Clarificarea condițiilor
CPV 09200000-1
Cărbune Zona Sud
Valoarea lotului
2 975 875,00
MDL
Până la închidere
22z 20h
28.09.2026 09:00
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Doar prețul
Câștigă prețul cel mai mic
Etapele procedurii
ora locală (Chișinău)
Clarificări
24.08 15:52→ 14.09 09:00
În desfășurare
Depunere
14.09 09:00→ 28.09 09:00
Evaluare
după închiderea depunerii
Examinate
nepublicat
Se primesc oferte — până la 28.09.2026 09:00
au rămas 22 zile
Obiectul achiziției
4
1
Cărbune AM Penitenciarul nr.1 - Taraclia
09200000-1
Petrol, cărbune şi produse petroliere
Cantitate: 210 Tona; tona metrica (1000 kg)
2
Cărbune AM Penitenciarul nr.3 - Leova
09200000-1
Petrol, cărbune şi produse petroliere
Cantitate: 180 Tona; tona metrica (1000 kg)
3
Cărbune AM Penitenciarul nr.5 - Cahul
09200000-1
Petrol, cărbune şi produse petroliere
Cantitate: 135 Tona; tona metrica (1000 kg)
4
Cărbune AM Penitenciarul nr.7 - Rusca
09200000-1
Petrol, cărbune şi produse petroliere
Cantitate: 140 Tona; tona metrica (1000 kg)
Documentele achiziției
6
DOCX
2. anunț de participare.docx
Documentația de atribuire · 24.08.2026 15:52
DOCX
4. documentația standard.docx
Documentația de atribuire · 24.08.2026 15:52
Fișierele sunt încărcate de autoritate în MTender. Versiunea cu valoare juridică — în sursa primară.
Termene și loc de executare
Perioada de executare
30.09.2026 15:50 → 31.12.2026 15:50
92 z.
Locul executării
mun.Chişinău
str.Nicolae Titulescu 35
-
Context de piață
Calcul Tenderidupă codul 09200000 · în 12 luni: 641 achiziții
Jumătate din achiziții — în intervalul
mediană
356,25208 333,33 MDL
acest lot: 2 975 875,00 MDL · mai scump decât 90 % din achiziții
·în regiunea mun. Chișinău: 97
Istoricul autorității
Calcul Tenderi Administrația Națională a Penitenciarelor · pe toată perioada600
achiziții
407
cu câștigător
55
nedesfășurate
60
cu o singură ofertă
A câștigat cel mai des:
SRL DENIADI
(107)
Toate achizițiile autorității
Loturi similare · CPV 0920 · în 12 luni
Aceeași clasă CPV · în derulare și recent finalizate
Lubrifianti
S.R.L. CATOL LUX
773,32
finalizat · atribuit
Cărbune AM
Lesobaza
296 250,00
finalizat · atribuit
Servicii de transport
S.R.L. PETROM-MOLDOVA
29 166,00
finalizat · atribuit
Ulei auto
Langera
3 011,67
finalizat · atribuit
Tenderi este un agregator de date deschise. Sumele, termenele și documentele sunt redate așa cum au fost publicate în MTender. Înainte de depunere verificați sursa primară.