsymphonySP s/n 37054, inv 31499343.50400000-9
Servicii de reparare şi de întreţinere a echipamentului medical şi de precizie
1 buc.
131313.1 Real- Time PCR QuantStudio-5. s/n 272524407 inv. 31499164. 50400000-9
Servicii de reparare şi de întreţinere a echipamentului medical şi de precizie
1 buc.

Loturi 13

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Lot 1 Analizator biochimic tip.SPECORD 200 plus;nr.223E1552,nr. inv-31470623 (CSP Soroca)
Analizator biochimic tip.SPECORD 200 plus;nr.223E1552,nr. inv-31470623
31 000,00 MDLmun.Chişinău
str. Asachi Gh., 67A
14.04.2026 → 30.12.2026Atribuit
2Lot 2 Analizator cu absorbție atomică ZEEnit 700P, nr.150Z7P1136 inv.31471094.(CSP Balti)
Analizator cu absorbție atomică ZEEnit 700P, nr.150Z7P1136 inv.31471094.
4 500,00 MDLmun.Chişinău
str. Asachi Gh., 67A
14.04.2026 → 30.12.2026Atribuit
3Lot 3 Congelator de laborator Model-700 (-86 grade) nr.814830-3085. inv.31451864.(LNR Sv. Colac)
Congelator de laborator Model-700 (-86 grade) nr.814830-3085. inv.31451864.
8 500,00 MDLmun.Chişinău
str. Asachi Gh., 67A
14.04.2026 → 30.12.2026Nereușită
4Lot 4 Autoclav cu aburi tip 5050 ML Tuttnauer Israel, nr. 2902689 inv.31450223.(CSP Chisinau)
Autoclav cu aburi tip 5050 ML Tuttnauer Israel, nr. 2902689 inv.31450223.
18 000,00 MDLmun.Chişinău
str. Asachi Gh., 67A
14.04.2026 → 30.12.2026Nereușită
5Lot 5 Autoclav cu aburi tip 5075 MLV Tuttnauer Israel, nr 1103926. inv.31450226.(CSP Chisinau)
Autoclav cu aburi tip 5075 MLV Tuttnauer Israel, nr 1103926. inv.31450226.
18 000,00 MDLmun.Chişinău
str. Asachi Gh., 67A
14.04.2026 → 30.12.2026Nereușită
6Lot 6 Autoclav vertical cu mărunțitor , Tesalys, Franța, nr. 1728-21-SP40, tip STERE Plus40 inv.31450031.(CSP Chisinau)
Autoclav vertical cu mărunțitor , Tesalys, Franța, nr. 1728-21-SP40, tip STERE Plus40 inv.31450031.
15 000,00 MDLmun.Chişinău
str. Asachi Gh., 67A
14.04.2026 → 30.12.2026Nereușită
7Lot 7 Autoclav vertical ADELA-3D,nr.serie 2020/01-042. inv.31450102.(LMS)
Autoclav vertical ADELA-3D,nr.serie 2020/01-042. inv.31450102.
15 000,00 MDLmun.Chişinău
str. Asachi Gh., 67A
14.04.2026 → 30.12.2026Atribuit
8Lot 8 Autoclav vertical OT 100 V, nr serie 01.0335,NUVE, Turcia, inv.31450607. (CSP Ungheni)
Autoclav vertical OT 100 V, nr serie 01.0335,NUVE, Turcia, inv.31450607.
15 000,00 MDLmun.Chişinău
str. Asachi Gh., 67A
14.04.2026 → 30.12.2026Atribuit
9Lot 9 Autoclav vertical OT 100 V, nr serie 01.0342,NUVE, Turcia, inv.31450127. (CSP Soroca)
Autoclav vertical OT 100 V, nr serie 01.0342,NUVE, Turcia, inv.31450127.
15 000,00 MDLmun.Chişinău
str. Asachi Gh., 67A
14.04.2026 → 30.12.2026Atribuit
10Lot 10 Autoclav CLG-40.ALP nr.900128. inv.31450201(LNR D. Perde)
Autoclav CLG-40.ALP nr.900128. inv.31450201
15 000,00 MDLmun.Chişinău
str. Asachi Gh., 67A
14.04.2026 → 30.12.2026Nereușită
11Lot 11 Thermo-shaker Biosan TS-100,nr. 01012020080664, inv.314101882.(LNR Sv. Colac)
Thermo-shaker Biosan TS-100,nr. 01012020080664, inv.314101882.
4 000,00 MDLmun.Chişinău
str. Asachi Gh., 67A
14.04.2026 → 30.12.2026Atribuit
12Lot 12 Statie de extractie PCR QIAsymphonySP s/n 37054, inv 31499343.(LNR M. Apostol)
Statie de extractie PCR QIAsymphonySP s/n 37054, inv 31499343.
4 800,00 MDLmun.Chişinău
str. Asachi Gh., 67A
14.04.2026 → 30.12.2026Nereușită
13Lot 13 Real- Time PCR QuantStudio-5. s/n 272524407 inv. 31499164. (LNR M. Apostol)
Real- Time PCR QuantStudio-5. s/n 272524407 inv. 31499164.
2 000,00 MDLmun.Chişinău
str. Asachi Gh., 67A
14.04.2026 → 30.12.2026Atribuit

