Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1787228328592
Anvelope de iarnă și acumulatoare
Завершена
Закупка малой стоимости
·Критерий выбора: Автоматически
Оценочная стоимость
282 999,99 MDL
До дедлайна
истёк
28.08.2026 07:00 UTC
Электронный аукцион: 01.09.2026 07:00 UTC
Лоты
17
Поданные предложения
26
AI-разбор закупки
Как формируется анализ
Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.
- основные требования
- необходимые документы
- важные сроки
- риски и ограничения
- цитаты из исходных документов
Закупка завершена — разбор носит справочный характер.
Проанализировать закупку
Бесплатно на старте.
Закупка завершена
Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.
Итог процедуры: Решение на рассмотрении
По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.
Обзор процедуры
Anvelope de iarnă și acumulatoare
Параметры закупки
- CPV
- 34 › 34300000-0 · Piese şi accesorii pentru vehicule şi pentru motoare de vehicule
- Категория
- Товары
- Тип процедуры
- Закупка малой стоимости
- Критерий выбора
- Автоматически
- Подача предложения
- Электронная подача
- Правовое основание
- Национальное законодательство о закупках
- Финансирование ЕС
- нет
- Плановый бюджет
- 282 999,99 MDL
- Лоты можно объединять
- нет
- Порядок подачи (обоснование)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Финансирование
- Serviciul de Informații și Securitate al RM · 282 999,99 MDL · 2026-08-20 → 2026-12-30
- Критерии допуска
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Этапы процедуры
Опубликовано
20.08.2026 · 13:28 UTC
Разъяснение условий
20.08.2026 → 25.08.2026 07:00 UTC
Принимают предложения
25.08.2026 → 28.08.2026 07:00 UTC
Определение победителя
01.09.2026
Исполнение контракта
01.10.2026 → 31.12.2026 00:00 UTC
Предметы закупки 17
| # | Лот | Предметы закупки | CPV | Количество |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Lotul 1/ R15 195/65 | 34300000-0 Piese şi accesorii pentru vehicule şi pentru motoare de vehicule | 36 шт. |
| 2 | 2 | Lotul 2/ R15c 225/70 | 34300000-0 Piese şi accesorii pentru vehicule şi pentru motoare de vehicule | 4 шт. |
| 3 | 3 | Lotul 3/ R16 205/55 | 34300000-0 Piese şi accesorii pentru vehicule şi pentru motoare de vehicule | 12 шт. |
| 4 | 4 | Lotul 4/ R16 215/60 | 34300000-0 Piese şi accesorii pentru vehicule şi pentru motoare de vehicule | 4 шт. |
| 5 | 5 | Lotul 5/ R16 215/65 | 34300000-0 Piese şi accesorii pentru vehicule şi pentru motoare de vehicule | 48 шт. |
| 6 | 6 | Lotul 6/ R16c 205/65 | 34300000-0 Piese şi accesorii pentru vehicule şi pentru motoare de vehicule | 4 шт. |
| 7 | 7 | Lotul 7/ R16c 235/65 | 34300000-0 Piese şi accesorii pentru vehicule şi pentru motoare de vehicule | 4 шт. |
| 8 | 8 | Lotul 8/ R17 215/60 | 34300000-0 Piese şi accesorii pentru vehicule şi pentru motoare de vehicule | 8 шт. |
| 9 | 9 | Lotul 9/ R17 225/45 | 34300000-0 Piese şi accesorii pentru vehicule şi pentru motoare de vehicule | 4 шт. |
| 10 | 10 | Lotul 10/ R17 225/65 | 34300000-0 Piese şi accesorii pentru vehicule şi pentru motoare de vehicule | 4 шт. |
