RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1694200557898

APEL PUBLIC privind achiziționarea sistemului de difuzoare pentru localitățile Talmaza și Carahasani, în cadrul Programul de dotare "LPA Empowerment Program", parte a proiectului “EXPRESS - împreună explorăm responsabilitatea socială”

Finalizată Achiziție de valoare mică ·Criteriu de atribuire: Manual
Valoare estimată
227 595,00 MDL
Până la termen
expirat
18.09.2023 20:30 UTC
Licitație electronică: 19.09.2023 12:00 UTC
Loturi
3
Oferte depuse
3
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

AO RENAȘTEREA anunță Apel Public pentru achiziționarea a două sisteme de difuzoare pentru localitățile Talmaza și Carahasani, în cadrul Programul de dotare "LPA Empowerment Program", parte a proiectului “EXPRESS - împreună explorăm responsabilitatea socială”, finanțat de Uniunea Europeană, în cadrul EU4Accountability, ce are ca scop să intervină prin consolidarea relațiilor fiecărui din actorii locali la dezvoltarea și implementarea durabilă a mecanismelor de responsabilizare și interacționare în vederea consolidării unui parteneriat între OSC și APL, ca actori importanți în identificarea și soluționarea provocărilor cu care se confruntă o comunitate. Sistemul de difuzoare reprezintă un instrument sigur rapid și accesibil pentru cetățeni, de a primi informații din partea instituțiilor primăriei și celorlalți actori sociali din comunitate despre procesele decizionale și de bugetare participativă care se întâmplă despre importante decizii și hotărâri care vizează activitatea și viața comunității despre oportunități de implicare și dialog dintre decidenți și cetățeni.

Parametrii achiziției

CPV
3232200000-5 · Aparate de emisie pentru radiotelefonie, radiotelegrafie, radiodifuziune şi televiziune
Categorie
Bunuri
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică
Criteriu de atribuire
Manual
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
227 600,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
AO RENAȘTEREA · 227 600,00 MDL · 2023-09-08 → 2023-10-01
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
08.09.2023 · 19:57 UTC
Clarificarea condițiilor
08.09.2023 → 15.09.2023 14:00 UTC
Se primesc oferte
15.09.2023 → 18.09.2023 20:30 UTC
Desemnarea câștigătorului
18.09.2023
Executarea contractului
20.09.2023 → 01.10.2023 15:00 UTC

Obiectele achiziției 21

#LotObiectele achizițieiCPVCantitate
11Difuzor audio32200000-5
Aparate de emisie pentru radiotelefonie, radiotelegrafie, radiodifuziune şi televiziune
20 buc.
21Cablul electric АVVG 2x632200000-5
Aparate de emisie pentru radiotelefonie, radiotelegrafie, radiodifuziune şi televiziune
5 600 m
31Suport RA 2532200000-5
Aparate de emisie pentru radiotelefonie, radiotelegrafie, radiodifuziune şi televiziune
175 buc.
41Banda inox TSV RB201 19x0,7 mm 32200000-5
Aparate de emisie pentru radiotelefonie, radiotelegrafie, radiodifuziune şi televiziune
125 buc.
51Clema pentru banda TSV SS-201 32200000-5
Aparate de emisie pentru radiotelefonie, radiotelegrafie, radiodifuziune şi televiziune
175 buc.
61BANDA IZOLANTA PVH 19*20 (negru)32200000-5
Aparate de emisie pentru radiotelefonie, radiotelegrafie, radiodifuziune şi televiziune
13 buc.
71Montare suport metalic 32200000-5
Aparate de emisie pentru radiotelefonie, radiotelegrafie, radiodifuziune şi televiziune
175 buc.
81Montare cablu AVVG pe piloni32200000-5
Aparate de emisie pentru radiotelefonie, radiotelegrafie, radiodifuziune şi televiziune
5 600 m
91Montarea și ajustarea echipamentului radio (amplificator)32200000-5
Aparate de emisie pentru radiotelefonie, radiotelegrafie, radiodifuziune şi televiziune
1 buc.
102Difuzor audio32200000-5
Aparate de emisie pentru radiotelefonie, radiotelegrafie, radiodifuziune şi televiziune
18 buc.
112Cablul electric АVVG 2x632200000-5
Aparate de emisie pentru radiotelefonie, radiotelegrafie, radiodifuziune şi televiziune
4 000 m
122Suport RA 2532200000-5
Aparate de emisie pentru radiotelefonie, radiotelegrafie, radiodifuziune şi televiziune
125 buc.
132Banda inox TSV RB201 19x0,7 mm 32200000-5
Aparate de emisie pentru radiotelefonie, radiotelegrafie, radiodifuziune şi televiziune
85 buc.
142Clema pentru banda TSV SS-201 32200000-5
Aparate de emisie pentru radiotelefonie, radiotelegrafie, radiodifuziune şi televiziune
125 buc.
152BANDA IZOLANTA PVH 19*20 (negru)32200000-5
Aparate de emisie pentru radiotelefonie, radiotelegrafie, radiodifuziune şi televiziune
13 buc.
162Montare suport metalic 32200000-5
Aparate de emisie pentru radiotelefonie, radiotelegrafie, radiodifuziune şi televiziune
125 buc.
172Montare cablu AVVG pe piloni32200000-5
Aparate de emisie pentru radiotelefonie, radiotelegrafie, radiodifuziune şi televiziune
4 000 m
182Montarea si ajustarea echipamentului radio (amplificator)32200000-5
Aparate de emisie pentru radiotelefonie, radiotelegrafie, radiodifuziune şi televiziune
1 buc.
193Amplificator 32200000-5
Aparate de emisie pentru radiotelefonie, radiotelegrafie, radiodifuziune şi televiziune
2 buc.
203Montare difuzor radioficare (Talmaza)32200000-5
Aparate de emisie pentru radiotelefonie, radiotelegrafie, radiodifuziune şi televiziune
20 buc.
213Montare difuzor radioficare (Carahasani)32200000-5
Aparate de emisie pentru radiotelefonie, radiotelegrafie, radiodifuziune şi televiziune
18 buc.

