Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1751378429636
Pungi pentru gunoi 240 L 8 buc in rola
Finalizată
Achiziție de valoare mică (micro)
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
21 375,00 MDL
Până la termen
expirat
07.07.2025 07:30 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
5
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Ofertele au fost respinse
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Pungi pentru gunoi echivalent marca Fino 240 L 8 buc
Parametrii achiziției
- CPV
- 19 › 19600000-2 · Deşeuri de piele, textile, de cauciuc şi de plastic
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică (micro)
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 21 375,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Grădina Zoologică · 21 375,00 MDL · 2025-07-01 → 2025-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
02.07.2025 · 06:36 UTC
Clarificarea condițiilor
01.07.2025 → 03.07.2025 14:00 UTC
Se primesc oferte
03.07.2025 → 07.07.2025 07:30 UTC
Desemnarea câștigătorului
07.07.2025
Executarea contractului
09.07.2025 → 31.12.2025 15:01 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Pungi pentru gunoi echivalent marca Fino 240 L 8 buc | 19600000-2 Deşeuri de piele, textile, de cauciuc şi de plastic | 150 buc. |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Pungi pentru gunoi echivalent marca Fino 240 L 8 buc | 21 375,00 MDL | mun.Chişinău bd.Dacia 50/7 | 09.07.2025 → 31.12.2025 | Rezultat nestabilit |
Întrebări și răspunsuri 1
02.07.2025 06:36 UTC · Marimea
Buna ziua!
Indicati va rog marimile la pungile solicitate in cm
Răspunsul autorității: buna ziua, 118x145
Documente 2
- anunt de participare.pdf
- anexe bunuri pungi 240 l.docx
Oferte depuse 5
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| New Trade SRL | 12 800,00 MDL | În examinare | 07.07.2025 06:27 UTC |
| SRL DENIADI | 11 550,00 MDL | În examinare | 05.07.2025 11:26 UTC |
| BIG DISTRIBUTION SRL | 5 362,50 MDL | În examinare | 06.07.2025 19:08 UTC |
| Crafti Business SRL | 7 050,00 MDL | În examinare | 06.07.2025 08:04 UTC |
| F.P.C. TEHELAN S.R.L. | 11 455,00 MDL | În examinare | 03.07.2025 14:21 UTC |
Decizii de atribuire 5
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| BIG DISTRIBUTION SRL | 5 362,50 MDL | Ofertele au fost respinse | 07.07.2025 07:31 UTC |
| Crafti Business SRL | 7 050,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 07.07.2025 07:31 UTC |
| F.P.C. TEHELAN S.R.L. | 11 455,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 07.07.2025 07:32 UTC |
| SRL DENIADI | 11 550,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 07.07.2025 07:32 UTC |
| New Trade SRL | 12 800,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 07.07.2025 07:33 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True