| 11 | 11 | Lotul 11/ R18 235/45 | 34300000-0 Piese şi accesorii pentru vehicule şi pentru motoare de vehicule | 4 шт. |
| 12 | 12 | Lotul 12/ R18 215/55 | 34300000-0 Piese şi accesorii pentru vehicule şi pentru motoare de vehicule | 4 шт. |
| 13 | 13 | Lotul 13/ Acumulator 66 Ah ≥650 A | 34300000-0 Piese şi accesorii pentru vehicule şi pentru motoare de vehicule | 3 шт. |
| 14 | 14 | Lotul 14/ Acumulator 70 Ah AGM ≥750 A | 34300000-0 Piese şi accesorii pentru vehicule şi pentru motoare de vehicule | 7 шт. |
| 15 | 15 | Lotul 15/ Acumulator 75 Ah AGM ≥720 A | 34300000-0 Piese şi accesorii pentru vehicule şi pentru motoare de vehicule | 1 шт. |
| 16 | 16 | Lotul 16/ Acumulator 100 Ah ≥ 830A | 34300000-0 Piese şi accesorii pentru vehicule şi pentru motoare de vehicule | 4 шт. |
| 17 | 17 | Lotul 17/ Acumulator (78Ah – 80Ah) ≥750 A | 34300000-0 Piese şi accesorii pentru vehicule şi pentru motoare de vehicule | 2 шт. |
Лоты 17
| # | Лоты | Сумма | Место исполнения | Период поставки/исполнения | Статус |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lotul 1/ R15 195/65 Conform cerințelor din anunțul de participare și caietului de sarcini atașat | 45 000,00 MDL | mun.Chişinău bd. Ștefan cel Mare și Sfânt 166 | 01.10.2026 → 31.12.2026 | Итог не подведён |
| 2 | Lotul 2/ R15c 225/70 Conform cerințelor din anunțul de participare și caietului de sarcini atașat | 6 666,67 MDL | mun.Chişinău bd. Ștefan cel Mare și Sfânt 166 | 01.10.2026 → 31.12.2026 | Итог не подведён |
| 3 | Lotul 3/ R16 205/55 Conform cerințelor din anunțul de participare și caietului de sarcini atașat | 22 000,00 MDL | mun.Chişinău bd. Ștefan cel Mare și Sfânt 166 | 01.10.2026 → 31.12.2026 | Итог не подведён |
| 4 | Lotul 4/ R16 215/60 Conform cerințelor din anunțul de participare și caietului de sarcini atașat | 7 333,33 MDL | mun.Chişinău bd. Ștefan cel Mare și Sfânt 166 | 01.10.2026 → 31.12.2026 | Итог не подведён |
| 5 | Lotul 5/ R16 215/65 Conform cerințelor din anunțul de participare și caietului de sarcini atașat | 92 000,00 MDL | mun.Chişinău bd. Ștefan cel Mare și Sfânt 166 | 01.10.2026 → 31.12.2026 | Итог не подведён |
| 6 | Lotul 6/ R16c 205/65 Conform cerințelor din anunțul de participare și caietului de sarcini atașat | 8 000,00 MDL | mun.Chişinău bd. Ștefan cel Mare și Sfânt 166 | 01.10.2026 → 31.12.2026 | Итог не подведён |
| 7 | Lotul 7/ R16c 235/65 Conform cerințelor din anunțul de participare și caietului de sarcini atașat | 10 000,00 MDL | mun.Chişinău bd. Ștefan cel Mare și Sfânt 166 | 01.10.2026 → 31.12.2026 | Итог не подведён |
| 8 | Lotul 8/ R17 215/60 Conform cerințelor din anunțul de participare și caietului de sarcini atașat | 16 666,67 MDL | mun.Chişinău bd. Ștefan cel Mare și Sfânt 166 | 01.10.2026 → 31.12.2026 | Итог не подведён |
| 9 | Lotul 9/ R17 225/45 Conform cerințelor din anunțul de participare și caietului de sarcini atașat | 8 333,33 MDL | mun.Chişinău bd. Ștefan cel Mare și Sfânt 166 | 01.10.2026 → 31.12.2026 | Итог не подведён |
| 10 | Lotul 10/ R17 225/65 Conform cerințelor din anunțul de participare și caietului de sarcini atașat | 9 333,33 MDL | mun.Chişinău bd. Ștefan cel Mare și Sfânt 166 | 01.10.2026 → 31.12.2026 | Итог не подведён |
