anunt de participare
ANUNȚ DE PARTICIPARE INCLUSIV PENTRU PROCEDURILE DE PRESELECȚIE/PROCEDURILE NEGOCIATE
privind achiziționarea Tehnica de calcul pentru anul 2026
prin procedura de achiziție Licitatie deschisa (tipul procedurii de achiziție)
Denumirea autorității contractante: Instituţie Medico-Sanitară Publică AMT Buiucani
IDNO: 1003600153131
Adresa mun. Chişinău str. I.L.Caragiale2
Numărul de telefon/fax: 022 741-916,022 756-960, 060430038
Adresa de e-mail și pagina web oficială ale autorității contractante: [email protected]
Adresa de e-mail sau pagina web oficială de la care se va putea obține accesul la documentația de atribuire: documentația de atribuire este anexată în cadrul procedurii în SIA RSAP [email protected]
Tipul autorității contractante și obiectul principal de activitate (dacă este cazul, mențiunea că autoritatea contractantă este o autoritate centrală de achiziție sau că achiziția implică o altă formă de achiziție comună): Instituţie Medico-Sanitară Publică
Cumpărătorul invită operatorii economici interesați, care îi pot satisface necesitățile, să participe la procedura de achiziție privind livrarea/prestarea următoarelor bunuri/servicii
În cazul procedurilor de preselecție se indică numărul minim al candidaţilor şi, dacă este cazul, numărul maxim al acestora. Nu se aplica
În cazul în care contractul este împărțit pe loturi un operator economic poate depune oferta (se va selecta):
Pentru un singur lot;
Pentru mai multe loturi;
Pentru toate loturile;
Alte limitări privind numărul de loturi care pot fi atribuite aceluiași ofertant_____
Admiterea sau interzicerea ofertelor alternative: Nu se admite
(indicați se admite sau nu se admite)
Termenii și condițiile de livrare/prestare solicitați: Livrarea bunurilor, se face din contul agentului economic timp de maxim 15 zile lucratoare de la semnarea contractului.
Termenul de valabilitate a contractului: 31.12.2026
Contract de achiziție rezervat atelierelor protejate sau că acesta poate fi executat numai în cadrul unor programe de angajare protejată (după caz): Nu
(indicați da sau nu)
Prestarea serviciului este rezervată unei anumite profesii în temeiul unor legi sau al unor acte administrative (după caz): Nu
(se menționează respectivele acte cu putere de lege și acte administrative)
Scurta descriere a criteriilor privind eligibilitatea operatorilor economici care pot determina eliminarea acestora și a criteriilor de selecție/de preselecție; nivelul minim (nivelurile minime) al (ale) cerințelor eventual impuse; se menționează informațiile solicitate (DUAE, documentație):
Garanția pentru ofertă 1% din valoarea ofertei fără TVA
Transfer la contul institutiei
Beneficiarul plăţii: IMSP AMT Buiucani
Codul fiscal: 1003600153131
IBAN: MD75TRPCBW518430G00371AA
Prestarorul benefeciar: Ministerul Finantelor – Trezoraria de Stat;
Codul bancii: TREZMD2X
Cu urmatarea nota “Garanția pentru ofertă în cunatum de 1% la procedura de achiziție publice
518430G00371AA
Prestarorul benefeciar: Ministerul Finantelor – Trezoraria de Stat;
Codul bancii: TREZMD2X
Cu urmatarea nota “Garanția pentru ofertă în cunatum de 1% la procedura de achiziție publice nr. _____din ______.
Notă: În cazul transferului operatorul economic va prezenat ordinul de plată cu confirmarea de către bancă a executării plății pînă la termenul limită de depunere a ofertei.
sau
Garanție Bancară conform Anexa nr. 9 din Documentația standard aprobată prin Ordinul Ministerului Finanțelor nr. 115 din 15.09.2021. Notă: În cazul în care garanția pentru ofertă este prezentată sub formă de garanție bancară, aceasta urmează a fi prezentată în original (dacă este semnată olograf de către bancă) la sediu IMSP AMT Buiucani , după deschiderea ofertelor în termen de 24 de ore. Termenul de valabilitate a garanției bancare trebuie să fie același cu termenul de valabilitate a ofertei
Garanția de bună execuție a contractului, 5 % din valoarea contractului atribuit.
