обьявление общее
Стр. 1
ANUNŢ DE PARTICIPARE SIMPLIFICAT
PENTRU ACHIZIȚIA DE VALOARE MICĂ
Privind achiziţionarea Produse alimentare pentru perioada 01.09.2026- 31.12.2026
(se indică obiectul achiziţiei)
prin achiziţie publică de valoare mică.
1. Denumirea autorităţii contractante IP Liceul Teoretic Ciumai, r-nul Taraclia
2. IDNO 1012620010391
3. Adresa r-nul Taraclia s. Ciumai
4. Numărul de telefon/fax : ____________
5. Adresa de e-mail şi pagina web oficială ale autorităţii contractante [email protected]
6. Adresa de e -mail sau pagina web oficială de la care se va putea obţine accesul la
documentaţia de atribuire: documentaţia de atribuire este anex ată în cadrul procedurii în
SIA RSAP.
7. Tipul autorităţii contractante şi obiectul principal de activitate (dacă este cazul, menţiunea că
autoritatea contractantă este o autoritate centrală de achiziţie s au că achiziţia
implică o altă formă de achiziţie comună ---
8. Cumpărătorul invită operatorii economici interesaţi, care îi pot satisface necesităţile, să
participe la procedura de achiziţie privind livrarea/prestarea următoarelor bunuri/servicii:
Nr.
crt.
Codul
CPV
Denumirea
bunurilor/
serviciilor
Unitatea
de
măsură
Canti-
tatea
Specificarea tehnică deplină
solicitată, standardele de referinţă
Valoarea
estimată
(se va indica
pentru fiecare
lot în parte)
Lotul 1 multiple produse alimentare
1 15613300-1 arpacas din griu
“Arnaut” kg 206
calitate superioară, pung a 1kg, PTMD
67-38869887-005, 1/ săptămână.
Scrisoarea de garanție pentru livrarea
bunurilor până la ora 9 dimineața
2 15613300-1 Arpacas“Orz”(кр.
перловая) kg 1
calitate superioară, punga 1kg, PTMD
67-38869887-005, 1/ săptămână.
Scrisoarea de garanție pe ntru livrarea
bunurilor până la ora 9 dimineața
3 15611000-4 orez bob rotund kg 1
210
Rotund, lustruit, calitate premium,
ambalat 1 kg,GOST 6292 -93, 1/
săptămână. Scrisoarea de garanție pentru
livrarea bunurilor până la ora 9
dimineața.
4 15851250-5 Bulgur kg 4
Calitate premium, ambalat 1 kg,GOST
6292-93, 1/ săptămână. Scrisoarea de
garanție pentru livrarea bunurilor până la
ora 9 dimineața.
5 15625000-5 gris/манка kg 23
calitate superioară, punga 1kg, GOST
7022-97, 1/ săptămână. Scrisoarea de
garanție pentru livrarea bunurilor până la
ora 9 dimineața,
6 15613300-1 hrisca kg 210
Calitate premium, cereale integrale, gatit
instant, ambalat 1 kg, GOST 555 -74, 1/
săptămână. Scrisoarea de garanție pentru
livrarea bunurilor până la ora 9
dimineața,
Стр. 1–2
6 15613300-1 hrisca kg 210 Calitate premium, cereale integrale, gatit instant, ambalat 1 kg, GOST 555 -74, 1/ săptămână. Scrisoarea de garanție pentru livrarea bunurilor până la ora 9 dimineața, 7 15612210-6 malai kg 4 calitate superioară, punga 1kg кг, GOST 14176-69, 1/ săptămână. Scrisoarea de garanție pentru livrarea bunurilor până la ora 9 dimineața, 8 15613380-5 Fulgi de ovas kg 6 calitate superioară, punga 1kg кг, GOST 21149-93, 1/ săptămână. S crisoarea de garanție pentru livrarea bunurilor până la ora 9 dimineața, 9 15831200-4 zahar kg 120 punga 1kg, GOST 21 -94, 1/ săptămână. Scrisoarea de garanție pentru livrarea bunurilor până la ora 9 dimineața. 