Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1787318098192
Achiziționarea instrumentarului pentru sistemul de rezecție Artroscopică conform IMSP Spitalul Clinic Municipal ,,Sfânta Treime” pentru anul 2026
Электронный аукцион
Открытый тендер
·Критерий выбора: Автоматически
Оценочная стоимость
1 250 001,82 MDL
До дедлайна
8д 5ч
11.09.2026 12:00 UTC
Электронный аукцион: 14.09.2026 06:00 UTC
Лоты
59
Поданные предложения
Не раскрывается
Источник публикует предложения только после подведения итогов
AI-разбор закупки
Как формируется анализ
Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.
- основные требования
- необходимые документы
- важные сроки
- риски и ограничения
- цитаты из исходных документов
Проанализировать закупку
Бесплатно на старте.
Подходит ли эта закупка моей компании?
Создайте профиль компании, чтобы увидеть разбор соответствия: CPV, регион, бюджет, процедура и требуемые документы.
Создать профиль компанииОбзор процедуры
Achiziționarea instrumentarului pentru sistemul de rezecție Artroscopică conform IMSP Spitalul Clinic Municipal ,,Sfânta Treime” pentru anul 2026
Параметры закупки
- CPV
- 33 › 33100000-1 · Echipamente medicale
- Категория
- Товары
- Тип процедуры
- Открытый тендер
- Критерий выбора
- Автоматически
- Подача предложения
- Электронная подача
- Правовое основание
- Национальное законодательство о закупках
- Финансирование ЕС
- нет
- Плановый бюджет
- 1 250 010,00 MDL
- Лоты можно объединять
- нет
- Порядок подачи (обоснование)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Финансирование
- CENTRUL PENTRU ACHIZITII PUBLICE CENTRALIZATE IN SANATATE · 1 250 010,00 MDL · 2026-08-21 → 2027-04-29
- Критерии допуска
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Этапы процедуры
Опубликовано
21.08.2026 · 13:26 UTC
Разъяснение условий
21.08.2026 → 01.09.2026 11:30 UTC
Принимают предложения
01.09.2026 → 11.09.2026 12:00 UTC
Исполнение контракта
01.10.2026 → 30.04.2027 00:00 UTC
Предметы закупки 61
| # | Лот | Предметы закупки | CPV | Количество |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Lot nr. 1 Trecător de fir chirurgical, fălci drepte | 33100000-1 Echipamente medicale | 1 шт. |
| 2 | 2 | Lot nr. 2 Trecător de fir chirurgical, fălci curbate spre dreapta | 33100000-1 Echipamente medicale | 1 шт. |
| 3 | 3 | Lot nr. 3 Trecător de fir chirurgical, fălci curbate spre stanga | 33100000-1 Echipamente medicale | 1 шт. |
| 4 | 4 | Lot nr. 4 Recuperator de fir de sutură / pense de prehensiune a țesuturilor | 33100000-1 Echipamente medicale | 1 шт. |
| 5 | 5 | Lot nr. 5 Pensă de extragere a firului de sutură | 33100000-1 Echipamente medicale | 1 шт. |
| 6 | 6 | Lot nr. 6 Pensă pentru tăierea benzii de sutură | 33100000-1 Echipamente medicale | 1 шт. |
| 7 | 7 | Lot nr. 7 Împingător de noduri | 33100000-1 Echipamente medicale | 1 шт. |
| 8 | 8 | Lot nr. 8 Tije de ghidare | 33100000-1 Echipamente medicale | 1 шт. |
| 9 | 9 | Lot nr. 9.1 Obturator 6 ± 0,2 mm | 33100000-1 Echipamente medicale | 1 шт. |
| 10 | 9 | Lot nr. 9.2 Canula de tip twist-in | 33100000-1 Echipamente medicale | 2 шт. |
| 11 | 10 | Lot nr. 10.1 Obturator 8.25 ± 0,05 mm | 33100000-1 Echipamente medicale | 1 шт. |
| 12 | 10 | Lot nr. 10.2 Canula de tip twist-in | 33100000-1 Echipamente medicale | 2 шт. |
| 13 | 11 | Lot nr. 11 Elevator 30° | 33100000-1 Echipamente medicale | 1 шт. |
| 14 | 12 | Lot nr. 12 Răzuitor glenoidian plat | 33100000-1 Echipamente medicale | 1 шт. |
| 15 | 13 | Lot nr. 13 Trecător de fir chirurgical pentru repararea manșetei rotatorilor | 33100000-1 Echipamente medicale | 1 шт. |
| 16 | 14 | Lot nr. 14 Trecător de fir chirurgical pentru repararea labrumului | 33100000-1 Echipamente medicale | 1 шт. |
| 17 | 15 | Lot nr. 15 Ac pentru trecător de fir chirurgical | 33100000-1 Echipamente medicale | 1 шт. |
| 18 | 16 | Lot nr. 16 Cârlig de sondare | 33100000-1 Echipamente medicale | 1 шт. |
| 19 | 17 | Lot nr. 17 Pensă hemostatică cu cremalieră | 33100000-1 Echipamente medicale | 1 шт. |
| 20 | 18 | Lot nr. 18 Cârlig pentru recuperarea buclelor de fir | 33100000-1 Echipamente medicale | 1 шт. |
| 21 | 19 | Lot nr. 19 Tăietor de fir de sutură cu capăt deschis | 33100000-1 Echipamente medicale | 1 шт. |
| 22 | 20 | Lot nr. 20 Tăietor de fir de sutură cu capăt închis | 33100000-1 Echipamente medicale | 1 шт. |
| 23 | 21 | Lot nr. 21 Elevator 15° | 33100000-1 Echipamente medicale | 1 шт. |
| 24 | 22 | Lot nr. 22 Pensă de recuperare a firului/benzii de sutură | 33100000-1 Echipamente medicale | 1 шт. |
| Показать ещё (24 / 61) | ||||
Лоты 59