Transfer la contul institutiei
Beneficiarul plăţii: IMSP AMT Buiucani
Codul fiscal: 1003600153131
IBAN: MD75TRPCBW518430G00371AA
Prestarorul benefeciar: Ministerul Finantelor – Trezoraria de Stat;
Codul bancii: TREZMD2X
Cu următoarea notă: Garanția de bună execuție în cunatum de 5 % la procedura de achiziție publică nr. _____din ______.
Sau
Garanție Bancară conform Anexa nr. 10 din Documentația standard aprobată prin Ordinul Ministerului Finanțelor nr. 115 din 15.09.2021, în original atașată la contract.
Motivul recurgerii la procedura accelerată (în cazul licitației deschise, restrânse și a procedurii negociate), Nu se aplică
Tehnici și instrumente specifice de atribuire (dacă este cazul specificați dacă se va utiliza acordul-cadru, sistemul dinamic de achiziție sau licitația electronică): Conform informației din SIA RSAP ”MTender”.
Condiții speciale de care depinde îndeplinirea contractului (indicați după caz): Nu se aplică
Ofertele se prezintă Lei MD
Criteriul de evaluare aplicat pentru atribuirea contractului: Cel mai mic pret fara TVA, corespunderea specificatilor tehnice și tuturor cerintilor de calificare si selectie solicitate în anuntul de participare.
Factorii de evaluare a ofertei celei mai avantajoase din punct de vedere economic, precum și ponderile lor: Nu se aplică
Termenul limită de depunere/deschidere a ofertelor: Conform informației din SIA RSAP ”MTender”.
Adresa la care trebuie transmise ofertele sau cererile de participare:
Ofertele sau cererile de participare vor fi depuse electronic prin intermediul SIA RSAP
Termenul de valabilitate a ofertelor: 90 zile de la deschiderea ofertelor
Locul deschiderii ofertelor: SIA RSAP ”MTender”
(SIA RSAP sau adresa deschiderii)
Ofertele întârziate vor fi respinse.
Persoanele autorizate să asiste la deschiderea ofertelor:
Ofertanții sau reprezentanții acestora au dreptul să participe la deschiderea ofertelor, cu excepția cazului cînd ofertele au fost depuse prin SIA RSAP.
Limba sau limbile în care trebuie redactate ofert
ertanții sau reprezentanții acestora au dreptul să participe la deschiderea ofertelor, cu excepția cazului cînd ofertele au fost depuse prin SIA RSAP.
Limba sau limbile în care trebuie redactate ofertele sau cererile de participare: MD
Respectivul contract se referă la un proiect și/sau program finanțat din fonduri ale Uniunii Europene: Nu se aplică
(se specifică denumirea proiectului și/sau programului)
Denumirea și adresa organismului competent de soluționare a contestațiilor:
Agenția Națională pentru Soluționarea Contestațiilor
Adresa: mun. Chișinău, bd. Ștefan cel Mare și Sfânt nr.124 (et.4), MD 2001;
Tel/Fax/email:022-820 652, 022 820-651, [email protected]
Data (datele) și referința (referințele) publicărilor anterioare în Jurnalul Oficial al Uniunii Europene privind contractul (contractele) la care se referă anunțul respectiv (dacă este cazul):_____________________________________________
În cazul achizițiilor periodice, calendarul estimat pentru publicarea anunțurilor viitoare: Nu se aplică
Data publicării anunțului de intenție sau, după caz, precizarea că nu a fost publicat un astfel de anunţ : nu a fost publicat
Data transmiterii spre publicare a anunțului de participare: 24.08.2026
În cadrul procedurii de achiziție publică se va utiliza/accepta:
Contractul intră sub incidența Acordului privind achizițiile guvernamentale al Organizației Mondiale a Comerțului (numai în cazul anunțurilor transmise spre publicare în Jurnalul Oficial al Uniunii Europene): ______________________________________________________________________
(se specifică da sau nu)
Alte informații relevante: Nu sunt
Conducătorul grupului de lucru: Valeriu Bulgaru _________________
| Nr. d/o | Cod CPV | Denumirea bunului | Specificarea tehnică deplină solicitată, | Unitatea de măsură | Cantitatea | Valoarea estimată |
| 1. | 30232700-1 | Sistem de calcul Unitate Centrală-1 | Procesor: Arhitectură minim a 14-a generație, minim 4 nuclee fizice și 8 fire de execuție (threads). Frecvență turbo de minim 4.7 GHz, Cache L3 minim 12MB. Grafică integrată cu suport 4K. Consum (TDP) maxim 60W. |
Placă de bază: Chipset compatibil cu procesorul (ex: H610), format mATX. Sloturi memorie: minim 2x DDR5. Conectivitate: minim 1x PCIe x16, 1x M.2 NVMe, porturi video HDMI și DisplayPort/D-Sub.
