RU RO

anunt de participare RECHIZITE (1).signed (1)

procesat Specificații tehnice Limbă: RO Pagini: 3
Pag. 1–2
1 
   
  Anexa nr. 1 
       la Regulamentul cu privire la achizițiile 
       publice de valoare mică  
 
ANUNŢ DE PARTICIPARE SIMPLIFICAT 
 PENTRU ACHIZIȚIA DE VALOARE MICĂ 
Privind achiziţionarea Rechizite și materiale consumabile de birou necesare pentru 
desfășurarea activităților în cadrul proiectului „ EchiKIDS – Echitate în Cunoașterea 
Drepturilor, Alfabetizarea în Sănătate și Prevenirea Riscurilor de Corupție pentru Copii” 
                                                                     (se indică obiectul achiziţiei) 
prin achiziţie publică de valoare mică.  
1. Denumirea autorităţii contractante: IMSP SCMC „V. Ignatenco” 
2. IDNO:1003600152640 
3. Adresa: mun. Chişinău, str. Grenoble,149 
4. Numărul de telefon/fax:068632893 
5. Adresa de e-mail şi pagina web oficială ale autorităţii contractante : [email protected] 
 
6. Adresa de e -mail sau pagina web oficială de la care se va putea obţine accesul la 
documentaţia de atribuire: documentaţia de atribuire este anexată în cadrul procedurii în 
SIA RSAP. 
7. Tipul autorităţii contractante şi obiectul principal de activitate (dacă este cazul, menţiunea 
că autoritatea contractantă este o autoritate centrală de achiziţie sau că achiziţia 
implică o altă formă de achiziţie comună) Instituţie medico-sanitară publică 
8. Cumpărătorul invită operatorii economici interesaţi, care îi pot satisface necesităţile, să 
participe la procedura de achiziţie privind livrarea/prestarea următoarelor bunuri/servicii: 
Nr. 
d/o Cod CPV 
Denumirea 
bunurilor 
solicitate 
Unitat
ea de 
măsur
ă 
Canti
tatea 
Specificarea tehnică deplină 
solicitată, Standarde de 
referință 
Valoarea 
estimată 
(se va 
indica 
pentru 
fiecare lot 
în parte) 
Lot.1 Set cartușe cu jet de cerneală 
1.1 30192113-6 
Set cartușe 
cu jet de 
cerneală 
Buc. 1 
Set cartușe cu jet de cerneală 
originale, compatibile cu plotter 
Epson SureColor SC-T5100N 
3108,00 
TOTAL Lot.1 3108,00 
Lot. 2 Hârtie A3  
2.1 30197630-1 Hârtie A3 foi  1000 
Hârtie A3 
- Densitate ≥80 gr/m2 
- Dimensiuni (297x420 mm) 
- Compatibilă cu imprimare de 
tip jet de cerneală 
150,00 
TOTAL Lot.2 150,00 
Lot.3   Peliculă pentru laminare A3 
3.1. 30194200-7 
Peliculă 
pentru 
laminare A3  
foi 1000 
Peliculă pentru laminare la cald 
- Dimensiuni (297x420 mm) 
- Densitate ≥100 microni 
313,00 
TOTAL Lot.3 313,00 
Lot.4 Hârtie A4 (≥220 g/m2)
2 
4.1 30197630-1 Hârtie A4 
(≥220 g/m2) foi 500 
Hârtie A4 
- Dimensiuni (210x297 mm) 
- Densitate ≥220 g/m2 
- Finisare mată 
- Imprimare față-verso 
- Compatibilă cu imprimare de tip 
jet de cerneală 
 
 
 
500,00 
TOTAL Lot.4 500,00  
Lot.5 Plicuri A4 
5.1 30199230-1 Plicuri C4  Buc. 1000 
Plicuri C4  
- Dimensiuni (229x324 mm) 
- Cu sau fără fereastră 
- Tip de lipire: SLK 
- Fără fund 
 
