RU RO

2026-ojs160-00577582-ro-ts anunt intentie joue.pdf

procesat Documentația de atribuire Limbă: RO Pagini: 3
Pag. 1–2
577582-2026 Page 1/3
See the notice on TED website
577582-2026 - Planificare
Moldova – Studii de fezabilitate, servicii de consultanţă, analize – Servicii de proiectare privind 
elaborare a studiului de fezabilitate pentru reparația capitală/reconstrucția drumului M3 Chişinău 
– Comrat – Giurgiuleşti – frontiera cu România, km 70,50 - 82,33
OJ S 160/2026 20/08/2026
Anunț de intenție sau anunț orientativ periodic utilizat numai pentru informare
Servicii
1. Cumpărător
1.1.  Cumpărător
Denumire oficială: S.A. ,,Administrația Națională a Drumurilor”
E-mail: [email protected]
Forma juridică a achizitorului: Organism de drept public, controlat de o autoritate 
guvernamentală centrală
Activitatea autorității contractante: Servicii publice generale
2. Procedură
2.1.  Procedură
Titlu: Servicii de proiectare privind elaborare a studiului de fezabilitate pentru reparația capitală
/reconstrucția drumului M3 Chişinău – Comrat – Giurgiuleşti – frontiera cu România, km 70,50 
- 82,33
Descriere: Servicii de proiectare privind elaborare a studiului de fezabilitate pentru reparația 
capitală/reconstrucția drumului M3 Chişinău – Comrat – Giurgiuleşti – frontiera cu România, 
km 70,50 - 82,33
2.1.1.  Scop
Natura contractului: Servicii
Clasificarea principală (cpv): 71241000 Studii de fezabilitate, servicii de consultanţă, analize
2.1.2.  Locul de executare
Adresă poștală: str. Bucuriei 2A  
Localitate: Chișinău
Cod poștal: 2004
Țara: Moldova
2.1.3.  Valoare
Valoarea estimată fără TVA: 2 737 753,00 MDL
2.1.4.  Informații generale
Temei juridic: 
Directiva 2014/24/UE
3. Parte
3.1.  Parte: PAR-0001
577582-2026 Page 2/3
Titlu: Servicii de proiectare privind elaborare a studiului de fezabilitate pentru reparația capitală
/reconstrucția drumului M3 Chişinău – Comrat – Giurgiuleşti – frontiera cu România, km 70,50 
- 82,33
Descriere: Servicii de proiectare privind elaborare a studiului de fezabilitate pentru reparația 
capitală/reconstrucția drumului M3 Chişinău – Comrat – Giurgiuleşti – frontiera cu România, 
km 70,50 - 82,33
3.1.1.  Scop
Natura contractului: Servicii
Clasificarea principală (cpv): 71241000 Studii de fezabilitate, servicii de consultanţă, analize
3.1.2.  Locul de executare
Țara: Moldova
Informații suplimentare: https://mtender.gov.md/
3.1.4.  Valoare
Valoarea estimată fără TVA: 2 737 753,00 MDL
3.1.9.  Informații suplimentare, mediere și căi de atac
Organizația responsabilă cu căile de atac: S.A. ,,Administrația Națională a Drumurilor”
8. Organizații
8.1.  ORG-0001
Denumire oficială: S.A. ,,Administrația Națională a Drumurilor”
Număr de înregistrare: 1003600023559
Departament: Serviciul Achizitii
Adresă poștală: or. Chișinău, str. Bucuriei 12 or. Chișinău, str. Bucuriei 12 or. Chișinău, str. 
Bucuriei 12
Localitate: mun. Chisinau
Cod poștal: MD-2004
Țara: Moldova
E-mail: [email protected]
Telefon: +37322223179
Adresa de internet: https://www.andsa.md/
Profilul achizitorului: https://www.andsa.md/
Rolurile acestei organizații: 
Cumpărător
Organizația res
Pag. 2–3
ldova
E-mail: [email protected]
Telefon: +37322223179
Adresa de internet: https://www.andsa.md/
Profilul achizitorului: https://www.andsa.md/
Rolurile acestei organizații: 
Cumpărător
Organizația responsabilă cu căile de atac
8.1.  ORG-0000
Denumire oficială: Publications Office of the European Union
Număr de înregistrare: PUBL
Localitate: Luxembourg
Cod poștal: 2417
Subdiviziunea țării (NUTS): Luxembourg (LU000)
Țara: Luxemburg
E-mail: [email protected]
Telefon: +352 29291
Adresa de internet: https://op.europa.eu
Rolurile acestei organizații: 
TED eSender
577582-2026 Page 3/3
Informații privind anunțul
Identificatorul/versiunea anunțului: b2997edc-8a7e-4506-b192-cd9c6ef1448d  -  01
Tip de formular: Planificare
Tip de anunț: Anunț de intenție sau anunț orientativ periodic utilizat numai pentru informare
Subtipul anunțului: 4
Data notificării expedierii: 19/08/2026 05:50:30 (UTC+00:00) ora Europei Occidentale, GMT
Limbile în care acest anunț este disponibil oficial: română
Numărul de publicare al anunțului: 577582-2026
Numărul ediției JO S: 160/2026
Data publicării: 20/08/2026
Data estimată a publicării unui anunț de participare în cadrul acestei proceduri: 21/08/2026

Previzualizarea are caracter informativ. Doar originalul oficial din sursă are valoare juridică.