Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1788515718006
Materiale textile
Clarificarea condițiilor
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
111 474,67 MDL
Până la termen
8z 4h
14.09.2026 06:00 UTC
Licitație electronică: 15.09.2026 11:00 UTC
Loturi
4
Oferte depuse
Nu se publică
Sursa publică ofertele doar după stabilirea rezultatelor
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Este potrivită această achiziție pentru compania mea?
Creați profilul companiei pentru a vedea analiza de potrivire: CPV, regiune, buget, procedură și documentele necesare.
Creați profilul companieiPrezentarea procedurii
Materiale textile pentru confecționarea articolelor protetico-ortopedice
Parametrii achiziției
- CPV
- 19 › 19200000-8 · Materiale textile şi articole conexe
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 111 475,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Centrul Republican Experimental Protezare, Ortopedie și Reabilitare · 111 475,00 MDL · 2026-09-04 → 2026-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
04.09.2026 · 10:12 UTC
Clarificarea condițiilor
04.09.2026 → 09.09.2026 08:00 UTC
Se primesc oferte
09.09.2026 → 14.09.2026 06:00 UTC
Executarea contractului
16.09.2026 → 31.12.2026 11:08 UTC
Obiectele achiziției 4
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Piele artificială | 19200000-8 Materiale textile şi articole conexe | 20 m |
| 2 | 2 | Ață Doppel | 19200000-8 Materiale textile şi articole conexe | 50 buc. |
| 3 | 3 | Căptușeală intermediară termoadezivă | 19200000-8 Materiale textile şi articole conexe | 1 600 m² |
| 4 | 4 | Blană artificială | 19200000-8 Materiale textile şi articole conexe | 1 000 m² |
Loturi 4
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Piele artificială Piele artficială de culoare bej cu strat de bază din nețesută, grosimea 2 mm. Lățime 150 cm. LIvrat în role. | 1 566,67 MDL | mun.Chişinău str. Romană, 1 | 16.09.2026 → 31.12.2026 | Rezultat nestabilit |
| 2 | Ață Doppel cerată Ața cerată din 68% poliester și 32% ceară. Este folosită pentru cusut articole din piele. Grosimea 1-1,2 mm. Se livrează în bobine a cîte 500 m. | 5 500,00 MDL | mun.Chişinău str. Romană, 1 | 16.09.2026 → 31.12.2026 | Rezultat nestabilit |
| 3 | Căptușeală intermediară termoadezivă Corespunde GOST 19196-93 sau reglamentărilor tehnice aprobate în țara producătorului , calitatea I. Compozţie: 100% bumbac, peliculă termoadezivă depusă uniform pe toată suprafața materialului.
Densitatea: 140-145 ± 10% gr/cm².
Ambalt în rulouri. Lăţimea- 160± 5 cm, lungimea- 62,5 m.
| 51 200,00 MDL | mun.Chişinău str. Romană, 1 | 16.09.2026 → 31.12.2026 | Rezultat nestabilit |
| 4 | Blană artificială Să corespundă TУ BY 400076540. 286-2017 sau reglamentărilor tehnice aprobate în țara producătorului. Se va indica preţul pentru 1 m2 de material, calitatea I. Compozţie: 100% poliester PE.
Înălțimea spicului- 12mm
Densitatea: 320-450 ± 10% gr/m².
Reguli pentru verificarea calităţii - la fiecare lot se verifică: ambalarea, marcarea, proprietăţile organoleptice, fizico-mecanice şi tehnologice. Ambalaj în rulouri. Lăţimea- 151 cm, lungimea- 24,8 m. Suprafaţa ruloului- max.100 m2
| 53 208,00 MDL | mun.Chişinău str. Romană, 1 | 16.09.2026 → 31.12.2026 | Rezultat nestabilit |
Documente 2
Modificări oficiale 1
04.09.2026 10:12 UTC
General change of Contract Notice