RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1737619711197

Lubrifianți

Finalizată Achiziție de valoare mică ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
632 666,67 MDL
Până la termen
expirat
03.02.2025 08:00 UTC
Loturi
25
Oferte depuse
113
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Lubrifianți

Parametrii achiziției

CPV
0909200000-1 · Petrol, cărbune şi produse petroliere
Categorie
Bunuri
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
632 666,67 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
AGENŢIA ASIGURARE RESURSE ŞI ADMINISTRARE PATRIMONIU A MINISTERULUI APĂRĂRII · 632 666,67 MDL · 2025-01-23 → 2025-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
28.01.2025 · 08:08 UTC
Clarificarea condițiilor
23.01.2025 → 28.01.2025 09:00 UTC
Se primesc oferte
28.01.2025 → 03.02.2025 08:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
04.02.2025
Executarea contractului
10.02.2025 → 31.12.2025 00:00 UTC

Obiectele achiziției 25

#LotObiectele achizițieiCPVCantitate
11Ulei M6z-12G1 09200000-1
Petrol, cărbune şi produse petroliere
800 l
22Ulei M10G2K09200000-1
Petrol, cărbune şi produse petroliere
3 000 l
33Ulei SAE 5W3009200000-1
Petrol, cărbune şi produse petroliere
800 l
44Ulei SAE 10W4009200000-1
Petrol, cărbune şi produse petroliere
1 400 l
55Ulei SAE 10W40 MB 228.51 cod 001 989 78 01 17 ABFW09200000-1
Petrol, cărbune şi produse petroliere
200 l
66Ulei SAE 15W4009200000-1
Petrol, cărbune şi produse petroliere
1 400 l
77Ulei SAE 80W9009200000-1
Petrol, cărbune şi produse petroliere
400 l
88Ulei Tap-15V09200000-1
Petrol, cărbune şi produse petroliere
200 l
99Ulei TAD-1709200000-1
Petrol, cărbune şi produse petroliere
200 l
1010Ulei Hidraulic AU ( R )09200000-1
Petrol, cărbune şi produse petroliere
1 000 l
1111Ulei Hidraulic HLP 4609200000-1
Petrol, cărbune şi produse petroliere
200 l
1212Ulei de transmisie ATF Dixron III09200000-1
Petrol, cărbune şi produse petroliere
800 l
1313Ulei sintetic pentru curăţare și întreținere pistol09200000-1
Petrol, cărbune şi produse petroliere
100 l
1414Ulei RJ/LSA09200000-1
Petrol, cărbune şi produse petroliere
200 l
1515Ulei 2T09200000-1
Petrol, cărbune şi produse petroliere
400 l
1616Lichid de frînă DOT-409200000-1
Petrol, cărbune şi produse petroliere
400 l
1717Antigel Tosol A-4009200000-1
Petrol, cărbune şi produse petroliere
1 000 l
1818Antigel Tosol M-4009200000-1
Petrol, cărbune şi produse petroliere
1 000 l
1919Antigel Tosol G-1209200000-1
Petrol, cărbune şi produse petroliere
1 000 l
2020Antigel Tosol G-11 (verde)09200000-1
Petrol, cărbune şi produse petroliere
200 l
2121Lichid tehnic Steol-M09200000-1
Petrol, cărbune şi produse petroliere
400 l
2222Lichid tehnic Ad Blue09200000-1
Petrol, cărbune şi produse petroliere
600 l
2323Lichid de parbriz (vară)09200000-1
Petrol, cărbune şi produse petroliere
400 l
2424Lichid parbriz (-20 C, iarnă)09200000-1
Petrol, cărbune şi produse petroliere
400 l
Afișați mai multe (24 / 25)