| # | Лоты | Сумма | Место исполнения | Период поставки/исполнения | Статус |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lot nr. 1 Trecător de fir chirurgical, fălci drepte | 20 000,00 MDL | mun.Chişinău mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2 | 01.10.2026 → 30.04.2027 | Итог не подведён |
| 2 | Lot nr. 2 Trecător de fir chirurgical, fălci curbate spre dreapta | 20 000,00 MDL | mun.Chişinău mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2 | 01.10.2026 → 30.04.2027 | Итог не подведён |
| 3 | Lot nr. 3 Trecător de fir chirurgical, fălci curbate spre stanga | 20 000,00 MDL | mun.Chişinău mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2 | 01.10.2026 → 30.04.2027 | Итог не подведён |
| 4 | Lot nr. 4 Recuperator de fir de sutură / pense de prehensiune a țesuturilor | 26 900,00 MDL | mun.Chişinău mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2 | 01.10.2026 → 30.04.2027 | Итог не подведён |
| 5 | Lot nr. 5 Pensă de extragere a firului de sutură | 16 500,00 MDL | mun.Chişinău mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2 | 01.10.2026 → 30.04.2027 | Итог не подведён |
| 6 | Lot nr. 6 Pensă pentru tăierea benzii de sutură | 19 300,00 MDL | mun.Chişinău mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2 | 01.10.2026 → 30.04.2027 | Итог не подведён |
| 7 | Lot nr. 7 Împingător de noduri | 4 700,00 MDL | mun.Chişinău mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2 | 01.10.2026 → 30.04.2027 | Итог не подведён |
| 8 | Lot nr. 8 Tije de ghidare | 1 200,00 MDL | mun.Chişinău mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2 | 01.10.2026 → 30.04.2027 | Итог не подведён |
| 9 | Lot nr. 9.1 Obturator 6 ± 0,2 mm | 7 100,00 MDL | mun.Chişinău mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2 | 01.10.2026 → 30.04.2027 | Итог не подведён |
| 10 | Lot nr. 10.1 Obturator 8.25 ± 0,05 mm | 5 400,00 MDL | mun.Chişinău mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2 | 01.10.2026 → 30.04.2027 | Итог не подведён |
| 11 | Lot nr. 11 Elevator 30° | 4 800,00 MDL | mun.Chişinău mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2 | 01.10.2026 → 30.04.2027 | Итог не подведён |
| 12 | Lot nr. 12 Răzuitor glenoidian plat | 4 700,00 MDL | mun.Chişinău mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2 | 01.10.2026 → 30.04.2027 | Итог не подведён |
| 13 | Lot nr. 13 Trecător de fir chirurgical pentru repararea manșetei rotatorilor | 52 000,00 MDL | mun.Chişinău mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2 | 01.10.2026 → 30.04.2027 | Итог не подведён |
| 14 | Lot nr. 14 Trecător de fir chirurgical pentru repararea labrumului | 55 000,00 MDL | mun.Chişinău mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2 | 01.10.2026 → 30.04.2027 | Итог не подведён |
| 15 | Lot nr. 15 Ac pentru trecător de fir chirurgical | 7 500,00 MDL | mun.Chişinău mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2 | 01.10.2026 → 30.04.2027 | Итог не подведён |
| 16 | Lot nr. 16 Cârlig de sondare | 3 100,00 MDL | mun.Chişinău mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2 | 01.10.2026 → 30.04.2027 | Итог не подведён |
| 17 | Lot nr. 17 Pensă hemostatică cu cremalieră | 2 400,00 MDL | mun.Chişinău mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2 | 01.10.2026 → 30.04.2027 | Итог не подведён |
| 18 | Lot nr. 18 Cârlig pentru recuperarea buclelor de fir | 2 900,00 MDL | mun.Chişinău mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2 | 01.10.2026 → 30.04.2027 | Итог не подведён |
| 19 | Lot nr. 19 Tăietor de fir de sutură cu capăt deschis | 19 300,00 MDL | mun.Chişinău mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2 | 01.10.2026 → 30.04.2027 | Итог не подведён |
| 20 | Lot nr. 20 Tăietor de fir de sutură cu capăt închis | 19 300,00 MDL | mun.Chişinău mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2 | 01.10.2026 → 30.04.2027 | Итог не подведён |
| 21 | Lot nr. 21 Elevator 15° | 5 300,00 MDL | mun.Chişinău mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2 | 01.10.2026 → 30.04.2027 | Итог не подведён |
| 22 | Lot nr. 22 Pensă de recuperare a firului/benzii de sutură | 20 400,00 MDL | mun.Chişinău mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2 | 01.10.2026 → 30.04.2027 | Итог не подведён |
| 23 | Lot nr. 23 Container pentru stocarea și sterilizarea setului | 33 700,00 MDL | mun.Chişinău mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2 | 01.10.2026 → 30.04.2027 | Итог не подведён |
| 24 | Lot nr. 24 Sistem de suspensie pentru umăr | 339 680,00 MDL | mun.Chişinău mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2 | 01.10.2026 → 30.04.2027 | Итог не подведён |
| Показать ещё (24 / 59) | |||||