anunt mobila cam 4 malina mica 11.signed.pdf
Pag. 1–2
Anexa nr. 2
la Documentația standard nr. 69
din 7 mai 2021
ANUNȚ DE PARTICIPARE, INCLUSIV PENTRU PROCEDURILE DE
PRESELECȚIE/PROCEDURILE NEGOCIATE
privind achiziționarea Mobilier Malina Mica11, mun. Chisinau
(se indică obiectul achiziției)
prin procedura de achiziție CMV
(tipul procedurii de achiziție)
*Procedura a fost inclusă în planul de achiziții publice a autorității contractante (Da/Nu):DA
Link-ul către planul de achiziții publice publicat: https://cemf.md/transparenta/#doc-276-175
1. Denumirea autorității contractante: Centrul de excelență în medicină și farmacie „Raisa Pacalo”
2. IDNO: 1007600000510;
3. Adresa: mun Chișinău, str.N.Testemițanu, 28;
4. Numărul de telefon/fax: 0(22)- 72-58-66, fax 022-22-66-53;
5. Adresa de e-mail și pagina web oficială a autorității contractante: [email protected] ;
https://cemf.md/
6. Adresa de e-mail sau pagina web oficială de la care se va putea obține accesul la documentația de
atribuire: documentația de atribuire este anexată în cadrul procedurii în SIA RSAP
7. Tipul autorității contractante și obiectul principal de activitate (dacă este cazul, mențiunea că
autoritatea contractantă este o autoritate centrală de achiziție sau că achiziția implică o altă formă
de achiziție comună): Instituție Publică;
8. Cumpărătorul invită operatorii economici interesați, care îi pot satisface necesitățile, să participe
la procedura de achiziție privind prestarea/executarea următoarelor servicii de proiectare/ bunuri:
9.
Cod
CV M
Nr.d/o
Denumirea
bunurilor
Unitatea
de
măsură
Cantitatea
Specificarea tehnică deplină solicitată,
standardele de referinţă
Valoarea
estimată
Lot.1
67580.00
1 Dulap cu polita cu 2 usi lung 80cm
lat 54 h-220
buc. 7 Conform anexei nr.1 din caietul de
sarcini anexat
2 Brîu de protecție pe perimetrul
Sălii lat 0, 350
m 50 Conform anexei nr. 2 caietul de
sarcini anexat
Total lot.1 22300.00
Lot.2
1 Scaun de birou ISO buc. 20 Conform anexei nr.3 din caietul de
sarcini anexat
2 Scaun de auditoriu buc 40 Conform anexei nr.5 din caietul de
sarcini anexat
3 Masa-pentru auditorii buc. 20 Conform anexei nr.4 din caietul de
sarcini anexat
Total lot.2 45280.00
Notă! Suma va include serviciile de confecționarea a mobilierului, inclusiv cele de livrare, asamblare și
montare.
Important! Mobilierul va fi executat în corespunde cu modelele indicate în anexele nr.1-5 la prezentul
anunț.
Suma estimativă fără TVA constituie: 67580.00 lei
10. În cazul procedurilor de preselecție se indică numărul minim al candidaţilor şi, dacă este cazul,
numărul maxim al acestora. Nu se aplică.
11. În cazul în care contractul este împărțit pe loturi un operator economic poate depune oferta (se va
selecta): Pentru mai multe loturi;