| 11 | Lotul 11/ R18 235/45 Conform cerințelor din anunțul de participare și caietului de sarcini atașat | 11 000,00 MDL | mun.Chişinău bd. Ștefan cel Mare și Sfânt 166 | 01.10.2026 → 31.12.2026 | Итог не подведён |
| 12 | Lotul 12/ R18 215/55 Conform cerințelor din anunțul de participare și caietului de sarcini atașat | 10 000,00 MDL | mun.Chişinău bd. Ștefan cel Mare și Sfânt 166 | 01.10.2026 → 31.12.2026 | Итог не подведён |
| 13 | Lotul 13/ Acumulator 66 Ah ≥650 A Conform cerințelor din anunțul de participare și caietului de sarcini atașat | 2 500,00 MDL | mun.Chişinău bd. Ștefan cel Mare și Sfânt 166 | 01.10.2026 → 31.12.2026 | Итог не подведён |
| 14 | Lotul 14/ Acumulator 70 Ah AGM ≥750 A Conform cerințelor din anunțul de participare și caietului de sarcini atașat | 17 500,00 MDL | mun.Chişinău bd. Ștefan cel Mare și Sfânt 166 | 01.10.2026 → 31.12.2026 | Итог не подведён |
| 15 | Lotul 15/ Acumulator 75 Ah AGM ≥720 A Conform cerințelor din anunțul de participare și caietului de sarcini atașat | 2 500,00 MDL | mun.Chişinău bd. Ștefan cel Mare și Sfânt 166 | 01.10.2026 → 31.12.2026 | Итог не подведён |
| 16 | Lotul 16/ Acumulator 100 Ah ≥ 830A Conform cerințelor din anunțul de participare și caietului de sarcini atașat | 8 333,33 MDL | mun.Chişinău bd. Ștefan cel Mare și Sfânt 166 | 01.10.2026 → 31.12.2026 | Итог не подведён |
| 17 | Lotul 17/ Acumulator (78Ah – 80Ah) ≥750 A Conform cerințelor din anunțul de participare și caietului de sarcini atașat | 5 833,33 MDL | mun.Chişinău bd. Ștefan cel Mare și Sfânt 166 | 01.10.2026 → 31.12.2026 | Итог не подведён |
Документы 10
- declaratie beneficiar efectiv.docx
Документы с тем же названием: 2
- 20.08.2026 · новейший по дате · обработан · Оригинал ↗
- 20.08.2026 · обработан · Оригинал ↗
- duae_new.docx
Документы с тем же названием: 2
- 20.08.2026 · новейший по дате · обработан · Оригинал ↗
- 20.08.2026 · обработан · Оригинал ↗
Поданные предложения 26
| Участник | Лот | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|---|
| Catol Lux | 16 | 6 200,00 MDL | На рассмотрении | 27.08.2026 10:28 UTC |
| EXIMOTOR SA | 4 | 4 266,67 MDL | На рассмотрении | 27.08.2026 06:29 UTC |
| I.I CHIVIRIGA VITALIE | 10 | 5 000,00 MDL | На рассмотрении | 26.08.2026 16:04 UTC |
| EXIMOTOR SA | 12 | 6 666,67 MDL | На рассмотрении | 27.08.2026 06:39 UTC |
| EXIMOTOR SA | 8 | 14 000,00 MDL | На рассмотрении | 27.08.2026 06:36 UTC |
| SAVACOM-TRANS | 15 | 2 150,00 MDL | На рассмотрении | 28.08.2026 05:34 UTC |
| EXIMOTOR SA | 1 | 36 750,00 MDL | На рассмотрении | 27.08.2026 06:29 UTC |
| EXIMOTOR SA | 2 | 4 333,33 MDL | На рассмотрении | 27.08.2026 06:29 UTC |
| Catol Lux | 13 | 2 850,00 MDL | На рассмотрении | 27.08.2026 10:26 UTC |
| EXIMOTOR SA | 16 | 5 500,00 MDL | На рассмотрении | 27.08.2026 06:40 UTC |
| EXIMOTOR SA | 7 | 5 166,67 MDL | На рассмотрении | 27.08.2026 06:36 UTC |
| SAVACOM-TRANS | 16 | 5 500,00 MDL | На рассмотрении | 28.08.2026 05:34 UTC |
| SAVACOM-TRANS | 17 | 2 300,00 MDL | На рассмотрении | 28.08.2026 05:34 UTC |
| SAVACOM-TRANS | 14 | 15 050,00 MDL | На рассмотрении | 28.08.2026 05:34 UTC |