     
2500,00 
TOTAL Lot.5 2500,00 
Lot.6 Hârtie A4 (120-160 g/m2) 
6.1 30197630-1 
Hârtie A4 
(120-160 
g/m2) 
pachete 1000 
Hârtie A4 
- Dimensiuni (210x297 mm) 
- Densitate 120-160 g/m²,  
- Clasa hârtiei A++ 
- Imprimabilă față-verso
Pag. 2–3
ot.6 Hârtie A4 (120-160 g/m2) 
6.1 30197630-1 
Hârtie A4 
(120-160 
g/m2) 
pachete 1000 
Hârtie A4 
- Dimensiuni (210x297 mm) 
- Densitate 120-160 g/m²,  
- Clasa hârtiei A++ 
- Imprimabilă față-verso 
- Compatibilă cu imprimare de 
tip jet de cerneală 
600,00 
TOTAL Lot.6 600,00 
Lot.7 Hârtie A4 (≥80 g/m²) 
7.1 30197630-1 Hârtie A4 
(≥80 g/m²) foi 1000 
Hârtie A4 
- Dimensiuni (210x297 mm) 
- Densitate ≥80 g/m²,  
- Clasa hârtiei A+ 
- Compatibilă cu imprimare de 
tip jet de cerneală 
150,00 
TOTAL Lot.7 150,00 
Lot.8 Etichete autoadezive A4 (78 buc/foaie) 
8.1 30192800-9 
Etichete 
autoadezive 
A4 (78 buc/ 
foaie) 
foi 300 
Etichete autoadezive  
- Format A4 
- Număr de bucăți pe foaie - 78  
- Dimensiune etichete 32×22mm,  
- Culoarea alb 
453,00 
TOTAL Lot.8 453,00 
Valoarea estimativă totală 7774,00 
9. În cazul în care contractul este împărțit pe loturi, un operator economic poate depune oferta 
(se va selecta): 
1) pentru un singur lot; 
2) pentru mai multe loturi; 
3) pentru toate loturile; 
4) alte limitări privind numărul de loturi care pot fi atribuit e aceluiași 
ofertant_______________________________________________________________________
3 
10. Termenele şi condiţiile de livrare/prestare solicitat: Bunurile se vor livra la sediul 
autorității contractante în termen de 3 de zile calendaristice de la data semnării contractului 
11. Termenul de valabilitate a contractului: :31.12.2026 
12. Scurtă descriere (indicați după caz) a criteriilor de calificare: 
                                                (indicaţi se admite sau nu se admite) 
Nr. 
Crt. 
Criteriile de calificare şi de 
selecţie (descrierea 
criteriului/cerinţei) 
Modul de demonstrare a îndeplinirii 
criteriului/cerinţei 
Nivelul minim/ 
obligativitatea 
1. Specificații tehnice Conform anexei nr.22 la Documentafia standard 
nr.115 din l5.09.2021, semnat electronica 
Obligatoriu 
2. Specificații de preț Conform anexei nr.23 la Documentafia standard 
nr.115 din l5.09.2021, semnat electronica 
Obligatoriu 
3. Declaratia  privind 
valabilitatea ofertei 
Conform anexei nr. 8 la Documentafia standard 
nr.1 l5 din 15. 09, 2021, Confirmată prin 
semntura electronică 
Obligatoriu 
4. Cerere de participare Anexa nr.7 la Documentalia standard nr.115 din 
15.09. 2021, confirmat prin semnatura 
electronica 
Obligatoriu 
5. Certificat de înregistrare a 
întreprinderii sau extras din 
Registrul de Stat al 
persoanelor juridice 
Semnat electronic de către operatorul economic Obligatoriu 
6. Declaratie de eligibilitate Anexa nr.2 la Regulamentul cu privire la 
achizițiile publice de valoare mică  
 Semnat electronic de către operatorul economic 
Obligatoriu 
7 Certificat sau alt document 
ce confirmă calitatea 
bunurilor pentru hîrtia A4 
Copie Semnat electronic de către operatorul 
economic 
Obligatoriu 
8. Monstra Timp de 2 zile La solicitare 
 13. Tehnici şi instrumente specifice de atribuire (după caz, specificaţi dacă se va utiliza licitaţia 
electronică)____________________________
Pag. 3
 
Obligatoriu 
8. Monstra Timp de 2 zile La solicitare 
 13. Tehnici şi instrumente specifice de atribuire (după caz, specificaţi dacă se va utiliza licitaţia 
electronică)___________________________________________________________. 
14.  Condiţii speciale de care depinde îndeplinirea contractului (indicaţi după 
caz)_______________________________________________________________________ 
15. Ofertele se prezintă în valută:MD 
16. Criteriul de evaluare aplicat pentru atribuirea contractului: Cel mai mic preţ pe lot 
17. Factorii de evaluare a celei mai avantajoase oferte din punct de vedere economic, precum 
şi ponderile lor: 
Nr. 
crt. 
Denumirea factorului de evaluare Ponderea, 
% 
1.   
2.   
 
18. Termenul-limită de depunere/deschidere a ofertelor: 
- conform SIA ,,RSAP”/până la: (ora exactă) SIA RSAP 
- pe: (data) SIA RSAP 
 
19. Adresa la care trebuie transmise ofertele sau cererile de participare: 
Ofertele sau cererile de participare vor fi depuse electronic prin intermediul SIA  ,,RAP”. 
20. Termenul de valabilitate a ofertelor:60 zile 
21. Locul deschiderii ofertelor: SIA ,,RSAP 
                                                                     
Ofertele întârziate vor fi respinse. 
22. Limba sau limbile în care trebuie redactate ofertele sau cererile de participare  Limba Română 
23. Alte informaţii relevante: TOATE ACTELE ÎNCĂRCAT E ÎN SIA RSAP SĂ FIE SEMNATE 
DOAR ELECTRONIC. 
 
     Conducătorul grupului de lucru ___________________ Alexandru HOLOSTENC   L.Ş.

Previzualizarea are caracter informativ. Doar originalul oficial din sursă are valoare juridică.