Loturi 25

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Ulei M6z-12G1
Ambalaj sigilat 1-200 litri;
25 333,33 MDLmun.Chişinău
şos.Hînceşti 84
10.02.2025 → 31.12.2025Rezultat nestabilit
2Ulei M10G2K
Ambalaj sigilat 1-200 litri;
82 500,00 MDLmun.Chişinău
şos.Hînceşti 84
10.02.2025 → 31.12.2025Atribuit
3Ulei SAE 5W30
Ambalaj sigilat 1-200 litri;
26 666,67 MDLmun.Chişinău
şos.Hînceşti 84
10.02.2025 → 31.12.2025Rezultat nestabilit
4Ulei SAE 10W40
Ambalaj sigilat 1-200 litri;
40 833,33 MDLmun.Chişinău
şos.Hînceşti 84
10.02.2025 → 31.12.2025Rezultat nestabilit
5Ulei SAE 10W40 MB 228.51 cod 001 989 78 01 17 ABFW
Ambalaj sigilat 1-200 litri;
11 666,67 MDLmun.Chişinău
şos.Hînceşti 84
10.02.2025 → 31.12.2025Rezultat nestabilit
6Ulei SAE 15W40
Ambalaj sigilat 1-200 litri;
43 166,67 MDLmun.Chişinău
şos.Hînceşti 84
10.02.2025 → 31.12.2025Rezultat nestabilit
7Ulei SAE 80W90
Ambalaj sigilat 1-200 litri;
16 666,67 MDLmun.Chişinău
şos.Hînceşti 84
10.02.2025 → 31.12.2025Rezultat nestabilit
8Ulei Tap-15V
Ambalaj sigilat 1-200 litri;
5 833,33 MDLmun.Chişinău
şos.Hînceşti 84
10.02.2025 → 31.12.2025Rezultat nestabilit
9Ulei TAD-17
Ambalaj sigilat 1-200 litri;
6 166,67 MDLmun.Chişinău
şos.Hînceşti 84
10.02.2025 → 31.12.2025Rezultat nestabilit
10Ulei Hidraulic AU ( R )
Ambalaj sigilat 1-200 litri;
45 833,33 MDLmun.Chişinău
şos.Hînceşti 84
10.02.2025 → 31.12.2025Rezultat nestabilit
11Ulei Hidraulic HLP 46
Ambalaj sigilat 1-200 litri;
5 833,33 MDLmun.Chişinău
şos.Hînceşti 84
10.02.2025 → 31.12.2025Rezultat nestabilit
12Ulei de transmisie ATF Dixron III
Ambalaj sigilat 1-200 litri;
30 000,00 MDLmun.Chişinău
şos.Hînceşti 84
10.02.2025 → 31.12.2025Rezultat nestabilit
13Ulei sintetic pentru curăţare și întreținere pistol
Ambalaj sigilat pînă la 20 litri; (exemplu: Ballistol, Gunex, Protech Guns, Smart sau alt produs similar recomandat)
41 666,67 MDLmun.Chişinău
şos.Hînceşti 84
10.02.2025 → 31.12.2025Rezultat nestabilit
14Ulei RJ/LSA
Ambalaj sigilat 1-200 litri; (exemplu: Lubricant, Semifluid, Automatic Weapons sau alt produs similar recomandat)
10 000,00 MDLmun.Chişinău
şos.Hînceşti 84
10.02.2025 → 31.12.2025Rezultat nestabilit
15Ulei 2T
Ambalaj sigilat 1-200 litri;
16 666,67 MDLmun.Chişinău
şos.Hînceşti 84
10.02.2025 → 31.12.2025Rezultat nestabilit
16Lichid de frînă DOT-4
Ambalaj sigilat 1-200 litri;
16 666,67 MDLmun.Chişinău
şos.Hînceşti 84
10.02.2025 → 31.12.2025Rezultat nestabilit
17Antigel Tosol A-40
Ambalaj sigilat 1-200 litri;
16 666,67 MDLmun.Chişinău
şos.Hînceşti 84
10.02.2025 → 31.12.2025Rezultat nestabilit
18Antigel Tosol M-40
Ambalaj sigilat 1-200 litri;
16 666,67 MDLmun.Chişinău
şos.Hînceşti 84
10.02.2025 → 31.12.2025Atribuit
19Antigel Tosol G-12
Ambalaj sigilat 1-200 litri;
18 333,33 MDLmun.Chişinău
şos.Hînceşti 84
10.02.2025 → 31.12.2025Rezultat nestabilit
20Antigel Tosol G-11 (verde)
Ambalaj sigilat 1-200 litri;
3 500,00 MDLmun.Chişinău
şos.Hînceşti 84
10.02.2025 → 31.12.2025Rezultat nestabilit
21Lichid tehnic Steol-M
Ambalaj sigilat 1-200 litri;
86 666,66 MDLmun.Chişinău
şos.Hînceşti 84
10.02.2025 → 31.12.2025Rezultat nestabilit
22Lichid tehnic Ad Blue
Ambalaj sigilat pînă la 20 litri; (catalizator gaze)
7 500,00 MDLmun.Chişinău
şos.Hînceşti 84
10.02.2025 → 31.12.2025Rezultat nestabilit
23Lichid de parbriz (vară)
Ambalaj sigilat pînă la 20 litri;
1 666,67 MDLmun.Chişinău
şos.Hînceşti 84
10.02.2025 → 31.12.2025Rezultat nestabilit
24Lichid parbriz (-20 C, iarnă)
Ambalaj sigilat pînă la 20 litri;
2 000,00 MDLmun.Chişinău
şos.Hînceşti 84
10.02.2025 → 31.12.2025Rezultat nestabilit
Afișați mai multe (24 / 25)