| EXIMOTOR SA | 13 | 2 625,00 MDL | На рассмотрении | 27.08.2026 06:39 UTC |
| Catol Lux | 15 | 2 200,00 MDL | На рассмотрении | 27.08.2026 10:27 UTC |
| EXIMOTOR SA | 11 | 11 000,00 MDL | На рассмотрении | 27.08.2026 06:37 UTC |
| I.I CHIVIRIGA VITALIE | 1 | 28 620,00 MDL | На рассмотрении | 26.08.2026 16:04 UTC |
| Catol Lux | 14 | 15 050,00 MDL | На рассмотрении | 27.08.2026 10:27 UTC |
| EXIMOTOR SA | 3 | 14 000,00 MDL | На рассмотрении | 27.08.2026 06:29 UTC |
| EXIMOTOR SA | 6 | 4 333,33 MDL | На рассмотрении | 27.08.2026 06:30 UTC |
| EXIMOTOR SA | 5 | 93 000,00 MDL | На рассмотрении | 27.08.2026 06:30 UTC |
| SAVACOM-TRANS | 13 | 3 225,00 MDL | На рассмотрении | 28.08.2026 05:33 UTC |
| I.I CHIVIRIGA VITALIE | 5 | 48 000,00 MDL | На рассмотрении | 26.08.2026 16:04 UTC |
| Показать ещё (24 / 26) | ||||
Решения о присуждении 26
| Поставщик | Лот | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|---|
| EXIMOTOR SA | 13 | 2 625,00 MDL | Решение на рассмотрении | 01.09.2026 11:52 UTC |
| Catol Lux | 13 | 2 850,00 MDL | Итог не раскрыт | 01.09.2026 11:52 UTC |
| SAVACOM-TRANS | 13 | 3 225,00 MDL | Итог не раскрыт | 01.09.2026 11:52 UTC |
| EXIMOTOR SA | 11 | 11 000,00 MDL | Решение на рассмотрении | 01.09.2026 11:52 UTC |
| EXIMOTOR SA | 8 | 14 000,00 MDL | Решение на рассмотрении | 01.09.2026 11:52 UTC |
| I.I CHIVIRIGA VITALIE | 1 | 28 620,00 MDL | Решение на рассмотрении | 01.09.2026 11:52 UTC |
| EXIMOTOR SA | 1 | 36 750,00 MDL | Итог не раскрыт | 01.09.2026 11:52 UTC |
| EXIMOTOR SA | 12 | 6 666,67 MDL | Решение на рассмотрении | 01.09.2026 11:52 UTC |
| EXIMOTOR SA | 2 | 4 333,33 MDL | Решение на рассмотрении | 01.09.2026 11:52 UTC |
| SAVACOM-TRANS | 16 | 5 300,00 MDL | Решение на рассмотрении | 01.09.2026 11:52 UTC |
| EXIMOTOR SA | 16 | 5 500,00 MDL | Итог не раскрыт | 01.09.2026 11:52 UTC |
| Catol Lux | 16 | 6 200,00 MDL | Итог не раскрыт | 01.09.2026 11:52 UTC |
| SAVACOM-TRANS | 15 | 1 998,00 MDL | Решение на рассмотрении | 01.09.2026 11:52 UTC |
| Catol Lux | 15 | 2 000,00 MDL | Итог не раскрыт | 01.09.2026 11:52 UTC |
| SAVACOM-TRANS | 17 | 2 300,00 MDL | Решение на рассмотрении | 01.09.2026 11:52 UTC |
| I.I CHIVIRIGA VITALIE | 5 | 48 000,00 MDL | Решение на рассмотрении | 01.09.2026 11:52 UTC |
| EXIMOTOR SA | 5 | 93 000,00 MDL | Итог не раскрыт | 01.09.2026 11:52 UTC |
| EXIMOTOR SA | 3 | 14 000,00 MDL | Решение на рассмотрении | 01.09.2026 11:52 UTC |
| EXIMOTOR SA | 4 | 4 266,67 MDL | Решение на рассмотрении | 01.09.2026 11:52 UTC |
| EXIMOTOR SA | 9 | 8 233,33 MDL | Решение на рассмотрении | 01.09.2026 11:52 UTC |
| I.I CHIVIRIGA VITALIE | 10 | 4 750,00 MDL | Решение на рассмотрении | 01.09.2026 11:52 UTC |
| EXIMOTOR SA | 10 | 4 833,33 MDL | Итог не раскрыт | 01.09.2026 11:52 UTC |
| Catol Lux | 14 | 13 640,00 MDL | Решение на рассмотрении | 01.09.2026 11:52 UTC |
| SAVACOM-TRANS | 14 | 13 650,00 MDL | Итог не раскрыт | 01.09.2026 11:52 UTC |
| Показать ещё (24 / 26) | ||||
Официальные изменения 1
20.08.2026 13:28 UTC
General change of Contract Notice
Квалификационные критерии 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True