Documente 3

  • anunț de participare.semnat.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire24.03.2026
  • duae.doc
    doar metadateDocumentația de atribuire24.03.2026
  • ds bunuri_servicii.doc
    doar metadateDocumentația de atribuire24.03.2026

Oferte depuse 8

OfertantLotValoareaStatusPublicat
SC"Imunotehnomed"SRL115 000,00 MDLÎn examinare06.04.2026 09:39 UTC
Intermed Service917 250,00 MDLÎn examinare03.04.2026 06:37 UTC
Kirantoni140 100,00 MDLÎn examinare03.04.2026 07:28 UTC
SC"Imunotehnomed"SRL138 750,00 MDLÎn examinare06.04.2026 09:37 UTC
Kirantoni25 000,00 MDLÎn examinare03.04.2026 07:28 UTC
Intermed Service131 500,00 MDLÎn examinare03.04.2026 06:37 UTC
Intermed Service815 000,00 MDLÎn examinare03.04.2026 06:36 UTC
SC"Imunotehnomed"SRL718 750,00 MDLÎn examinare06.04.2026 09:38 UTC

Decizii de atribuire 14

FurnizorLotValoareaStatusPublicat
Intermed Service
Documentele deciziei: decizie de atribuire.pdf ↗
917 250,00 MDLCâștigător desemnat30.06.2026 08:44 UTC
Kirantoni
Documentele deciziei: decizie de atribuire.pdf ↗
138 749,00 MDLCâștigător desemnat30.06.2026 08:43 UTC
SC"Imunotehnomed"SRL138 750,00 MDLRezultat nedivulgat07.04.2026 08:10 UTC
Intermed Service
Documentele deciziei: decizie de atribuire.pdf ↗
131 500,00 MDLCâștigător desemnat30.06.2026 08:44 UTC
Kirantoni
Documentele deciziei: decizie de atribuire.pdf ↗
25 000,00 MDLCâștigător desemnat30.06.2026 08:43 UTC
SC"Imunotehnomed"SRL
Documentele deciziei: decizie de atribuire.pdf ↗
115 000,00 MDLCâștigător desemnat30.06.2026 08:44 UTC
SC"Imunotehnomed"SRL
Documentele deciziei: decizie de atribuire.pdf ↗
718 750,00 MDLCâștigător desemnat30.06.2026 08:44 UTC
Intermed Service
Documentele deciziei: decizie de atribuire.pdf ↗
815 000,00 MDLCâștigător desemnat30.06.2026 08:44 UTC
3Nu s-au depus oferte06.04.2026 10:00 UTC
4Nu s-au depus oferte06.04.2026 10:00 UTC
5Nu s-au depus oferte06.04.2026 10:00 UTC
6Nu s-au depus oferte06.04.2026 10:00 UTC
10Nu s-au depus oferte06.04.2026 10:00 UTC
12Nu s-au depus oferte06.04.2026 10:00 UTC

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 7

FurnizorLotSuma atribuităStatusPublicat
Kirantoni138 749,00 MDLContract în pregătire30.06.2026 08:45 UTC
Kirantoni25 000,00 MDLContract în pregătire30.06.2026 08:45 UTC
SC"Imunotehnomed"SRL718 750,00 MDLContract în pregătire30.06.2026 08:45 UTC
Intermed Service815 000,00 MDLContract în pregătire30.06.2026 08:45 UTC
Intermed Service917 250,00 MDLContract în pregătire30.06.2026 08:45 UTC
SC"Imunotehnomed"SRL115 000,00 MDLContract în pregătire30.06.2026 08:45 UTC
Intermed Service131 500,00 MDLContract în pregătire30.06.2026 08:45 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.