Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1787918897586
Reconstrucția podețului și acceselor din s.Coșernița raionul Florești
Anulată
Licitație deschisă
·Criteriu de atribuire: Automat
Motivul anulării
Am gresit perioada de depunere a ofertelor și conform anuntului nu ne încadrăm în 75 zile perioadă de finalizare a lucrărilor.
Anularea se referă la întreaga procedură. Statutul fiecărui lot este indicat în secțiunea „Loturi”.
Valoare estimată
3 553 904,00 MDL
Până la termen
25z 0h
29.09.2026 07:00 UTC
Licitație electronică: 30.09.2026 12:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
Nu se publică
Sursa publică ofertele doar după stabilirea rezultatelor
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Procedură închisă fără câștigător
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Reconstrucția podețului și acceselor din s.Coșernița raionul Florești
Parametrii achiziției
- CPV
- 45 › 45200000-9 · Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
- Categorie
- Lucrări
- Tipul procedurii
- Licitație deschisă
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 3 553 904,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Primaria Cosernita · 3 553 904,00 MDL · 2026-08-28 → 2026-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
28.08.2026 · 12:48 UTC
Clarificarea condițiilor
28.08.2026 → 07.09.2026 06:00 UTC
Se primesc oferte
07.09.2026 → 29.09.2026 07:00 UTC
Executarea contractului
06.10.2026 → 31.12.2026 13:22 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Reconstrucția podețului și acceselor din s.Coșernița raionul Florești | 45200000-9 Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice | 1 buc. |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Reconstrucția podețului și acceselor din s.Coșernița raionul Florești | 3 553 904,00 MDL | s.Coşerniţa (r-l Floreşti) s. Cosernita | 06.10.2026 → 31.12.2026 | Anulată |
Documente 8
- anunt de participare.signed.pdf
Documente cu același titlu: 2
- 28.08.2026 · cel mai recent după dată · procesat · Original ↗
- 28.08.2026 · procesat · Original ↗
- caiet sarcini.signed.pdf
Documente cu același titlu: 2
- 28.08.2026 · cel mai recent după dată · procesat · Original ↗
- 28.08.2026 · procesat · Original ↗
- ds_lucrari (3) (8) (4).docx
Documente cu același titlu: 2
- 28.08.2026 · cel mai recent după dată · procesat · Original ↗
- 28.08.2026 · procesat · Original ↗
- duae_ro_0 (6) (3).docx
Documente cu același titlu: 2
- 28.08.2026 · cel mai recent după dată · procesat · Original ↗
- 28.08.2026 · procesat · Original ↗
Decizii de atribuire 1
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| — | Lot anulat | 28.08.2026 12:48 UTC |
Modificări oficiale 1
28.08.2026 12:48 UTC · Anulare · Anunț de participare
Reconstrucția podețului și acceselor din s.Coșernița raionul Florești
Am gresit perioada de depunere a ofertelor și conform anuntului nu ne încadrăm în 75 zile perioadă de finalizare a lucrărilor.