RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1755517625065

Legume în asortiment, pentru perioada octombrie 2025 - aprilie 2026

Finalizată Licitație deschisă ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
4 282 400,00 MDL
Până la termen
expirat
24.09.2025 09:00 UTC
Loturi
5
Oferte depuse
20
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Legume în asortiment, pentru perioada octombrie 2025 - aprilie 2026

Parametrii achiziției

CPV
0303200000-3 · Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
Categorie
Bunuri
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
4 282 400,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
Administrația Națională a Penitenciarelor · 4 282 400,00 MDL · 2025-08-18 → 2025-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
20.08.2025 · 07:51 UTC
Clarificarea condițiilor
20.08.2025 → 09.09.2025 09:00 UTC
Se primesc oferte
09.09.2025 → 24.09.2025 09:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
25.09.2025
Executarea contractului
26.09.2025 → 31.12.2025 08:43 UTC

Obiectele achiziției 90

#LotObiectele achizițieiCPVCantitate
11P1-Taraclia03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
24 000 kg
21P2-Lipcani03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
22 000 kg
31P3-Leova03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
25 000 kg
41P4-Cricova03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
52 000 kg
51P5-Cahul03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
10 000 kg
61P6-Soroca03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
51 000 kg
71P7-Rusca03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
17 400 kg
81P8-Bender03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
11 000 kg
91P9-Pruncul03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
31 000 kg
101P10-Goian03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
6 000 kg
111P11-Bălți03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
24 000 kg
121P12-Bender03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
10 000 kg
131P13-Chișinău03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
64 000 kg
141P15-Cricova03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
28 000 kg
151P16-Pruncul03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
11 500 kg
161P17-Rezina03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
16 000 kg
171P18-Brănești03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
45 500 kg
181Centrul de instruire Goian03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
1 500 kg
192P1-Taraclia03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
8 000 kg
202P2-Lipcani03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
7 400 kg
212P3-Leova03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
8 000 kg
222P4-Cricova03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
17 000 kg
232P5-Cahul03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
3 300 kg
242P6-Soroca03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
17 000 kg
Afișați mai multe (24 / 90)

Loturi 5

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Cartofi
Cartofi - diametrul nu mai mic de 5cm, fără semne de alterare, aspect normal caracteristic soiului, întreg, fără defecte interne și/sau ехtеrnе, neîncolțit, fără miros străin, fără umezeală ехtеrnă аnоrmаlă. Produs ambalat în saci cu capacitatea de la 10 kg рână la 40 kg.
2 249 500,00 MDLmun.Chişinău
str.Nicolae Titulescu 35
26.09.2025 → 31.12.2025Atribuit
2Varză albă
Varză albă, greutatea nu mai mică de 0,5 kg. Produs ambalat în saci cu capacitatea de la 5 kg рână la 40 kg.
1 188 800,00 MDLmun.Chişinău
str.Nicolae Titulescu 35
26.09.2025 → 31.12.2025Atribuit
3Ceapă
Сеарă, diametrul nu mai mic de 5 сm. Produs ambalat în saci cu capacitatea de la 5 kg рână la 40 kg.
224 000,00 MDLmun.Chişinău
str.Nicolae Titulescu 35
26.09.2025 → 31.12.2025Atribuit
4Morcov
Morcov, diametrul nu mai mic de 4 cm. Produs ambalat în saci cu capacitatea de la 5 kg până la 40 kg.
287 600,00 MDLmun.Chişinău
str.Nicolae Titulescu 35
26.09.2025 → 31.12.2025Atribuit
5Sfeclă roșie
Sfeclă roșie, de mаsă, рrоаsрătă, greutatea nu mai mică de 0,25kg. Produs ambalat în saci cu capacitatea de la 5 kg рână la 40 kg.
332 500,00 MDLmun.Chişinău
str.Nicolae Titulescu 35
26.09.2025 → 31.12.2025Atribuit

Documente 6

  • 2. anunț de participare.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire20.08.2025
  • 3. documentația standard.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire20.08.2025
  • 4. duae_.doc
    doar metadateDocumentația de atribuire20.08.2025
  • anunț de participare.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire20.08.2025
  • documentația standard.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire20.08.2025
  • duae.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire20.08.2025