Întrebări și răspunsuri 1

28.01.2025 08:08 UTC · Punctul de îngheț
Bună ziua. Pentru loturile 17,18,19, și 20 (lichide antigel) vă rugăm să specificați punctul de îngheț al produsului. Vă mulțumim.
Răspunsul autorității: Buna ziua. Punctul de îngheț al produsului trebuie să fie minim - 30 grade Celsius.

Documente 4

  • Anunt de participare lubrifianti.signed.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire23.01.2025
  • Documentatia standard lubrifianti.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire23.01.2025
  • Documentatia standard lubrifianti.signed.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire23.01.2025
  • DUAE
    doar metadateDocumentația de atribuire23.01.2025

Oferte depuse 113

OfertantLotValoareaStatusPublicat
Lubrimex2553 000,00 MDLÎn examinare03.02.2025 07:30 UTC
LUKOIL-Moldova1243 666,67 MDLÎn examinare03.02.2025 07:39 UTC
SAVACOM-TRANS124 000,00 MDLÎn examinare01.02.2025 10:36 UTC
LUKOIL-Moldova1733 333,33 MDLÎn examinare03.02.2025 07:38 UTC
CALBOR GRUP1515 300,00 MDLÎn examinare29.01.2025 15:42 UTC
LUKOIL-Moldova2155 000,00 MDLÎn examinare03.02.2025 07:40 UTC
Lubrimex511 600,00 MDLÎn examinare03.02.2025 07:23 UTC
DEPASAROS SRL282 500,00 MDLÎn examinare02.02.2025 22:36 UTC
EXIMOTOR SA1920 416,67 MDLÎn examinare31.01.2025 09:19 UTC
EXIMOTOR SA96 083,33 MDLÎn examinare31.01.2025 09:18 UTC
CALBOR GRUP1620 000,00 MDLÎn examinare29.01.2025 15:42 UTC
Lubrimex1513 200,00 MDLÎn examinare03.02.2025 07:27 UTC
SAVACOM-TRANS714 760,00 MDLÎn examinare01.02.2025 10:38 UTC
CALBOR GRUP242 360,00 MDLÎn examinare29.01.2025 15:44 UTC
Lubrimex125 000,00 MDLÎn examinare03.02.2025 07:20 UTC
SAVACOM-TRANS1716 000,00 MDLÎn examinare01.02.2025 10:39 UTC
SAVACOM-TRANS1513 120,00 MDLÎn examinare01.02.2025 10:39 UTC
CALBOR GRUP125 640,00 MDLÎn examinare29.01.2025 15:29 UTC
EXIMOTOR SA1233 000,00 MDLÎn examinare31.01.2025 09:18 UTC
LUKOIL-Moldova2217 500,00 MDLÎn examinare03.02.2025 07:38 UTC
CALBOR GRUP231 480,00 MDLÎn examinare29.01.2025 15:44 UTC
CALBOR GRUP1926 000,00 MDLÎn examinare29.01.2025 15:43 UTC
EXIMOTOR SA513 833,33 MDLÎn examinare31.01.2025 09:17 UTC
SAVACOM-TRANS1229 600,00 MDLÎn examinare01.02.2025 10:38 UTC
Afișați mai multe (24 / 113)

