Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1787672893868
Lucrări de reparații interioare
Se primesc oferte
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
547 222,00 MDL
Până la termen
5z 10h
08.09.2026 00:24 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
Nu se publică
Sursa publică ofertele doar după stabilirea rezultatelor
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Este potrivită această achiziție pentru compania mea?
Creați profilul companiei pentru a vedea analiza de potrivire: CPV, regiune, buget, procedură și documentele necesare.
Creați profilul companieiPrezentarea procedurii
Lucrări de reparații interioare la Centrul de prestare a serviciilor sociale ”Sf. Mare Mucenic Gheorghe” din cadrul Structurii Teritoriale de Asistență Socială Ocnița
Parametrii achiziției
- CPV
- 45 › 45200000-9 · Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
- Categorie
- Lucrări
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 547 222,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Agenția Teritorială de Asistență Socială Nord · 547 222,00 MDL · 2026-08-25 → 2026-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
29.08.2026 · 01:24 UTC
Clarificarea condițiilor
25.08.2026 → 31.08.2026 01:24 UTC
Se primesc oferte
31.08.2026 → 08.09.2026 00:24 UTC
Executarea contractului
21.09.2026 → 31.12.2026 16:00 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Lucrăril de reparații interioare la Centrul de prestare a serviciilor sociale „Sfântul Mare Mucenic Gheorghe” | 45200000-9 Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice | 1 mm² |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lucrări de reparații interioare la Centrul de prestare a serviciilor sociale „Sfântul Mare Mucenic Gheorghe” (cu statut de serviciu), din cadrul Structurii Teritoriale de Asistență Socială Ocnița, Cod cadastral 6201111.158.01 | 547 222,00 MDL | mun.Edineţ str.Șoseaua Bucovinei 37b | 21.09.2026 → 31.12.2026 | Rezultat nestabilit |
Întrebări și răspunsuri 2
28.08.2026 06:34 UTC · CS
Publicati va rog Caiet de Sarcini desfasurat. Multumim.
Răspunsul autorității: Caietul de sarcini desfășurat este publicat.
Vă mulțumim pentru clarificare.
28.08.2026 06:39 UTC · Responsabil tehnic
În caietul de sarcini publicat nu sunt prevăzute lucrări de ventilație, încălzire, alimentare cu apă și canalizare. Atunci de ce în anunțul de participare este obligatoriu cerinta de responsabil tehnic cu aceste specializări?
Răspunsul autorității: Autoritatea contractantă a examinat solicitarea de clarificare și precizează că, potrivit lucrărilor prevăzute în caietul de sarcini, nu sunt incluse lucrări aferente sistemelor de ventilație, încălzire, alimentare cu apă și canalizare.
În acest sens, cerința privind deținerea/disponibilitatea unui responsabil tehnic atestat pentru domeniile menționate nu este aplicabilă lucrărilor ce constituie obiectul prezentei proceduri de achiziție.
Vă mulțumim pentru clarificare
Documente 5
Modificări oficiale 1
29.08.2026 01:24 UTC
General change of Contract Notice