Memorie RAM: Minim 8GB DDR5, frecvență minimă 5600MHz, latență maximă CL46, voltaj 1.1V.
Sistem de răcire CPU: Activ (ventilator), nivel de zgomot maxim 33 dBA, conector PWM, capacitate de disipare minim 95W.
Stocare SSD: Tip M.2 NVMe PCIe, capacitate minimă 256GB. Performanțe minime: citire 3500 MB/s, scriere 1200 MB/s. Reziliență minimă (TBW): 170TB.
Carcasă: Format Mid Tower ATX, cel puțin un ventilator de 120mm preinstalat, port USB 3.0 frontal.
| Sursă de alimentare: Putere minimă 600W, certificare minimă 80 PLUS, PFC Activ, ventilator cu control termic. | Bucata | 45 | 500900,00 |
| 2 | 30213300-8 | Monitor-1 | Monitor Diagonală: Minim 21.5" (54.6 cm). |
Tehnologie panel: IPS (In-Plane Switchi
| ficare minimă 80 PLUS, PFC Activ, ventilator cu control termic. | Bucata | 45 | 500900,00 |
| 2 | 30213300-8 | Monitor-1 | Monitor Diagonală: Minim 21.5" (54.6 cm). |
Tehnologie panel: IPS (In-Plane Switching).
Rezoluție: Minim 1920 x 1080 (Full HD).
Rată de reîmprospătare: Minim 100Hz.
Luminozitate: Minim 250 cd/m².
Contrast static: Minim 1500:1
Timp de răspuns: Maxim 1ms (VRB/MPRT).
| Interfețe: Minim 1x HDMI, 1x D-Sub (VGA). | Bucata | 45 | 90000,00 |
| 3. | 30232100-5 | Imprimantă și Accesorii | Tehnologie de imprimare: Laser monocrom. |
Viteză de imprimare: Minim 18 pagini pe minut (ppm) pentru format A4.
Rezoluție la imprimare: Minim 600 x 600 dpi (calitate echivalentă până la 2400 x 600 dpi prin tehnologia de rafinare automată).
Timp de încălzire: Maxim 10 secunde de la pornire.
Timpul de eliberare a primei pagini: Maxim 8 secunde.
Capacitate încărcare hârtie: Tavă universală de minim 150 coli.
Ciclu de funcționare: Minim 5.000 de pagini pe lună.
Interfață: USB 2.0 High Speed.
Consumabile incluse: Pachetul trebuie să conțină imprimanta și 2 (două) cartușe de toner originale, fiecare cu o capacitate de minim 1.600 pagini la un grad de acoperire de 5%., cablu de date USB Tip conectori: USB Tip A (Mascul) la USB Tip B (Mascul) - standard imprimantă.