Oferte depuse 20

OfertantLotValoareaStatusPublicat
GEOTER-COM3291 200,00 MDLÎn examinare24.09.2025 07:05 UTC
Sija-Prim SRL2847 020,00 MDLÎn examinare23.09.2025 07:21 UTC
GEOTER-COM12 771 384,00 MDLÎn examinare24.09.2025 07:03 UTC
Delmix Prim SRL21 029 798,00 MDLÎn examinare24.09.2025 06:55 UTC
SRL ALIM TOTAL4404 078,00 MDLÎn examinare24.09.2025 08:20 UTC
SRL Nobil Prest12 406 965,00 MDLÎn examinare24.09.2025 08:46 UTC
Sija-Prim SRL12 654 410,00 MDLÎn examinare23.09.2025 07:20 UTC
Delmix Prim SRL4360 938,00 MDLÎn examinare24.09.2025 06:56 UTC
Delmix Prim SRL5213 750,00 MDLÎn examinare24.09.2025 06:57 UTC
GEOTER-COM2876 740,00 MDLÎn examinare24.09.2025 07:04 UTC
SRL ALIM TOTAL3303 520,00 MDLÎn examinare24.09.2025 08:19 UTC
GEOTER-COM4373 880,00 MDLÎn examinare24.09.2025 07:06 UTC
Delmix Prim SRL3244 720,00 MDLÎn examinare24.09.2025 06:56 UTC
Delmix Prim SRL12 672 406,00 MDLÎn examinare24.09.2025 06:55 UTC
SRL ALIM TOTAL5257 450,00 MDLÎn examinare24.09.2025 08:22 UTC
Arelia-Nic12 474 450,00 MDLÎn examinare23.09.2025 08:20 UTC
Sija-Prim SRL5210 900,00 MDLÎn examinare23.09.2025 07:24 UTC
Sija-Prim SRL3268 800,00 MDLÎn examinare23.09.2025 07:22 UTC
GEOTER-COM5292 600,00 MDLÎn examinare24.09.2025 07:08 UTC
Sija-Prim SRL4345 120,00 MDLÎn examinare23.09.2025 07:23 UTC

Decizii de atribuire 20

FurnizorLotValoareaStatusPublicat
Arelia-Nic12 114 530,00 MDLOfertele au fost respinse22.10.2025 04:50 UTC
GEOTER-COM12 137 025,00 MDLOfertele au fost respinse25.09.2025 12:37 UTC
SRL Nobil Prest12 204 499,00 MDLOfertele au fost respinse25.09.2025 12:38 UTC
Sija-Prim SRL12 204 510,00 MDLOfertele au fost respinse25.09.2025 12:39 UTC
Delmix Prim SRL12 672 406,00 MDLCâștigător desemnat22.10.2025 04:52 UTC
Sija-Prim SRL5177 650,00 MDLCâștigător desemnat15.10.2025 06:02 UTC
GEOTER-COM5178 125,00 MDLOfertele au fost respinse25.09.2025 12:37 UTC
Delmix Prim SRL5194 274,99 MDLOfertele au fost respinse25.09.2025 12:38 UTC
SRL ALIM TOTAL5213 700,00 MDLOfertele au fost respinse25.09.2025 12:39 UTC
Sija-Prim SRL3222 880,00 MDLCâștigător desemnat15.10.2025 05:55 UTC
Delmix Prim SRL3232 399,99 MDLOfertele au fost respinse25.09.2025 12:37 UTC
SRL ALIM TOTAL3268 700,00 MDLOfertele au fost respinse25.09.2025 12:38 UTC
GEOTER-COM3291 200,00 MDLOfertele au fost respinse25.09.2025 12:39 UTC
Sija-Prim SRL4320 674,00 MDLCâștigător desemnat15.10.2025 05:56 UTC
Delmix Prim SRL4321 392,99 MDLOfertele au fost respinse25.09.2025 12:37 UTC
GEOTER-COM4321 393,00 MDLOfertele au fost respinse25.09.2025 12:38 UTC
SRL ALIM TOTAL4340 806,00 MDLOfertele au fost respinse25.09.2025 12:39 UTC
Sija-Prim SRL2704 364,00 MDLCâștigător desemnat15.10.2025 05:54 UTC
GEOTER-COM2705 850,00 MDLOfertele au fost respinse25.09.2025 12:37 UTC
Delmix Prim SRL2847 019,99 MDLOfertele au fost respinse25.09.2025 12:38 UTC

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 6

FurnizorLotSuma atribuităStatusPublicat
Arelia-Nic12 114 530,00 MDLAnulată15.10.2025 05:51 UTC
Sija-Prim SRL2704 364,00 MDLContract în pregătire15.10.2025 05:54 UTC
Sija-Prim SRL3222 880,00 MDLContract în pregătire15.10.2025 05:55 UTC
Sija-Prim SRL4320 674,00 MDLContract în pregătire15.10.2025 05:56 UTC
Sija-Prim SRL5177 650,00 MDLContract în pregătire15.10.2025 06:06 UTC
Delmix Prim SRL12 672 406,00 MDLContract în pregătire22.10.2025 04:53 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.