1 10 15612100-2 Faina de griu 1kg kg 28 Făină din grâu, premium, ambalaj 1 kg., SM202:2000, 1/ săptămână. Scrisoarea de garanție pentru livrarea bunurilor până la ora 9 dimineața 1 11 15613300-1 Mei (pseno) kg 4 Calitate premium, cereale integrale, gatit instant, ambalat 1 kg, GOST 555 -74, 1/ săptămână. Scrisoarea de garanție pentru livrarea bunurilor până la ora 9 dimineața, 1 12 15331427-6 Pasta de tomate (0,72 kg) buc 68 Produse din legume ecologice autohtone, in borcan de sticla, volum 720 g., GOST 15842-90, 1/ săptămână. Scrisoarea de garanție pentru livrarea bunurilor până la ora 9 dimineața 1 13 03142500-3 oua de gaina buc. 4650 De găină, dietice,marcate, SM 89 - 1, 1/ săptămână. Scrisoarea de garanție pentru livrarea bunurilor până la ora 9 dimineața 1 14 15221000-3 Fileu de pește(hec) kg 235 Congelat, fara cap, ambalata 1 kg GOST 32366-2013, 1/ săptămână. Scrisoarea de garanție pentru livrarea bunurilor până la ora 9 dimineața 15 15241500-4 pește macrou kg 160 Congelat, ambalata 1 kg GOST 32366 - 2013, 1/ săptămână. Scrisoarea de garanție pentru livrarea bunurilor până la ora 9 dimineața 1 16 15851000-8 lavas buc. 36 Din făină din grîu , calitate superioară, foaie, ambalată 260 gr., 1/ săptămână. Scrisoarea de garanție pentru livrarea bunurilor până la ora 9 dimineața 1 17 15112130-6 fileu de gaina kg 1095 refrigerat, dezosată,cutie 1 kg.РТ MD 67 - 00400053-033: 2006 РТMD67-00400053-033:2006 1/săptămână. Scrisoareade garanție pentru livrarea bunurilor până la ora 9 dimineața 1 18 15111100-0 Carne de vită refregerată, fărăoase kg 180 refrigerat, dezosată,cutie 1 kg.РТ MD 67 -00400053-033: 2006 РТMD67-00400053-033:2006 1/săptămână. Scrisoarea de garanție pentru livrarea bunurilor până la ora 9 dimineața 1 19 15113000-3 Carne de porc refregerată, kg 275 Refrigerată dezosată și degrasată , cutie 5 kg.РТ MD 67 - 00400053- 033:2006РТMD67-00400053- 033:20061/săptămână.Scrisoarea de garanție pentru livrarea bunurilor până la
Стр. 2–3
porc refregerată, kg 275 Refrigerată dezosată și degrasată , cutie 5 kg.РТ MD 67 - 00400053- 033:2006РТMD67-00400053- 033:20061/săptămână.Scrisoarea de garanție pentru livrarea bunurilor până la ora 9 dimineața 20 03212213-6 mazare kg 181 calitate superioară, punga 1kg 2 21 03221210-1 fasole kg 28 calitate superioară, punga 1kg 2 22 15421000-5 ulei de floarea soarelui raf lit. 80 rafinat, sticla din polimer 5L., PTMD6705691233-001, 1/ săptămână. Scrisoarea de garanție pentru livrarea bunurilor până la ora 9 dimineața 23 15411200-4 ulei de floarea soarelui n/r lit. 15 nerafinat,presate la rece, sticla din polimer 5L., PTMD6705691233 -001, 1/ săptămână. Scrisoarea de garanție pentru livrarea bunurilor până la ora 9 dimineața 24 15850000-1 paste fainoase (1,0 kg) kg 100 calitatesuperioară,gruppaA,în sortiment, pachet 1000gr. GOST 875-92, 1/ săptămână. Scrisoarea de garanție pentru livrarea bunurilor până la ora 9 dimineața 25 15850000-1 paste fainoase (1 kg) rojchi kg 38 calitatesuperioară,gruppaA,în sortiment, pachet 500gr. GOST 875- 92, 1/săptămână. Scrisoar ea de garanție pentru livrarea bunurilor până la ora 9 dimineața. 26 15850000-1 fidea kg 6 calitate superioară, gruppa A, în sortiment, pachet 400gr. GOST 875 -92, 1/ săptămână. Scrisoarea de garanție pentru livrarea bunurilor până la ora 9 dimineața 2 27 15821200-1 Biscuiti «Алиса» kg 20 Fără grăsimi hidrogenate, cu o cantitate mai mică de zaharuri simple de 15gr/100g produs cutie7kg,însortiment 28 15841300-8 cacao (0,100 kg) buc 20 Pachete ambalate de fabrică de 100 gr 2 29 15872400-5 sare kg 54 alimentară, pungă1 кг,GOST 13830 -97, 1/ săptămână. Scrisoarea de garanție pentru livrarea bunurilor până la ora 9 dimineața 2 30 15863200-7 ceai negru(0,100 kg) nepachetat cut 4 negru, pachet 100g , calitate superioară , GOST 1937 -90, , 1/ săptămână. Scrisoarea de garanție pentru livrarea bunurilor până la ora 9 dimineața 3 31 15863100-6 Ceai verde cu fructe (0,100 kg) nepachetat cut 4 verde, pachet 100g , calitate superioară , GOST 1937 -90, , 1/ săptămână. Scrisoarea de garanție pentru livrarea bunurilor până la ora 9 dimineața 32 15863000-5 Amestic de plante și fructe (0,100 kg) kg 8 Pungă 0,1 kg, pachet ambalate de fabrică. 33 15863000-5 Măces Karpatschi kg 5 Pungă 0,1 kg, pachet ambalate de fabrică. 2 34 15332200-6 magiun (0,86 kg) buc 35 asorti,cu con ținut de fructe de minim 50% maxim 75% borcan de sticla 860g, GOST 6929 -88 MB 5061-89, 1/ săptămână. Scrisoarea de garanție pentru livrarea