Decizii de atribuire 113

FurnizorLotValoareaStatusPublicat
EXIMOTOR SA95 699,00 MDLDecizia se examinează04.02.2025 12:47 UTC
SAVACOM-TRANS95 700,00 MDLRezultat nedivulgat04.02.2025 12:47 UTC
Lubrimex96 400,00 MDLRezultat nedivulgat04.02.2025 12:47 UTC
CALBOR GRUP97 090,00 MDLRezultat nedivulgat04.02.2025 12:47 UTC
LUKOIL-Moldova910 750,00 MDLRezultat nedivulgat04.02.2025 12:47 UTC
SAVACOM-TRANS242 180,00 MDLDecizia se examinează04.02.2025 12:47 UTC
CALBOR GRUP242 330,00 MDLRezultat nedivulgat04.02.2025 12:47 UTC
EXIMOTOR SA242 333,33 MDLRezultat nedivulgat04.02.2025 12:47 UTC
Lubrimex245 000,00 MDLRezultat nedivulgat04.02.2025 12:47 UTC
LUKOIL-Moldova246 666,67 MDLRezultat nedivulgat04.02.2025 12:47 UTC
EXIMOTOR SA84 999,00 MDLDecizia se examinează04.02.2025 12:47 UTC
SAVACOM-TRANS85 000,00 MDLRezultat nedivulgat04.02.2025 12:47 UTC
CALBOR GRUP86 410,00 MDLRezultat nedivulgat04.02.2025 12:47 UTC
Lubrimex87 000,00 MDLRezultat nedivulgat04.02.2025 12:47 UTC
LUKOIL-Moldova89 250,00 MDLRezultat nedivulgat04.02.2025 12:47 UTC
SAVACOM-TRANS203 300,00 MDLDecizia se examinează04.02.2025 12:47 UTC
Lubrimex203 900,00 MDLRezultat nedivulgat04.02.2025 12:47 UTC
EXIMOTOR SA204 000,00 MDLRezultat nedivulgat04.02.2025 12:47 UTC
CALBOR GRUP204 880,00 MDLRezultat nedivulgat04.02.2025 12:47 UTC
SAVACOM-TRANS641 860,00 MDLDecizia se examinează04.02.2025 12:47 UTC
CALBOR GRUP645 080,00 MDLRezultat nedivulgat04.02.2025 12:47 UTC
DEPASAROS SRL652 500,00 MDLRezultat nedivulgat04.02.2025 12:47 UTC
Lubrimex654 600,00 MDLRezultat nedivulgat04.02.2025 12:47 UTC
EXIMOTOR SA654 833,33 MDLRezultat nedivulgat04.02.2025 12:47 UTC
Afișați mai multe (24 / 113)

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 2

FurnizorLotSuma atribuităStatusPublicat
SAVACOM-TRANS275 375,00 MDLContract în pregătire20.02.2025 09:46 UTC
SAVACOM-TRANS1816 000,00 MDLContract în pregătire20.02.2025 09:53 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.