Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1787577986986
Procurarea produselor alimentare pentru Grădinița-Creșă ,,Ghiocel,, din satul Hîrbovăț r-nul Anenii Noi
Anulată
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Automat
Motivul anulării
modificarea anuntului de participare
Anularea se referă la întreaga procedură. Statutul fiecărui lot este indicat în secțiunea „Loturi”.
Valoare estimată
234 000,00 MDL
Până la termen
2z 16h
04.09.2026 07:00 UTC
Licitație electronică: 07.09.2026 11:00 UTC
Loturi
5
Oferte depuse
Nu se publică
Sursa publică ofertele doar după stabilirea rezultatelor
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Procedură închisă fără câștigător
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Procurarea produselor alimentare pentru Grădinița-Creșă ,,Ghiocel,, din satul Hîrbovăț r-nul Anenii Noi
Parametrii achiziției
- CPV
- 15 › 15800000-6 · Diverse produse alimentare
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 234 000,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Primaria Hirbovat · 234 000,00 MDL · 2026-08-24 → 2026-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
25.08.2026 · 06:02 UTC
Clarificarea condițiilor
24.08.2026 → 30.08.2026 07:00 UTC
Se primesc oferte
30.08.2026 → 04.09.2026 07:00 UTC
Executarea contractului
10.09.2026 → 31.12.2026 15:03 UTC
Obiectele achiziției 64
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Lapte proaspăt | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 1 800 buc. |
| 2 | 1 | Brînză cu cheag tare/Cașcaval | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 70 kg |
| 3 | 1 | Brînză de vaci | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 600 buc. |
| 4 | 1 | Smîntînă | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 130 buc. |
| 5 | 1 | Unt de vaci,țărănesc | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 500 buc. |
| 6 | 1 | Iaurt natural 2,6% | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 650 buc. |
| 7 | 1 | Chefir | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 650 buc. |
| 8 | 2 | Piept de pui broiler | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 250 kg |
| 9 | 2 | Șold de pui broiler,fără spate ,fără piele | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 350 kg |
| 10 | 2 | Carne de porc f/os refrigerată | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 350 kg |
| 11 | 3 | Fileu de Pește ,,Merluciu,,congelat | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 250 kg |
| 12 | 4 | Ouă de găină | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 3 000 buc. |
| 13 | 4 | Roșii conservate în suc propriu | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 220 borcan |
| 14 | 4 | Pastă de roșii | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 24 borcan |
| 15 | 4 | Crupe de griș | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 70 kg |
| 16 | 4 | Crupe arnăut | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 55 kg |
| 17 | 4 | Hrișca | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 55 kg |
| 18 | 4 | Crupe de mei | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 30 kg |
| 19 | 4 | Crupe de arpacaș | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 20 kg |
| 20 | 4 | Orez rotund | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 80 kg |
| 21 | 4 | Fulgi de ovăz | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 55 kg |
| 22 | 4 | Crupe de porumb | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 70 kg |
| 23 | 4 | Tăieței de casă cu ou | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 25 kg |
| 24 | 4 | CousCous | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 60 kg |
| Afișați mai multe (24 / 64) | ||||
Loturi 5
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Produse Lactate | 72 000,00 MDL | s.Hîrbovăţ (r-l Anenii Noi) str. Independentei | 10.09.2026 → 31.12.2026 | Anulată |
| 2 | Carne proasăt refrigerată de pasăre și porc | 46 000,00 MDL | s.Hîrbovăţ (r-l Anenii Noi) str. Independentei | 10.09.2026 → 31.12.2026 | Anulată |
| 3 | Pește | 25 000,00 MDL | s.Hîrbovăţ (r-l Anenii Noi) str. Independentei | 10.09.2026 → 31.12.2026 | Anulată |
| 4 | Diverse produse alimentare | 35 000,00 MDL | s.Hîrbovăţ (r-l Anenii Noi) str. Independentei | 10.09.2026 → 31.12.2026 | Anulată |
| 5 | Fructe și Legume | 56 000,00 MDL | s.Hîrbovăţ (r-l Anenii Noi) str. Independentei | 10.09.2026 → 31.12.2026 | Anulată |
Întrebări și răspunsuri 1
24.08.2026 14:58 UTC · Lot carne
Având în vedere că valoarea indicată pentru lot diferă semnificativ de nivelul actual al prețurilor de pe piață, vă rugăm să ne comunicați dacă este posibil să fi intervenit o eroare la calcularea sau indicarea valorii lotului în cadrul procedurii de achiziție.Multumim!
Documente 3
Decizii de atribuire 5
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | — | Lot anulat | 25.08.2026 06:02 UTC | |
| 2 | — | Lot anulat | 25.08.2026 06:02 UTC | |
| 3 | — | Lot anulat | 25.08.2026 06:02 UTC | |
| 4 | — | Lot anulat | 25.08.2026 06:02 UTC | |
| 5 | — | Lot anulat | 25.08.2026 06:02 UTC |
Modificări oficiale 1
25.08.2026 06:01 UTC · Anulare · Anunț de participare
Procurarea produselor alimentare pentru Grădinița-Creșă ,,Ghiocel,, din satul Hîrbovăț r-nul Anenii Noi
modificarea anuntului de participare