Înapoi la catalog
Achiziție publică·ocds-b3wdp1-MD-1753702811368
Achiziționarea produselor alimentare, la IÎ Liceul Teoretic „ Emil Nicula” din s. Mereni rn Anenii Noi
Finalizată
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
365 000,00 MDL
Până la termen
expirat
05.08.2025 14:44 UTC
Loturi
5
Oferte depuse
12
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Achiziționarea produselor alimentare, la IÎ Liceul Teoretic „ Emil Nicula” din s. Mereni rn Anenii Noi
Parametrii achiziției
- CPV
- 15 › 15800000-6 · Diverse produse alimentare
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 365 000,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- I.I. Liceul Teoretic EMIL NICULA MERENI, ANENII NOI · 365 000,00 MDL · 2025-07-28 → 2025-12-30 · Achiziționarea produselor alimentare, la IÎ Liceul Teoretic „ Emil Nicula” din s. Mereni rn Anenii Noi
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
06.08.2025 · 16:20 UTC
Clarificarea condițiilor
28.07.2025 → 01.08.2025 12:42 UTC
Se primesc oferte
01.08.2025 → 05.08.2025 14:44 UTC
Desemnarea câștigătorului
06.08.2025
Executarea contractului
31.08.2025 → 30.12.2025 21:00 UTC
Obiectele achiziției 47
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Chifle ,brioșă | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 1 000 kg |
| 2 | 1 | Pesmeți macinați | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 12 kg |
| 3 | 2 | Piept de pui | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 210 kg |
| 4 | 2 | Spată de porc degresată | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 210 kg |
| 5 | 2 | Pulpă de gaină fără os, piele | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 610 kg |
| 6 | 2 | Tocătură de pui | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 360 kg |
| 7 | 2 | Tocătură de porc | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 360 kg |
| 8 | 3 | Brănză | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 140 kg |
| 9 | 3 | Cașcaval | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 200 kg |
| 10 | 3 | Chefir | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 280 buc. |
| 11 | 3 | Unt | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 700 buc. |
| 12 | 4 | Crupe Cus-cus | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 160 kg |
| 13 | 4 | Crupe de grîu | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 150 kg |
| 14 | 4 | Fasole uscate | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 160 kg |
| 15 | 4 | mazăre verde conservată | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 60 borcan |
| 16 | 4 | Fructe uscate în asortiment | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 12 kg |
| 17 | 4 | Castraveți murați(vacum) | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 12 kg |
| 18 | 4 | Piper negru macinat | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 30 buc. |
| 19 | 4 | Frunza de dafin (pachet 50gr) | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 5 buc. |
| 20 | 4 | Tomat pasta | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 70 borcan |
| 21 | 4 | Mazăre verde conservată | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 25 kg |
| 22 | 4 | Ceai negru | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 70 buc. |
| 23 | 4 | vanilie | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 30 buc. |
| 24 | 4 | Oțet de masă | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 5 borcan |
| Afișați mai multe (24 / 47) | ||||
Loturi 5
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lot nr. I Produse de panificație | 15 000,00 MDL | s.Mereni (r-l Anenii Noi) s. Mereni raionul Anenii Noi | 31.08.2025 → 30.12.2025 | Atribuit |
| 2 | Lot nr II produse din carne | 155 000,00 MDL | s.Mereni (r-l Anenii Noi) s. Mereni raionul Anenii Noi | 31.08.2025 → 30.12.2025 | Atribuit |
