Finalizată
CPV 03200000-3
Ceapă
Valoarea lotului
224 000,00
MDL
Atribuit
222 880,00
Sija-Prim SRL · 15.10.2025 08:55
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Doar prețul
Câștigă prețul cel mai mic
Etapele procedurii
ora locală (Chișinău)
Clarificări
20.08.2025 10:51→ 09.09.2025 12:00
Depunere
09.09.2025 12:00→ 24.09.2025 12:00
Evaluare
25.09.2025 15:33
Examinate
15.10.2025 08:55
În această procedură nu se organizează licitație electronică
Atribuit
Sija-Prim SRL · 222 880,00 MDL · 15.10.2025 08:55
Obiectul achiziției
18
1
P1-Taraclia
03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
Cantitate: 3 200 Kilogram
2
P2-Lipcani
03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
Cantitate: 2 400 Kilogram
3
P3-Leova
03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
Cantitate: 3 000 Kilogram
4
P4-Cricova
03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
Cantitate: 6 900 Kilogram
5
P5-Cahul
03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
Cantitate: 1 000 Kilogram
6
P6-Soroca
03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
Cantitate: 6 500 Kilogram
7
P7-Rusca
03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
Cantitate: 2 400 Kilogram
8
P8-Bender
03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
Cantitate: 1 600 Kilogram
9
P9-Pruncul
03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
Cantitate: 4 000 Kilogram
10
P10-Goian
03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
Cantitate: 400 Kilogram
11
P11-Bălți
03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
Cantitate: 3 000 Kilogram
12
P12-Bender
03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
Cantitate: 1 200 Kilogram
13
P13-Chișinău
03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
Cantitate: 8 000 Kilogram
14
P15-Cricova
03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
Cantitate: 3 500 Kilogram
15
P16-Pruncul
03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
Cantitate: 1 400 Kilogram
16
P17-Rezina
03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
Cantitate: 2 000 Kilogram
17
P18-Brănești
03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
Cantitate: 5 300 Kilogram
18
Centrul de instruire Goian
03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
Cantitate: 200 Kilogram
Documentele achiziției
6
DOCX
2. anunț de participare.docx
Documentația de atribuire · 20.08.2025 10:51
DOCX
3. documentația standard.docx
Documentația de atribuire · 20.08.2025 10:51
Fișierele sunt încărcate de autoritate în MTender. Versiunea cu valoare juridică — în sursa primară.
Termene și loc de executare
Perioada de executare
26.09.2025 10:31 → 31.12.2025 10:31
96 z.
Locul executării
mun.Chişinău
str.Nicolae Titulescu 35
-
Context de piață
Calcul Tenderidupă codul 03200000 · în 12 luni: 529 achiziții
Jumătate din achiziții — în intervalul
mediană
1 088,00190 110,00 MDL
acest lot: 224 000,00 MDL · mai scump decât 90 % din achiziții
·în regiunea mun. Chișinău: 144
Istoricul autorității
Calcul Tenderi Administrația Națională a Penitenciarelor · pe toată perioada600
achiziții
407
cu câștigător
55
nedesfășurate
60
cu o singură ofertă
A câștigat cel mai des:
SRL DENIADI
(107)
Toate achizițiile autorității
Loturi similare · CPV 0320 · în 12 luni
Aceeași clasă CPV · în derulare și recent finalizate
Cartofi
3 303 000,00
ofertare până 11.09 10:00
Varză albă
870 800,00
ofertare până 11.09 10:00
Ceapă
392 175,00
ofertare până 11.09 10:00
Morcov
539 000,00
ofertare până 11.09 10:00
Sfeclă roșie
323 550,00
ofertare până 11.09 10:00
Tenderi este un agregator de date deschise. Sumele, termenele și documentele sunt redate așa cum au fost publicate în MTender. Înainte de depunere verificați sursa primară.