RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1787641484123

Construcția scenei metalice în s.Țarigrad, r-nul Drochia

Suspendată Achiziție de valoare mică ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
212 076,06 MDL
Până la termen
2z 10h
04.09.2026 07:00 UTC
Licitație electronică: 07.09.2026 12:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
0
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă
Analizează achiziția Gratuit la start.

Este potrivită această achiziție pentru compania mea?

Creați profilul companiei pentru a vedea analiza de potrivire: CPV, regiune, buget, procedură și documentele necesare.

Creați profilul companiei

Prezentarea procedurii

Construcția scenei metalice în s.Țarigrad, r-nul Drochia

Parametrii achiziției

CPV
4545200000-9 · Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
Categorie
Lucrări
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
212 076,06 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
Primaria Tarigrad · 212 076,06 MDL · 2026-08-25 → 2026-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
26.08.2026 · 11:46 UTC
Clarificarea condițiilor
25.08.2026 → 01.09.2026 06:00 UTC
Se primesc oferte
01.09.2026 → 04.09.2026 07:00 UTC
Executarea contractului
07.09.2026 → 31.12.2026 08:10 UTC

Obiectele achiziției 1

#Obiectele achizițieiCPVCantitate
1Construcția scenei metalice în s.Țarigrad, r-nul Drochia45200000-9
Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
1 număr

Loturi 1

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Construcția scenei metalice în s.Țarigrad, r-nul Drochia212 076,06 MDLs.Ţarigrad
s.Țarigrad,r-n Drochia
07.09.2026 → 31.12.2026Rezultat nestabilit

Întrebări și răspunsuri 3

25.08.2026 10:28 UTC · caiet de sarcini
Cum se va efectua betonarea este dejaa sapaturi sau cofraj executat? sau pur si simplu se toarna pe suprafata plana a pamintului vegetal? si nu vi se pare straniu 1000000.00 lei disponibili pentru o lucrare de 200000.00 ?
Răspunsul autorității: Am redactat și am adăugat schița.
26.08.2026 05:31 UTC · Schita proiectului
Buna ziua, Va rugam sa publicati schita teehnica sau vizuala a scenei
Răspunsul autorității: Am redactat și am adăugat schița
26.08.2026 12:12 UTC · Solicitare de clarificare privind neconcordanțele dintre proiect și caietul de sarcini
Bună ziua. În urma examinării caietului de sarcini și a schiței de proiect publicate pentru obiectul „Construcția scenei metalice în s. Țarigrad, r-nul Drochia”, am identificat mai multe neconcordanțe între cantitățile și soluțiile tehnice indicate în cele două documente. În vederea întocmirii unei oferte corecte și conforme, vă rugăm să clarificați următoarele: Betonul platformei/fundației În schița de proiect, la compartimentul „Pardosea”, este indicat: „Beton C20/25 – 17,2 m.p.”. În caietul de sarcini este indicată cantitatea de numai 2,050 m³ beton C15/12 (Bc15/B200). Vă rugăm să precizați: care este cantitatea reală de beton ce urmează a fi executată; care este unitatea de măsură corectă pentru cantitatea „17,2” indicată în proiect; ce clasă de beton trebuie utilizată: C20/25 sau C15/12. Armarea platformei În proiect sunt indicate: plasă VR 150x150x4 – 136,0 m²; armătură Ø10 A500C – 100,0 m.l.; armătură Ø6 A240 (860 mm) – 175 buc. Aceste cantități nu se regăsesc distinct în caietul de sarcini. Vă rugăm să confirmați dacă ele trebuie incluse în oferta financiară și, dacă da, la ce poziții din caietul de sarcini urmează a fi raportate. Finisarea pardoselii În proiect este prevăzută teracotă antiderapantă – 49,8 m², în timp ce în caietul de sarcini sunt prevăzute pardoseli din scânduri de rășinoase – 35 m², inclusiv rașchetare și vopsire. Vă rugăm să precizați care dintre aceste două soluții constructive trebuie executată. Cantitățile structurii metalice În proiect sunt indicate, printre altele: țeavă rectangulară 40x20x2 – 750,30 kg; țeavă pătrată 20x20x2 – 76,02 kg; țeavă pătrată 40x40x2 – 420,00 kg. În caietul de sarcini sunt indicate: țeavă 40x20x2 – 1 093,820 kg; țeavă 20x20x2 – 76,020 kg; țeavă 40x40x2 – 575,070 kg. Există, așadar, diferențe considerabile între cantitățile din proiect și cele din caietul de sarcini. Vă rugăm să confirmați cantitățile care trebuie luate în calcul la elaborarea ofertei. Învelitoarea acoperișului În proiect este indicată tablă profilată – 29,6 m², iar în caietul de sarcini este indicată cantitatea de 39,6 m². Vă rugăm să confirmați cantitatea corectă. Elementele din lemn În proiect, la compartimentul „Pereți”, sunt prevăzute lamele din lemn 70x20 mm – 540 m.l.. Vă rugăm să precizați în ce poziție a caietului de sarcini sunt incluse aceste elemente și dacă trebuie calculate separat în ofertă. Având în vedere că aceste neconcordanțe influențează direct cantitățile de materiale, volumul lucrărilor și valoarea ofertei, vă rugăm să indicați în mod clar care document prevalează la întocmirea ofertei – caietul de sarcini sau proiectul tehnic. Totodată, în cazul în care proiectul reprezintă soluția ce trebuie executată, vă rugăm să publicați un caiet de sarcini/deviz actualizat și coordonat cu proiectul, astfel încât toți operatorii economici să poată calcula ofertele în baza acelorași cantități și cerințe tehnice.

Documente 5

Modificări oficiale 1

26.08.2026 11:46 UTC
General change of Contract Notice