12. Admiterea sau interzicerea ofertelor alternative: Nu se admite.
13. Termenii și condițiile de livrare/prestare solicitați: se va efectua
Pag. 2
depune oferta (se va selecta): Pentru mai multe loturi; 12. Admiterea sau interzicerea ofertelor alternative: Nu se admite. 13. Termenii și condițiile de livrare/prestare solicitați: se va efectua în termen 30 zile de la semnarea contractului, în cantitatea integrală, la adresa: mun Chișinău, str.N.Testemițanu, 28; 14. Termenul de valabilitate a contractului: 31.12.2026 15. Contract de achiziție rezervat atelierelor protejate sau că acesta poate fi executat numai în cadrul unor programe de angajare protejată (după caz): Nu. 16. Prestarea serviciului este rezervată unei anumite profesii în temeiul unor legi sau al unor acte administrative (după caz): Nu se aplică. 17. Scurta descriere a criteriilor privind eligibilitatea operatorilor economici care pot determina eliminarea acestora și a criteriilor de selecție/de preselecție; nivelul minim (nivelurile minime) al (ale) cerințelor eventual impuse; se menționează informațiile solicitate (DUAE, documentație): Nr. d/o Criteriile de calificare și de selecție (Descrierea criteriului/cerinței) Mod de demonstrare a îndeplinirii criteriului/cerinței: Nivelul minim/ Obligativitatea 1. Cerere de participare Original - confirmat prin aplicarea semnăturii electronice de către administratorul companiei; Conform anexei nr. 7 din Documentația Standard aprobată prin Ordinul Ministerului Finanțelor nr. 115 din 15.09.2021. Obligatoriu 2. Oferta de preț - Specificaţii de preţ Original - confirmat prin aplicarea semnăturii electronice de către administratorul companiei; Conform anexei nr. 23 din Documentația Standard pentru realizarea achizițiilor publice de lucrări aprobată prin Ordinul Ministerului Finanțelor nr. 115 din 15.09.2021 Obligatoriu 3 Oferta tehnică - Specificaţii tehnice Original - confirmat prin aplicarea semnăturii electronice de către administratorul companiei; Conform anexei nr. 23 din Documentația Standard pentru realizarea achizițiilor publice de lucrări aprobată prin Ordinul Ministerului Finanțelor nr. 115 din 15.09.2021 Obligatoriu 4 Declarație privind valabilitatea ofertei Original - confirmat prin aplicarea semnăturii electronice de către administratorul companiei; Conform anexei nr. 8 din Documentația Standard pentru realizarea achizițiilor publice de lucrări aprobată prin Ordinul Ministerului Finanțelor nr. 115 din 15.09.2021 Obligatoriu 5 Extras din Registrul de stat a persoanelor juridice eliberat de ASP Original - confirmat prin aplicarea semnăturii electronice de către administratorul companiei; Obligatoriu 6 Certificat de atribuire a contului bancar Original - confirmat prin aplicarea semnăturii electronice de către administratorul companiei; Obligatoriu 7 Document ce atestă că ofertantul dispune de secție de producere a mobilierului Original - confirmat prin aplicarea semnăturii electronice de către administratorul companiei; Obligatoriu 8 Garanția pentru ofertă În format electronic, confirmat prin
Pag. 2–3
de producere a mobilierului Original - confirmat prin aplicarea semnăturii electronice de către administratorul companiei; Obligatoriu 8 Garanția pentru ofertă În format electronic, confirmat prin semnătura electronică Obligatoriu 9 Garanție de bună execuție Original - confirmat prin aplicarea semnăturii electronice de către administratorul companiei; Obligatoriu (ofertantul desemnat căștigător) 10 Poze foto Pentru materialul și furnitura folosită la confecționarea mobilei Obligatoriu 11 Declarația conform Formularului aprobat prin ordinul Ministerului Finanțelor nr. 145 din 24.11.2020 Original - confirmat prin aplicarea semnăturii electronice de către administratorul companiei; Obligatoriu (ofertantul desemnat căștigător) Garanția pentru ofertă, în cuantum 1% din valoarea