anunt de participarea 2.signed.pdf
Pag. 1–2
Anexa nr. 1 la Regulamentul cu privire la achizițiile publice de valoare mică ANUNŢ DE PARTICIPARE SIMPLIFICAT PENTRU ACHIZIȚIA DE VALOARE MICĂ Privind achiziţionarea Servicii de transport rutier septembrie-decembrie 2026. (se indică obiectul achiziţiei) prin achiziţie publică de valoare mică. 1. Denumirea autorităţii contractante IP Liceul Teoretic M. Eminescu m. Comrat 2. IDNO 1012601000225 3. Adresa m. Comrat , r-nul UTA Gagauzia str.Suvorov, 60 4. Numărul de telefon/fax 069437164,069201639 5. Adresa de e-mail şi pagina web oficială ale autorităţii contractante [email protected] 6. Adresa de e -mail sau pagina web oficială de la care se va putea obţine accesul la documentaţia de atribuire: documentaţia de atribuire este anexată în cadrul procedurii în SIA RSAP. 7. Tipul autorităţii contractante şi obiectul principal de activitate (dacă este cazul, menţiunea că autoritatea contractantă este o autoritate centrală de achiziţie sau că achiziţia implică o altă formă de achiziţie comună) Nu se aplica. 8. Cumpărătorul invită operatorii economici interesaţi, care îi pot satisface necesităţile, să participe la procedura de achiziţie privind livrarea/prestarea următoarelor bunuri/servicii: Nr. crt. Codul CPV Denumirea bunurilor/serviciilor Unita tea de măsu ră Cant it atea Specificarea tehnică deplină solicitată, standardele de referinţă Valoarea estimată (se va indica pentru fiecare lot în parte) Lotul 1 60100000-9 Servicii de transport rutier s.Borogani-m.Comrat m. Comrat-s. Borogani km 16 km/14 pers Transportarea elevilor din s.Borogani spre scoala in m.Comrat , tur-retur, de luni pind vinery, septembrie - decembrie a.2026, 78 zile 1 ruta s.Borogani-m.Comrat dimineata 8.10 copiii ar trebui să fie la școalа 2 ruta m. Comrat-s. Borogani 15.00 plecare din scoala 58870.00 Valoarea estimativă totală 58870.00 9. În cazul în care contractul este împărţit pe loturi, un operator economic poate depune oferta (se va selecta): 1) Pentru un singur lot; 2) Pentru mai multe loturi; 3) Pentru toate loturile; Alte limitări privind numărul de loturi care pot fi atribuite aceluiași ofertant 10.Termenele şi condiţiile de livrare/prestare solicitate 01.09.2026-24.12.2026 11.Termenul de valabilitate a contractului 31.12.2026 12.Scurtă descriere (indicați după caz) a criteriilor de calificare: Nr. crt. Criteriile de calificare şi de selecţie (descrierea criteriului/cerinţei) Modul de demonstrare a îndeplinirii criteriului/cerinţei Nivelul minim/ obligativitatea 1. Specificații tehnice Original confirmat prin semnatura electronică a operatorului economic, conform anexei nr.22 la Documentația standart Obligatoriu 2. Specificații de preț Semnat electronic de către operatorul economic conform anexei nr.23 la Documentația standart Obligatoriu 3. Menținerea valabilității ofertei pentru o durată de 30 de zile Declarație privind valabilit
Pag. 2–3
t electronic de către operatorul
economic conform anexei nr.23 la
Documentația standart
Obligatoriu
3. Menținerea valabilității ofertei pentru o
durată de 30 de zile
Declarație privind valabilitatea ofertei,
completată conform anexei nr. 8 la
Documentația standart semnată
electronic de către operatorul economic
Obligatoriu
4. Cerere de participare în cadrul
procedurii de achiziție
Cerere de participare completată conform
Anexei nr.7 la Documentația Standart ,
semnată electronic de către operatorul
economic
Obligatoriu
5. Dreptul de a presta servicii de transport Copia documentului permisiv semnat
electronic de către operatorul economic
Obligatoriu
6. Experiență specifică în prestarea
serviciilor de transport. Capacitatea de
prestare a serviciilor și numărul de
unități de transport în posesie sau
arendate
Declarație privind lista
principalelor livrări/prestări efectuate în
ultimii 3 ani de activitate, completată
conform anexei nr. 12 la Documentația
standart semnată electronic de către
operatorul economic.
Obligatoriu
7. Certificat de înregistrare a persoanei
juridice
Copia Extrasului din Registrul de Stat al
persoanelor juridice, confirmată prin
semnătura electronică a operatorului
economic
Obligatoriu
13.Tehnici şi instrumente specifice de atribuire (după caz, specificaţi dacă se va utiliza
licitaţia electronică) Nu se aplica.
14.Condiţii speciale de care depinde îndeplinirea contractului (indicaţi după
caz)
15.Ofertele se prezintă în valută_MDL
16.Criteriul de evaluare aplicat pentru atribuirea contractului prețul cel mai scăzut.
17.Factorii de evaluare a celei mai avantajoase oferte din punct de vedere economic,
precum şi ponderile lor: nu se aplica
Nr. crt. Denumirea factorului de evaluare Ponderea, %
1.
2.
18.Termenul-limită de depunere/deschidere a ofertelor:
- conform SIA ,,RSAP”/până la: (ora exactă) Informația în SIA RSAP
- pe: (data) ____________________
19.Adresa la care trebuie transmise ofertele sau cererile de participare Ofertele sau
cererile de participare vor fi depuse electronic prin intermediul SIA ,,RSAP”.
20.Termenul de valabilitate a ofertelor 30 zile calendaristice
21.Locul deschiderii ofertelor SIA RSAP
(SIA ,,RSAP” sau adresa locului deschiderii)
Ofertele întârziate vor fi respinse.
22.Limba sau limbile în care trebuie redactate ofertele sau cererile de participare limba
de stat
23.Alte informaţii relevante
Conducătorul grupului de lucru Stoinov Svetlana
Pag. 3
ererile de participare limba de stat 23.Alte informaţii relevante Conducătorul grupului de lucru Stoinov Svetlana
Previzualizarea are caracter informativ. Doar originalul oficial din sursă are valoare juridică.