Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1602760746060
Produse petroliere pentru anul 2021
Finalizată
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Doar prețul
Valoare estimată
329 820,00 MDL
Până la termen
expirat
23.10.2020 12:00 UTC
Licitație electronică: 26.10.2020 12:00 UTC
Loturi
3
Oferte depuse
9
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Produse petroliere pentru anul 2021
Parametrii achiziției
- CPV
- 09 › 09100000-0 · Combustibili
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Doar prețul
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 329 820,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- IMSP Spitalul Clinic Republican„Timofei Moșneaga” · 329 820,00 MDL · 2021-01-01 → 2021-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
15.10.2020 · 11:28 UTC
Clarificarea condițiilor
15.10.2020 → 20.10.2020 11:00 UTC
Se primesc oferte
20.10.2020 → 23.10.2020 12:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
26.10.2020
Executarea contractului
01.01.2021 → 30.12.2021 12:25 UTC
Obiectele achiziției 3
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 3 | Lot 1. Motorină EURO-5 - Aditivii din motorină nu trebuie să conțină compuși ai metalelor și fosforului. - Cifra cetanică, min. 51,0 - Punct de inflamabilitate, min. 55 ° C - Densitatea la 20° C, max 860,0 kg/m³ - Viscozitate la 40 ° C 2,00-4,50 mm2/s | 09100000-0 Combustibili | 12 000 l |
| 2 | 1 | Lot 2. Benzină A-95 - Cifra octanică, COR, min 95; Aspect limpede și transparent | 09100000-0 Combustibili | 11 000 l |
| 3 | 2 | Lot 3. Gaz propan - Să nu conțină apă sau impurități, să nu genereze depuneri și segmenți | 09100000-0 Combustibili | 200 l |
Loturi 3
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lot 2. Benzină A-95 Cifra octanică, COR, min 95; Aspect limpede și transparent | 161 333,33 MDL | mun.Chişinău str. N. Testemiteanu 29 | 01.01.2021 → 30.12.2021 | Atribuit |
| 2 | Lot 3. Gaz propan Să nu conțină apă sau impurități, să nu genereze depuneri și segmenți | 1 486,67 MDL | mun.Chişinău str. N. Testemiteanu 29 | 01.01.2021 → 30.12.2021 | Atribuit |
| 3 | Lot 1. Motorină EURO-5 Aditivii din motorină nu trebuie să conțină compuși ai metalelor și fosforului. - Cifra cetanică, min. 51,0 - Punct de inflamabilitate, min. 55 ° C - Densitatea la 20° C, max 860,0 kg/m³ - Viscozitate la 40 ° C 2,00-4,50 mm2/s | 167 000,00 MDL | mun.Chişinău str. N. Testemiteanu 29 | 01.01.2021 → 30.12.2021 | Atribuit |
Documente 6
- documentatia_standard.semnat.pdf
- documentatia_standard.docx
- duae.doc
- anunt de participare.docx
- duae.semnat.pdf
- anunt de participare.semnat.pdf
Oferte depuse 9
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| DATARIO SRL | 2 | 1 572,00 MDL | În examinare | 23.10.2020 11:24 UTC |
| LUKOIL-Moldova | 3 | 122 400,00 MDL | În examinare | 22.10.2020 10:42 UTC |
| I.M TIREX PETROL S.A | 2 | 1 542,00 MDL | În examinare | 23.10.2020 08:45 UTC |
| DATARIO SRL | 1 | 135 520,00 MDL | În examinare | 23.10.2020 11:26 UTC |
| I.M TIREX PETROL S.A | 1 | 132 440,00 MDL | În examinare | 23.10.2020 08:42 UTC |
| DATARIO SRL | 3 | 123 960,00 MDL | În examinare | 23.10.2020 11:21 UTC |
| LUKOIL-Moldova | 1 | 134 016,67 MDL | În examinare | 22.10.2020 10:43 UTC |
| I.M TIREX PETROL S.A | 3 | 121 080,00 MDL | În examinare | 23.10.2020 08:46 UTC |
| LUKOIL-Moldova | 2 | 1 555,56 MDL | În examinare | 22.10.2020 10:42 UTC |
Decizii de atribuire 9
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| I.M TIREX PETROL S.A | 1 | 129 213,34 MDL | Rezultat nedivulgat | 26.10.2020 12:51 UTC |
| LUKOIL-Moldova | 2 | 1 555,56 MDL | Rezultat nedivulgat | 26.10.2020 12:51 UTC |
| I.M TIREX PETROL S.A | 2 | 1 542,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 26.10.2020 12:51 UTC |
| DATARIO SRL Documentele deciziei: anexa benzina_motorina.signed.pdf ↗ · anexa gaz.signed.pdf ↗ · raport de inspectie gaz.signed.pdf ↗ | 3 | 117 130,00 MDL | Câștigător desemnat | 04.11.2020 06:55 UTC |
| I.M TIREX PETROL S.A | 3 | 117 730,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 26.10.2020 12:51 UTC |
| DATARIO SRL Documentele deciziei: anexa benzina_motorina.signed.pdf ↗ · raport de inspectie gaz.signed.pdf ↗ · anexa gaz.signed.pdf ↗ | 1 | 128 370,00 MDL | Câștigător desemnat | 04.11.2020 06:57 UTC |
| LUKOIL-Moldova | 3 | 122 400,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 26.10.2020 12:51 UTC |
| DATARIO SRL Documentele deciziei: anexa gaz.signed.pdf ↗ · anexa benzina_motorina.signed.pdf ↗ · raport de inspectie gaz.signed.pdf ↗ | 2 | 1 540,00 MDL | Câștigător desemnat | 04.11.2020 06:56 UTC |
| LUKOIL-Moldova | 1 | 134 016,67 MDL | Rezultat nedivulgat | 26.10.2020 12:51 UTC |
Contracte 3
| Furnizor | Lot | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| DATARIO SRL | 1 | 128 370,00 MDL | Contract în pregătire | 04.11.2020 06:58 UTC |
| DATARIO SRL | 3 | 117 130,00 MDL | Contract în pregătire | 04.11.2020 06:55 UTC |
| DATARIO SRL | 2 | 1 540,00 MDL | Contract în pregătire | 04.11.2020 06:56 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.