Стр. 3–4
2 34 15332200-6 magiun (0,86 kg) buc 35 asorti,cu con ținut de fructe de minim 50% maxim 75% borcan de sticla 860g, GOST 6929 -88 MB 5061-89, 1/ săptămână. Scrisoarea de garanție pentru livrarea bunurilor până la ora 9 dimineața 3 35 15540000-5 Cascaval kg 113 Ambalarea de vacuum, 2.5kg, în sortiment, cu g rasime de 45%, sertificat,15540000-5,1/săptămână. Scrisoarea de garanție pentru livrarea bunurilor până la ora 9 dimineața 36 15331400-1 Mazare verde (0,72 kg) buc 160 conservat, borcan de sticla 720g 3 37 03115130-0 Semințe de in (0,200 kg) cut 1 calitate superioară, pachet 200g 3 38 03111500-7 Semințede susan (0,200 kg) cut 3 calitate superioară, pachet 200g 3 39 03111300-5 Semințede floarea soarelui (0,500 kg) cut 1 calitate superioară, pachet 200g 40 15332419-4 stafide (0,200 kg) cut 58 calitate superioară, pachet 200g 3 41 15332410-1 pruna uscata (0,500 kg) cut 20 pachet de polimer 500g uscat, curat, fără mucegai 42 15872200-3 Foi de dafin (0,010 kg) pac 28 pachet ambalat de fabric 10g 43 15872100-2 Piper negru boabe pac 4 Pachete ambalate de fabrică de 200 gr Valoarea estimativă totală fără TVA 223736,9 Lotul 2 fructelor si legumelor 1. 03212100-1 Cartofi kg 1130 Cartofi proaspeti alungiti cu greutatea nu mai putin de 200- 300gr/buc,diametru mediu de 7-8cm. In stare proaspata fara deteriorari. contaminari de mucegai, putregai, insecte si viermi; faracolti, produsautohton. In saci de 25-30kg. standart HG nr. 929 din 31.12.2009.GOST 7176-85, 1/ săptămână 10462,96 2. 03221000-6 Ceapa uscata kg 250 In stare proaspata fara deteriorari. contaminari de mucegai, putregai, insecte si viermi, mprodus autohton. Ambalat in saci de plasa de 5-10 kg diametru mediu de 5-6 cm. Standart HG nr. 929 din 31.12.2009., SM 243: 2004, 1/ săptămână. 2314,82 3. 03221112-4 Morcov kg 300 Morcov calitate superioara nu mai putin de 150 -200gr /buc. In stare proaspata fara deteriorari. contaminari de mucegai, putregai, insecte si viermi, produs autohton. Ambalat in saci de plasa de 10 -15 kg. Standart HG nr. 929 din 31.12.2009.7176-85, 1/ săptămână 2777,78 4. 03221111-7 Sfecla rosie kg 260 Sfecla rosie calitate superioara de mari memedie 300-500 gr /buc In stare proaspata fara deteriorari. contaminari de mucegai, putregai, insecte si viermi produs autohton. Ambalat in saci de plasa de 10-15 kg. Standart HG nr. 929 din 31.12.2009.GOST 7176-85, 1/ săptămână 2888,89
Стр. 4–5
eteriorari. contaminari de mucegai, putregai, insecte si viermi produs autohton. Ambalat in saci de plasa de 10-15 kg. Standart HG nr. 929 din 31.12.2009.GOST 7176-85, 1/ săptămână 2888,89 5. 03221410-3 Varza kg 400 Varza proaspata calitate superioara cu greutatea nu mai putin de 1,5-2,0 kg, marime medie. In stare proaspata fara deteriorari. contaminari de mucegai, putregai, insecte si viermi, produs autohton. Ambalat in saci de plasa de 15-20 kg. Standart HG nr. 929 din 31.12.2009, 1/ săptămână 3703,70 6. 03222321-9 Mere kg 570 In stare proaspata fara deteriorari, contaminari de mucegai, putregai, insecte si viermi, HG 929 din 31.12.2009 cu privire la aprobarea „Cerinţelor de calitate şi comercializare pentru fructe şi legume proaspete”, SM 243: 2004, 1/ săptămână. 6333,33 7. 03222210-8 Lamîie kg 65 In stare proaspata fara deteriorari, contaminari de mucegai, putregai, insecte si viermi HG 929 din 31.12.2009,,cu privire la aprobarea „Cerinţelor de calitate şi comercializare pentru fructe şi legume proaspete”, SM 243: 2004, 1/ săptămână. 