Loturi 3

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Achiziția Sistemului de difuzoare Talmaza
Achiziția Sistemului de Difuzoare pentru s. Talmaza, localitate benefiară a proiectului EXPRESS - împreună explorăm responsabilitatea socială”, este implementat de către “RENAȘTEREA” A.O., finanțat de Uniunea Europeană
110 112,00 MDLs.Talmaza
str. 27 august 182
20.09.2023 → 01.10.2023Atribuit
2Achiziția Sistemului de difuzoare Carahasani
Achiziția Sistemului de Difuzoare pentru s. Carahasani, localitate benefiară a proiectului EXPRESS - împreună explorăm responsabilitatea socială”, este implementat de către “RENAȘTEREA” A.O., finanțat de Uniunea Europeană
83 931,00 MDLs.Talmaza
str. 27 august 182
20.09.2023 → 01.10.2023Atribuit
3Achiziție echipamente complementare sistemelor de difuzoare Talmaza și Carahasani
Achiziția echipamente complementare sistemelor de difuzoare Talmaza și Carahasani, localitate benefiară a proiectului EXPRESS - împreună explorăm responsabilitatea socială”, este implementat de către “RENAȘTEREA” A.O., finanțat de Uniunea Europeană
33 552,00 MDLs.Talmaza
str. 27 august 182
21.09.2023 → 01.10.2023Atribuit

Documente 3

  • APEL PUBLIC privind pentru achiziționarea a două sisteme de difuzoare pentru localitățile Talmaza și Carahasani
    doar metadateAnunț de participare08.09.2023
  • TERMENII ȘI CONDIȚIILE privind achiziționarea sistemului de difuzoare pentru localitățile Talmaza și Carahasani, în cadrul Programul de dotare "LPA Empowerment Program", parte a proiectului “EXPRESS - împreună explorăm responsabilitatea socială”
    doar metadateSpecificații tehnice08.09.2023
  • DUAE - formular tipizat al achizițiilor publice
    doar metadateDocumentația de atribuire08.09.2023

Oferte depuse 3

OfertantLotValoareaStatusPublicat
TEHELECTRO-SV333 300,00 MDLÎn examinare18.09.2023 13:39 UTC
TEHELECTRO-SV1108 110,00 MDLÎn examinare18.09.2023 13:35 UTC
TEHELECTRO-SV281 647,50 MDLÎn examinare18.09.2023 13:37 UTC

Decizii de atribuire 3

FurnizorLotValoareaStatusPublicat
TEHELECTRO-SV1108 110,00 MDLCâștigător desemnat21.09.2023 18:30 UTC
TEHELECTRO-SV333 300,00 MDLCâștigător desemnat21.09.2023 18:37 UTC
TEHELECTRO-SV281 647,50 MDLCâștigător desemnat21.09.2023 18:35 UTC

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 3

FurnizorLotSuma atribuităStatusPublicat
TEHELECTRO-SV1108 110,00 MDLContract în pregătire21.09.2023 18:30 UTC
TEHELECTRO-SV281 647,50 MDLContract în pregătire21.09.2023 18:35 UTC
TEHELECTRO-SV333 300,00 MDLContract în pregătire21.09.2023 18:37 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.