| Sisteme de operare suportate: Windows 10/11, Mac OS, Linux. | Bucata | 45 | 170000,00 |
| 4. | 30213300-8 | Sistem de calcul (Mini PC) | Procesor: 8x Nuclee, 12x Threads, Frecvență 2.1 GHz-4.6 GHz, |
Tip MFF (Mini PC)
Carcasă: Metal/Plastic, Negru
Memorie: 16 GB DDR5 SDRAM, 5600 MHz, 2x SO -DIMM
Grafică: Intel UHD Graphics
Stocare: 512 GB SSD M.2 2280 PCIe Gen4x4
Sursă: 135W
Conectivitate: 802.11ax 2x2 Wi-Fi, Bluetooth 5.2
Sloturi: 2x M.2
Porturi: 1x USB-C 3.2, 1x USB-A 3.2, 2x USB 2.0, 2x USB 3.2, 1x HDMI, 1x DP 1.4, 1x RJ45-LAN
Dimensiuni: 179 x 182.9 x 34.5 mm, 1.13 kg
| Garanție: Minim 36 de luni | Bucata | 5 | 57500,00 |
| 5. | 30213300-8 | Monitor-2 | Panel: IPS, minim 27", Plat, 2560x1440, 100 Hz, 4 ms, 350 cd/m², 99% sRGB |
Conexiuni: 1x DP 1.2, 2x HDMI 2.1
Audio: Difuzoare integrate 4W
Ergonomie: Înclinare, Înălțime, Rotație, VESA 100x100
| Garanție: Minim 36 de luni. | Bucata | 5 | 20000,00 |
| 6. | 30237460-1 | Set Tastatură + Mouse -1 | Tip de conexiune: Fără fir |
Conexiune fără fir: Wireless RF (2.4 GHz)
Interfață: USB Receiver
Culoare: Gri/Negru
Mouse: Tip senzor Optical, Ambidextru, 3 butoane, 1000 dpi
| Tastatură: Membrană, Taste multimedia, Aspect Engleza, Dimensiuni 137.5 x 435.5 x 20.5 mm | Bucata | 5 | 9000,00 | |||
| 7. | 30237460-1 | Set Tastatură +Mouse -2 | Tastatură + Mouse: Conexiune USB, tastatură rezistentă la stropi (splash proof), mouse optic cu sensibilitate minimă 1000 dpi. | Bucata | 45 | 67500,00 |
| 8. | 30237220-7 | Mouse Pad | Mouse Pad: Material textil cu bază cauciucată anti-alunecare, dimensiuni minim 210 x 180mm. | Bucata | 45 | 5000,00 |
| 9. | 30237000-9 | Prelungitor cu protecție | Prelungitor cu protecție: Minim 6 prize, lungime cablu minim 5.0m, material ignifug. | Bucata | 45 | 4500,00 |
| 10. | 30237000-9 | |||||
| 0mm. | Bucata | 45 | 5000,00 | |||
| 9. | 30237000-9 | Prelungitor cu protecție | Prelungitor cu protecție: Minim 6 prize, lungime cablu minim 5.0m, material ignifug. | Bucata | 45 | 4500,00 |
| 10. | 30237000-9 | Sursă de alimentare neîntreruptibilă (UPS) | Sursă de alimentare neîntreruptibilă (UPS): Capacitate minimă 650VA / 375W, tehnologie Line-Interactive, minim 4 prize tip Schuko, funcție AVR (Regulator Automat de Tensiune). | Bucata | 45 | 45000,00 |
| 11. | Cartuș imprimantă | Cartuș compatibil pentru imprimante |
Canon 725 (1600pages) - 20buc
Canon 712 (1500pages) - 20buc
Canon 737 (2400pages) - 4buc
Canon 728 (2100pages) - 10buc
Samsung 1042s – 15 buc
Canon 057H - 6buc
| Canon 070H - 8buc | Bucata | 83 | 92000,00 |
| 12. | 30237000-9 | Baterie | Baterie CR2032 — 20 buc |
Tip: baterie tip monedă litiu (Li‑MnO₂), primară (nereîncărcabilă).
Tensiune nominală: 3 V.
Dimensiuni: Ø20,0 mm × 3,2 mm.
Temperatură de funcționare (tipic): −30…+85 °C (sau echivalent).
Conformitate/standard (acceptat): IEC 60086‑4 (sau echivalent).
Notă: „CR2032 sau echivalent, compatibil ca dimensiuni și caracteristici”.
1.2 Baterie Crona 9V — 10 buc
Tip: baterie 9V format PP3 / 6LR61 (sau echivalent).
Tensiune nominală: 9 V.
Standarde (acceptate): IEC 60086‑1 / IEC 60086‑2 / IEC 60086‑5 (sau echivalent).
| Notă: „Crona 9V sau echivalent; compatibilitate obligatorie PP3/6LR61”. | Bucata | 30 | 1800,00 |
| 13. | 30237000-9 | Acumulator pentru UPS 12V | Acumulator pentru UPS 12V 7,2Ah |
Tip: plumb‑acid etanș VRLA, tehnologie AGM, fără întreținere.
Tensiune nominală: 12 V.