ofertei fără TVA, emisă de o bancă comercială (anexa 9) sau transfer la contul bancar . Denumirea Băncii: MF- TR - Chișinău bugetul de stat Codul fiscal : 1007600000510 Codul IBAN: MD64TRPCCC518430B00613AA Garanția de bună execuție a contractului, în cuantum 10% din suma contractului, emisă de o bancă comercială (anexa 10) sau transfer la contul bancar Garantia de buna execuție: în cuantumul de 5 o/o din valoarea de deviz a contractului de achiziții publice. Garanția de bună execuție prin transfer la contul autoritații contractante, conform următoarelor date bancare: Beneficiarul plătii : CEMF”Raisa Pacalo” Denumirea Băncii: MF- TR - Chișinău bugetul de stat Codul fiscal : 1007600000510 Codul IBAN: MD64TRPCCC518430B00613AA 18. Motivul recurgerii la procedura accelerată (în cazul licitației deschise, restrânse și a procedurii negociate), după caz Nu se aplică 19. Tehnici și instrumente specifice de atribuire (dacă este cazul specificați dacă se va utiliza acordul- cadru, sistemul dinamic de achiziție sau licitația electronică): Nu se aplică 20. Condiții speciale de care depinde îndeplinirea contractului (indicați după caz): Nu se admite. 21. Ofertele se prezintă în valuta lei MD 22. Criteriul de evaluare aplicat pentru atribuirea contractului: cel mai mic preț 23. Factorii de evaluare a ofertei celei mai avantajoase din punct de vedere economic, precum și ponderile lor: Nr. d/o Denumirea factorului de evaluare Ponderea% - - - 24. Termenul limită de depunere/deschidere a ofertelor: - conform SIA RSAP /până la: [ora exactă] SIA RSAP - pe: [data] SIA RSAP 25. Adresa la care trebuie transmise ofertele sau cererile de participare: Ofertele sau cererile de participare vor fi depuse electronic prin intermediul SIA RSAP 26. Termenul de valabilitate a ofertelor: 60 zile. 27. Locul deschiderii ofertelor: SIA RSAP. Ofertele întârziate vor fi respinse.
Pag. 3–4
de participare vor fi depuse electronic prin intermediul SIA RSAP 26. Termenul de valabilitate a ofertelor: 60 zile. 27. Locul deschiderii ofertelor: SIA RSAP. Ofertele întârziate vor fi respinse. 28. Persoanele autorizate să asiste la deschiderea ofertelor: Nu se acceptă 29. Limba sau limbile în care trebuie redactate ofertele sau cererile de participare: _Limba de Stat 30. Respectivul contract se referă la un proiect și/sau program finanțat din fonduri ale Uniunii Europene: Nu 31. Denumirea și adresa organismului competent de soluționare a contestațiilor: Agenția Națională pentru Soluționarea Contestațiilor Adresa: mun. Chișinău, bd. Ștefan cel Mare și Sfânt nr.124 (et.4), MD 2001; Tel/Fax/email:022-820 652, 022 820-651, [email protected] 32. Data (datele) și referința (referințele) publicărilor anterioare în Jurnalul Oficial al Uniunii Europene privind contractul (contractele) la care se referă anunțul respectiv (dacă este cazul): Nu. 33. În cazul achizițiilor periodice, calendarul estimat pentru publicarea anunțurilor viitoare: Nu. 34. Data publicării anunțului de intenție sau, după caz, precizarea că nu a fost publicat un astfel de anunţ: Nu. 35. Data transmiterii spre publicare a anunțului de participare:_Conform datelor din SIA RSAP 17.07.2026 36. În cadrul procedurii de achiziție publică se va utiliza/accepta: Denumirea instrumentului electronic Se va utiliza/accepta sau nu Depunerea electronică a ofertelor sau a cererilor de participare Da Sistemul de comenzi electronice Nu Facturarea electronică Da Plățile electronice Nu 37. Contractul intră sub incidența Acordului privind achizițiile guvernamentale al Organizației Mondiale a Comerțului (numai în cazul anunțurilor transmise spre publicare în Jurnalul Oficial al Uniunii Europene): Nu. 38. Alte informații relevante: Nu sunt. Conducătorul grupului de lucru: Tatiana Critchi L.Ş.
Previzualizarea are caracter informativ. Doar originalul oficial din sursă are valoare juridică.