RU RO
Înapoi la achiziție / Lot 5
Finalizată CPV 15800000-6

Produse lactate

Primaria Slobozia Mare s.Slobozia Mare Publicat 26.08.2026 15:41
Valoarea lotului
132 218,00
MDL
Atribuit
109 822,22
SRL Lapmol · 04.09.2026 13:46
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică (micro)
Criteriu de atribuire
Doar prețul
Câștigă prețul cel mai mic

Etapele procedurii

ora locală (Chișinău)
Clarificări
25.08 08:5628.08 09:00
Depunere
28.08 09:0001.09 09:00
Evaluare
01.09 09:00
Examinate
04.09 13:46
În această procedură nu se organizează licitație electronică
Atribuit SRL Lapmol · 109 822,22 MDL · 04.09.2026 13:46

Obiectul achiziției

8
1
Unt țărănesc
15800000-6 Diverse produse alimentare
Cantitate: 115 Kilogram
2
Iaurt clasic 1,5%
15800000-6 Diverse produse alimentare
Cantitate: 350 Bucata
3
Brînză cu cheag tare
15800000-6 Diverse produse alimentare
Cantitate: 80 Kilogram
4
Chefir
15800000-6 Diverse produse alimentare
Cantitate: 600 Bucata
5
Cascaval
15800000-6 Diverse produse alimentare
Cantitate: 90 Kilogram
6
Lapte pasteurizat
15800000-6 Diverse produse alimentare
Cantitate: 3 700 Litru pe zi
7
Smîntînă dulce
15800000-6 Diverse produse alimentare
Cantitate: 210 Bucata
8
Brînză de vaci
15800000-6 Diverse produse alimentare
Cantitate: 600 Bucata

Documentele achiziției

3
DOCX
an_2_870_md.docx
Documentația de atribuire · 25.08.2026 08:56
PDF
anunt de participare_produse alimentare_avm.signed.pdf
Documentația de atribuire · 25.08.2026 08:56
DOCX
documentatia standard procurari produse alimentare 4 luni 2026.docx
Documentația de atribuire · 25.08.2026 08:56
Fișierele sunt încărcate de autoritate în MTender. Versiunea cu valoare juridică — în sursa primară.

Termene și loc de executare

Perioada de executare
03.09.2026 08:00 → 31.12.2026 08:00
119 z.
Locul executării
s.Slobozia Mare
s. Slobozia Mare
-

Context de piață

Calcul Tenderi
după codul 15800000 · în 12 luni: 8650 achiziții
Jumătate din achiziții — în intervalul
mediană
299,05299 599,00 MDL
acest lot: 132 218,00 MDL ·în regiunea Cahul: 194
Metodologia indicatorilor

Istoricul autorității

Calcul Tenderi Primaria Slobozia Mare · pe toată perioada
67
achiziții
46
cu câștigător
0
nedesfășurate
7
cu o singură ofertă
A câștigat cel mai des: SRL SLAVENA LUX (12)
Toate achizițiile autorității

Loturi similare · CPV 1580 · în 12 luni

Aceeași clasă CPV · în derulare și recent finalizate
Procurarea produselor alimentare pentru perioada septembrie-decembrie 2026 pentru gradinita de copii ,,Ghiocel,, și Centrul de zi pentru copii
290 000,00
ofertare până 07.09 08:13
Diverse produse alimentare
109 119,79
ofertare până 07.09 09:00
Produse lactate
56 159,17
ofertare până 07.09 09:00
Fructe si legume
28 095,37
ofertare până 07.09 09:00
Produse de panificatie
6 643,98
ofertare până 07.09 09:00
Tenderi este un agregator de date deschise. Sumele, termenele și documentele sunt redate așa cum au fost publicate în MTender. Înainte de depunere verificați sursa primară.
109 822,22 MDL
SRL Lapmol
La favorite