Capacitate nominală: 7,2 Ah.
Dimensiuni (tipic): aprox. 151 × 65 × 95 mm, înălțime totală până la ~101 mm (în funcție de borne).
Borne (tipic): FASTON F1 (4,75 × 0,8 mm) sau echivalent.
Tensiune de încărcare în regim tampon (tipic): 13,6–13,8 V
| Notă: „Pentru UPS VRLA AGM 12V 7,2Ah sau echivalent; compatibil ca dimensiuni și tip de borne”. | Bucata | 100 | 60000,00 | |||
| 14 | 30237000-9 | Accesorii pentru retea | Cable UTP Cat.5E, 24awg 4X2X1/0.50 COPPER, 305M, | Bucata | 6 | 8000,00 |
| 14.1 | 30237000-9 | Conectoare RJ45 | Conector RJ45 UTP, cat.5, (100pack) | Bucata | 5 | 8000,00 |
| 14.2 | 30237000-9 | Switch 8ports 1000mbps | Temperatura de funcționare 0°C - 40°C |
Standardul Wi-Fi IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u, IEEE 802.3i, IEEE 802.3x
| Sursa de alimentare 9V/0.6A | Bucata | 4 | 8000,00 |
| 14.3 | 30237000-9 | Switch 16ports 1000mbps | Temperatura de funcționare 0°C - 40°C |
| Standardul Wi-Fi IEEE 802.1p, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u, IEEE 802.3i, IEEE 802.3x | Bucata | 4 | 8000,00 |
| 14.4 | 30237000-9 | Switch 24ports 1000mbps | Temperatura de funcționare 0°C - 40°C |
| Standardul Wi-Fi IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u, IEEE 802.3i, IEEE 802.3x | Bucata | 2 | 8000,00 |
| 14.5 | 30237000-9 | Switch 48ports(2ports sfp) 1000mbps Layer 2 | Temperatura de funcționare0°C - 40°C |
48× 10/100/1000 Mbps RJ45 Ports (Auto-Negotiation/Auto MDI/MDIX)
| 4× Gigabit SFP Slots | Bucata | 2 | 8000,00 |
| 14.6 | 30237000-9 | Router ports 1000mbps | Standardul Wi-FiIEEE 802.11ac |
Frecven
°C - 40°C
48× 10/100/1000 Mbps RJ45 Ports (Auto-Negotiation/Auto MDI/MDIX)
| 4× Gigabit SFP Slots | Bucata | 2 | 8000,00 | |||
| 14.6 | 30237000-9 | Router ports 1000mbps | Standardul Wi-FiIEEE 802.11ac | |||
| Frecvența Wi-Fi2.4 GHz, 5 GHz | Bucata | 4 | 8000,00 | |||
| 14.7 | 30237000-9 | Priza aplicata RJ45 STP Cat.6 2 porturi Alb | Include suruburi de montaj, banda adeziva, cablu de legatura pentru reducerea uzurii si eticheta scrisa cu support | Bucata | 50 | 8000,00 |
| 15. | 30213300-8 | Distrugător documente | Distrugător de documente |
Volumul coșului minim 60 L
Tip tăiere Cross-cutt 4 x 38 mm
Viteza de taiere 80 mm/s
Distruge card-uri PVC, capse, CD/DVD
| Dimensiuni 450 × 450 × 810 mm | Bucata | 1 | 20000,00 |
| 16. | 30213300-8 | Sistem de calcul Unitate Centrală-3 | Procesor: 10x Nuclee, 16x Threads, Frecvență 2.5 GHz (Turbo 5.2 GHz), Cache 24 MB |
Caracteristici: Utilizare Casă/Birou, Tip MFF (Mini PC), Carcasă Metal/Plastic, Negru,
Memorie: 16 GB DDR5 SDRAM, 5600 MHz, 2x SO-DIMM
Grafică: Intel UHD Graphics
Stocare: 512 GB SSD M.2 2280 PCIe Gen4x4
Sursă: 130W
Conectivitate: Wi-Fi 7 (802.11be 2x2), Bluetooth 5.4
Sloturi: 2x M.2
Porturi Frontale: 1x USB-C 3.2, 1x USB-A 3.2
Porturi Spate: 2x USB 2.0, 2x USB 3.2, 1x HDMI, 1x DP 1.4, 1x RJ45-LAN
Dimensiuni: 179 x 182.9 x 34.5 mm,
| Garanție: Minim 36 de luni. | Bucata | 1 | 13500,00 |
| 17. | 30213300-8 | Monitor-3 | Diagonală: minim 31.5 inch, Curbat (Curvature 1500R) |
Panel: VA, Rezoluție 3840x2160 (4K UHD)
Rată de refresh: 60Hz, Tehnologie Adaptive-Sync
Timp de răspuns: 4ms (GtG)
Luminozitate: 250 cd/m²
Interfețe: 1x HDMI 2.0, 1x DisplayPort 1.2
Audio: Difuzoare integrate (3W x 2)
Caracteristici: Flicker-Free, LowBlue Mode, Stand reglabil (Tilt)
| Garanție: Minim 36 de luni. | Bucata | 1 | 9000,00 |