| 3 | Lot nr. III Lactate | 82 000,00 MDL | s.Mereni (r-l Anenii Noi) s. Mereni raionul Anenii Noi | 31.08.2025 → 30.12.2025 | Atribuit |
| 4 | Lot nr. IV Diverse | 63 000,00 MDL | s.Mereni (r-l Anenii Noi) s. Mereni raionul Anenii Noi | 31.08.2025 → 30.12.2025 | Atribuit |
| 5 | Lot nr V legume | 50 000,00 MDL | s.Mereni (r-l Anenii Noi) s. Mereni raionul Anenii Noi | 31.08.2025 → 30.12.2025 | Atribuit |
Documente 3
- 202507281444_Anunț de participare COP 2025 etapa I LT Emil Nicula.signed.pdf
- 202507281444_DUAE alimentația copiilor 2025 etapa I.doc
- 202507281445_documentația standart 2025 LT Emil Nicula Mereni etapa 1.docx
Oferte depuse 12
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| SRL Lapmol | 3 | 58 542,41 MDL | În examinare | 04.08.2025 08:44 UTC |
| S.R.L. ARENA FRUCT | 5 | 41 401,70 MDL | În examinare | 05.08.2025 10:32 UTC |
| Franzeluţa | 1 | 11 310,63 MDL | În examinare | 04.08.2025 08:04 UTC |
| "Schiopu Ludmila" | 3 | 65 946,30 MDL | În examinare | 04.08.2025 10:54 UTC |
| IM Alimprodan | 5 | 58 420,00 MDL | În examinare | 05.08.2025 04:51 UTC |
| "Schiopu Ludmila" | 5 | 59 713,89 MDL | În examinare | 04.08.2025 10:54 UTC |
| "Schiopu Ludmila" | 4 | 59 980,79 MDL | În examinare | 04.08.2025 10:54 UTC |
| S.R.L. ARENA FRUCT | 4 | 55 117,38 MDL | În examinare | 05.08.2025 10:32 UTC |
| FPC "Serviabil" SRL | 3 | 51 155,56 MDL | În examinare | 04.08.2025 13:49 UTC |
| IM Alimprodan | 4 | 63 095,00 MDL | În examinare | 05.08.2025 04:43 UTC |
| "Schiopu Ludmila" | 2 | 120 975,00 MDL | În examinare | 04.08.2025 10:53 UTC |
| SA Fabrica de unt din Floresti | 3 | 52 742,00 MDL | În examinare | 05.08.2025 11:30 UTC |
Decizii de atribuire 12
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| SA Fabrica de unt din Floresti Documentele deciziei: 202508181215_Decizie nr.1.pdf ↗ | 3 | 47 738,20 MDL | Câștigător desemnat | 18.08.2025 09:15 UTC |
| SRL Lapmol | 3 | 48 203,70 MDL | Rezultat nedivulgat | 06.08.2025 12:28 UTC |
| FPC "Serviabil" SRL | 3 | 49 515,56 MDL | Rezultat nedivulgat | 06.08.2025 12:28 UTC |
| "Schiopu Ludmila" | 3 | 65 946,30 MDL | Rezultat nedivulgat | 06.08.2025 12:28 UTC |
| "Schiopu Ludmila" Documentele deciziei: 202508181214_Decizie nr.1.pdf ↗ | 4 | 54 369,00 MDL | Câștigător desemnat | 18.08.2025 09:14 UTC |
| IM Alimprodan | 4 | 54 370,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 06.08.2025 12:28 UTC |
| S.R.L. ARENA FRUCT | 4 | 55 117,38 MDL | Rezultat nedivulgat | 06.08.2025 12:28 UTC |
| S.R.L. ARENA FRUCT Documentele deciziei: 202508181211_Decizie nr.1.pdf ↗ | 5 | 41 401,70 MDL | Câștigător desemnat | 18.08.2025 09:12 UTC |
| IM Alimprodan | 5 | 57 920,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 06.08.2025 12:28 UTC |
| "Schiopu Ludmila" | 5 | 58 000,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 06.08.2025 12:28 UTC |
| "Schiopu Ludmila" Documentele deciziei: 202508181210_Decizie nr.1.pdf ↗ | 2 | 120 975,00 MDL | Câștigător desemnat | 18.08.2025 09:10 UTC |
| Franzeluţa Documentele deciziei: 202508181209_Decizie nr.1.pdf ↗ | 1 | 11 310,63 MDL | Câștigător desemnat | 18.08.2025 09:09 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 5
| Furnizor | Lot | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| Franzeluţa | 1 | 11 310,63 MDL | Contract în pregătire | 18.08.2025 09:10 UTC |
| "Schiopu Ludmila" | 2 | 120 975,00 MDL | Contract în pregătire | 18.08.2025 09:11 UTC |
| S.R.L. ARENA FRUCT | 5 | 41 401,70 MDL | Contract în pregătire | 18.08.2025 09:12 UTC |
| "Schiopu Ludmila" | 4 | 54 369,00 MDL | Contract în pregătire | 18.08.2025 09:15 UTC |
| SA Fabrica de unt din Floresti | 3 | 47 738,20 MDL | Contract în pregătire | 18.08.2025 09:16 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.