Înapoi la catalog
Achiziție publică·ocds-b3wdp1-MD-1752673863297
Lucrari de reparatie a unor portiuni de drum din or. Cornesti r-nul Ungheni
Finalizată
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
574 598,67 MDL
Până la termen
expirat
01.08.2025 06:00 UTC
Loturi
4
Oferte depuse
12
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Lucrari de reparatie a unor portiuni de drum din or. Cornesti r-nul Ungheni: str.Halipa; str. Fintinilor; str. Nucarilor; str. Lazo.
Parametrii achiziției
- CPV
- 45 › 45200000-9 · Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
- Categorie
- Lucrări
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 574 598,67 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- PRIMARIA OR.CORNESTI · 574 598,67 MDL · 2025-07-16 → 2025-08-16 · Lucrari de reparatie a unor portiuni de drum din or. Cornesti, r-nul Ungheni
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
05.08.2025 · 05:00 UTC
Clarificarea condițiilor
16.07.2025 → 22.07.2025 13:51 UTC
Se primesc oferte
22.07.2025 → 01.08.2025 06:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
04.08.2025
Executarea contractului
06.08.2025 → 31.12.2025 14:18 UTC
Obiectele achiziției 4
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Lucrari de reparatie a unei portiuni de drum de pe str. P. Halipa, or. Cornesti | 45200000-9 Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice | 270 m² |
| 2 | 2 | Lucrari de reparatie a unei portiuni de drum de pe str. Fintinilor, or. Cornesti | 45200000-9 Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice | 420 m² |
| 3 | 3 | Lucrari de reparatie a unei portiuni de drum de pe str. Nucarilor, or. Cornesti | 45200000-9 Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice | 936 m² |
| 4 | 4 | Lucrari de reparatie a unei portiuni de drum de pe str. S. Lazo, or. Cornesti | 45200000-9 Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice | 759 m² |
Loturi 4
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lucrari de reparatie a unei portiuni de drum de pe str. P. Halipa, or. Cornesti Strat de fundatie sau reprofilare din piatra sparta- conform caietului de sarcini | 108 971,92 MDL | or.Corneşti (r-l Ungheni) Musicescu G. nr.45 | 06.08.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
| 2 | Lucrari de reparatie a unei portiuni de drum de pe str. Fintinilor, or. Cornesti Strat de fundatie sau reprofilare din piatra sparta- conform caietului de sarcini | 123 059,42 MDL | or.Corneşti (r-l Ungheni) Musicescu G. nr.45 | 06.08.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
| 3 | Lucrari de reparatie a unei portiuni de drum de pe str. Nucarilor, or. Cornesti Strat de fundatie sau reprofilare din piatra sparta- conform caietului de sarcini | 173 943,75 MDL | or.Corneşti (r-l Ungheni) Musicescu G. nr.45 | 06.08.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
| 4 | Lucrari de reparatie a unei portiuni de drum de pe str. S. Lazo, or. Cornesti Strat de fundatie sau reprofilare din piatra sparta- conform caietului de sarcini | 168 623,58 MDL | or.Corneşti (r-l Ungheni) Musicescu G. nr.45 | 06.08.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
Documente 7
- 202507161657_+Anunt de participare (1).signed.pdf
- 202507161658_Cornesti Fintinilor caiet.signed.pdf
- 202507161658_Cornesti Pan Halipa caiet.signed.pdf
- 202507161658_Cornesti S.Lazo caiet.signed.pdf
- 202507161658_Cornești Nucarilor caiet.signed.pdf
- 202507161659_+(DOCUMENTAŢIA STANDARD)lucrari.docx
- 202507161702_(DUAE).doc
Oferte depuse 12
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| Drumnord-Construct | 2 | 92 536,54 MDL | În examinare | 01.08.2025 04:46 UTC |
| SA Drumuri Straseni | 1 | 103 333,14 MDL | În examinare | 31.07.2025 19:08 UTC |
| EURODRUM | 2 | 80 460,11 MDL | În examinare | 28.07.2025 17:01 UTC |
| Drumnord-Construct | 1 | 103 741,08 MDL | În examinare | 01.08.2025 04:45 UTC |
| SA Drumuri Straseni | 2 | 104 747,23 MDL | În examinare | 31.07.2025 19:10 UTC |
| EURODRUM | 4 | 130 290,54 MDL | În examinare | 28.07.2025 17:01 UTC |
| Drumnord-Construct | 3 | 138 358,28 MDL | În examinare | 01.08.2025 04:47 UTC |
| SA Drumuri Straseni | 4 | 144 660,55 MDL | În examinare | 31.07.2025 19:13 UTC |
| EURODRUM | 3 | 140 383,46 MDL | În examinare | 28.07.2025 17:01 UTC |
| Drumnord-Construct | 4 | 134 170,71 MDL | În examinare | 01.08.2025 04:48 UTC |
| EURODRUM | 1 | 78 357,25 MDL | În examinare | 28.07.2025 16:48 UTC |
| SA Drumuri Straseni | 3 | 148 185,89 MDL | În examinare | 31.07.2025 19:11 UTC |
Decizii de atribuire 12
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| EURODRUM | 1 | 78 357,25 MDL | Câștigător desemnat | 11.08.2025 14:01 UTC |
| SA Drumuri Straseni | 1 | 103 333,14 MDL | Ofertele au fost respinse | 04.08.2025 12:34 UTC |
| Drumnord-Construct | 1 | 103 741,08 MDL | Ofertele au fost respinse | 04.08.2025 12:34 UTC |
| SA Drumuri Straseni | 3 | 138 300,00 MDL | Câștigător desemnat | 11.08.2025 14:01 UTC |
| Drumnord-Construct | 3 | 138 358,28 MDL | Ofertele au fost respinse | 04.08.2025 14:36 UTC |
| EURODRUM | 3 | 140 383,46 MDL | Ofertele au fost respinse | 04.08.2025 14:36 UTC |
| SA Drumuri Straseni | 4 | 130 200,00 MDL | Câștigător desemnat | 11.08.2025 14:02 UTC |
| EURODRUM | 4 | 130 290,54 MDL | Ofertele au fost respinse | 05.08.2025 05:00 UTC |
| Drumnord-Construct | 4 | 134 170,71 MDL | Ofertele au fost respinse | 05.08.2025 05:00 UTC |
| EURODRUM | 2 | 80 460,11 MDL | Câștigător desemnat | 11.08.2025 14:02 UTC |
| Drumnord-Construct | 2 | 92 536,54 MDL | Ofertele au fost respinse | 05.08.2025 05:00 UTC |
| SA Drumuri Straseni | 2 | 104 747,23 MDL | Ofertele au fost respinse | 05.08.2025 05:01 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 4
| Furnizor | Lot | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| EURODRUM | 1 | 78 357,25 MDL | Contract în pregătire | 19.08.2025 05:58 UTC |
| SA Drumuri Straseni | 3 | 138 300,00 MDL | Contract în pregătire | 19.08.2025 05:59 UTC |
| SA Drumuri Straseni | 4 | 130 200,00 MDL | Contract în pregătire | 19.08.2025 05:59 UTC |
| EURODRUM | 2 | 80 460,11 MDL | Contract în pregătire | 19.08.2025 06:00 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.