| 18. | 30237460-1 | Set Tastatură + Mouse-3 | Tip de conexiune: Fără fir |
Conexiune fără fir: Bluetooth, Wireless
Interfață: Bluetooth, Wireless RF (USB Receiver)
Culoare: Gri
Efecte de iluminare: LED (Backlight)
Sursă de alimentare: Baterie reîncărcabilă (Li-Po)
Baterie necesară (Mouse): 500 mAh
Tip senzor (Mouse): Darkfield High Precision
Poziţionarea mâinii: Dreptaci
Tip defilare (Mouse): MagSpeed wheel
Numărul de butoane (Mouse): 7
Rezoluție Tracking maximă (dpi): 8000
Mod rezoluție de urmărire (dpi): 200-8000
Dimensiuni Mouse: 124.9 x 84.3 x 51 mm
Tastatură: Tehnologia Membrană (Perfect Stroke)
Taste multimedia: Incluse
Aspecte Lingvistice: Engleza
Dimensiuni Tastatură: 131.6 x 430.2 x 20.5 mm
| Taste Funcționale: Multimedia / Fn combinat | Bucata | 1 | 3100,00 | |||
| Valoarea estimativă totală: | Valoarea estimativă totală: | Valoarea estimativă totală: | Valoarea estimativă totală: | Valoarea estimativă totală: | Valoarea estimativă totală: | 1176800,00 |
| Nr. d/o | Criteriile de calificare și de selecție | |||||
| (Descrierea criteriului/cerinței) | Mod de demonstrare a îndeplinirii criteriului/cerinței: | Nivelul minim/ |
Obligativitatea
| 1 | DUAE | original – confirmat prin aplicarea semnăturii electronice de către administratorul companiei indicat |
| od de demonstrare a îndeplinirii criteriului/cerinței: | Nivelul minim/ |
Obligativitatea
| 1 | DUAE | original – confirmat prin aplicarea semnăturii electronice de către administratorul companiei indicat în Extrasul Registrului de Stat al persoanelor juridice sau de către persoana împuternicită atât și în cazul delegării sau împuternicirii persoanei, la ofertă se anexează actul/documentul de împuternicire; Notă: prezentarea oricărui alt formular de DUAE decât cel atașat la procedură sau completat neconform constituie temei de descalificare a operatorilor economici | Obligatoriu |
| 2 | Cerere de participare | Conform anexei nr. 7 la Documentafia standard nr.1l5 din 15" 09, 2021, Confirmat prin semntura electronică de către administratorul companiei indicat în Extrasul Registrului de Stat | Obligatoriu |
| 3 | Specificaţii tehnice | Conform anexei nr.22 la Documentafia standard nr.115 din l5" 09.2021, Confirmat prin semntura electronică de către administratorul companiei indicat în Extrasul Registrului de Stat | |
| ATENȚIE: În oferta ,,formularul specificațiilor tehnice” operatorul economic este obligat să completeze specificația tehnică ofertată, detaliată. În cazul neconformării si necompletarii corespunzătoare a specificațiilor tehnice atrage după sine respingerea ofertei | Obligatoriu | ||
| 4 | Specificaţii de pret | Conform anexei nr.23 la Documentafia standard nr.115 din 15" 09.2021, Confirmat prin semntura electronică de către administratorul companiei indicat în Extrasul Registrului de Stat | Obligatoriu |
| 5 | Declaralie privind valabilitatea ofertei | Conform anexei nr. 8 la Documentafia standard nr.1 l5 din 15" 09, 2021, Confirmat prin semntura electronică de către administratorul companiei indicat în Extrasul Registrului de Stat | Obligatoriu |
| 5 | Declarație privind lista principalelor livrări/prestări efectuate în ultimii 3 ani de activitate | Conform anexei nr.12,Confirmat prin semntura electronică de către administratorul companiei indicat în Extrasul Registrului de Stat | Obligatoriu |
| 6 | Certificat/decizie de înregistrare a întreprinderii, Extras din Registrul de stat al persoanelor juridice | Confirmat prin semntura electronică de către administratorul companiei indicat în Extrasul Registrului de Stat | Obligatoriu |
| 7 | Certificat de efectuare sistematică a plăților impozitelor, contribuțiilor | Original, Confirmat prin semntura electronică de către administratorul companiei indicat în Extrasul Registrului de Stat | Obligatoriu |
| 8 | Situație financiară | Ultimul raport financiar/situația financiară pentru anul 2025, Confirmat prin semntura electronică de către administratorul companiei indicat în Extrasul Registrului de Stat | Obligatoriu |
| 9 | Certificatul de garanţie: a) termenul de garanţie - 36 luni; b) bunurile (inclusiv componentele) să fie noi (non refurbished); c) anul producerii - nu mai târziu de primul trimestru al anului precedent inițierii procedurii de achiziție | Copie, Confirmat prin semntura electronică de către administratorul co | |
| (non refurbished); c) anul producerii - nu mai târziu de primul trimestru al anului precedent inițierii procedurii de achiziție | Copie, Confirmat prin semntura electronică de către administratorul companiei indicat în Extrasul Registrului de Stat | Obligatoriu | |
| 10 | Numarul de înregistrare din Lista producătorilor EEE,conform HG nr. 212/2018 | Certificat copie, Confirmat prin semntura electronică de către administratorul companiei indicat în Extrasul Registrului de Stat | Obligatoriu |
| 11 | Mostre | La solicitare în termen de 3 zile | Obligatoriu |
| 12 | ATENȚIE:Toate documentele vor fi semnate electronic. În cazul în care pe acte este aplicată semnătura altei persoanei decât indicate în Extrasul Registrului de Stat , se va prezenta documentul prin care s-a împuternicit persoana pentru a aplica semnătura electornică pe ofertă. | ATENȚIE:Toate documentele vor fi semnate electronic. În cazul în care pe acte este aplicată semnătura altei persoanei decât indicate în Extrasul Registrului de Stat , se va prezenta documentul prin care s-a împuternicit persoana pentru a aplica semnătura electornică pe ofertă. | Obligatoriu |
| 13 | „DECLARAȚIA privind confirmarea identității beneficiarilor efectivi și neîncadrarea acestora în situația condamnării pentru participarea la activități ale unei organizații sau grupări criminale, pentru corupție, fraudă și/sau spălare de bani”. În conformitate cu Ordinul Ministerului Finanțelor nr.145 din 24.11.2020, în decurs de 3 zile de la înștiințarea rezultatelor va trebui să completați și semnați | ||
| (se va prezenta la momentul semnarii contractului) | „DECLARAȚIA privind confirmarea identității beneficiarilor efectivi și neîncadrarea acestora în situația condamnării pentru participarea la activități ale unei organizații sau grupări criminale, pentru corupție, fraudă și/sau spălare de bani”. În conformitate cu Ordinul Ministerului Finanțelor nr.145 din 24.11.2020, în decurs de 3 zile de la înștiințarea rezultatelor va trebui să completați și semnați | ||
| (se va prezenta la momentul semnarii contractului) | Obligatoriu | ||
| Nr. d/o | Denumirea factorului de evaluare | Ponderea% | |
| Denumirea instrumentului electronic | Se va utiliza/accepta sau nu | ||
| Depunerea electronică a ofertelor sau a cererilor de participare | da | ||
| Sistemul de comenzi electronice | nu | ||
| Facturarea electronică | da | ||
| Plățile electronice | da |
Previzualizarea are caracter informativ. Doar originalul oficial din sursă are valoare juridică.