2437,5 8. 03222111-4 Banane kg 235 In stare proaspata fara deteriorari, contaminari de mucegai, putregai, insecte si viermi 6854,17 9. 03222240-7 Mandarine \ kg 200 In stare proaspata fara deteriorari, contaminari de mucegai, putregai, insecte si viermi 5833,33 10 03222240-7 clemantin kg 20 In stare proaspata fara deteriorari, contaminari de mucegai, putregai, insecte si viermi 583,33 11 03222321-9 Prună kg 200 In stare proaspata fara deteriorari, contaminari de mucegai, putregai, insecte si viermi 3703,70 12 03222341-5 poama kg 10 In stare proaspata fara deteriorari, contaminari de mucegai, putregai, insecte si viermi 231,48 13 03221400-0 Varza pechin kg 10 In stare proaspata fara deteriorari, contaminari de mucegai, putregai, insecte si viermi 277,78 14 03221270-9 Castraveti kg 125 In stare proaspata fara deteriorari, contaminari de mucegai, putregai, insecte si viermi 3472,22 15 03221240-0 Rosii kg 125 In stare proaspata fara deteriorari, contaminari de mucegai, putregai, insecte si viermi 3240,74 16 03221230-7 Ardei dulce kg 4 In stare proaspata fara deteriorari, contaminari de mucegai, putregai, insecte si viermi 111,11 17 03222220-1 Portocale kg 220 In stare proaspata fara deteriorari, contaminari de mucegai, putregai, insecte si viermi, ambalarea 10 кg., HG 929 din 31.12.2009 cu privire la aprobarea „Cerinţelor de calitate şi comercializare pentru fructe şi legume proaspete”, SM 243: 2004, 1/ 5500
Стр. 5–6
putregai, insecte si viermi, ambalarea 10 кg., HG 929 din 31.12.2009 cu privire la aprobarea „Cerinţelor de calitate şi comercializare pentru fructe şi legume proaspete”, SM 243: 2004, 1/ 5500 săptămână. 18 03221300-9 Marar verde kg 1.5 In stare proaspata, contaminari de mucegai, putregai, ambalat 0,1 kg. 138,89 19 03221300-9 Patrunjel verde kg 1.5 In stare proaspata, contaminari de mucegai, putregai, ambalat 0,1 kg. 138,89 Valoarea estimativă totală LOT 2 fără TVA 61004,62 Lotul 3 produselor de lactate 1. 15511100-4 lapte de vaca pasteurizat cu grăsime p pac 1180 Paterizat 2.5% grasime in pachete de polietilena 1.0 L Moldova Livrarea 2 ori in saptamina la solicitatea institutiei pina la ora 8.30 15842,59 2. 15530000-2 Unt „Crestianscoe” cugrasime p pac 170 Din smintina dulce nesarat 82.5% grasime, fara adaus de grasime vegetal, ambalat a cite 200 g Moldova. Livrarea 2 ori in saptamina la solicitatea institutiei pina la ora 8.30 4750 3. 15512000-0 Smantana cu grăsime buc. 80 15% grasime in punga 500 g Moldova Livrarea 2 ori in saptamina la solicitatea institutiei pina la ora 8.30 5760,65 4. 15541000-2 Brânză de vacă p pac 390 5% grasime, in punga de 0,5 kg, fara adaus de grasime vegetal Moldova Livrarea 2 ori in saptamina la solicitatea institutiei pina la ora 8.30 1851,85 5. 15551300-8 iaurt p pac 575 2.6%grasimeinpungade500g fără adaos de zahăr sau înduicitori artificiali Moldova Livrarea2oriinsaptaminala solicitatea institutiei pina la ora 8.30 14289,17 6. 15550000-8 cefir buc. 540 2,5% grasime in punga 500 g Moldova Livrarea 2 ori in saptamina la solicitatea institutiei pina la ora 8.30 5824,07 Valoarea estimativă totală LOT 3 fără TVA 48318,33 LOT 4 produselor de panificatie 1. 15612500-6 Pâne din faina din griu (0.550 kg) шт. 1920 Din faina din griu c/I, feliata, ambalata 0.55kg ambalată, feliată, echitată HG 775 din 03.072007, HG nr.520 din 22.06.2010, Legea nr.279 din 15.12.2017.Livrare conform comenzilor. 15360 2 15612500-6 Pâne din faina integral (0.400 kg) шт 160 Din faina din griu integrala c/I, feliata, ambalata 0.400 kg 942,22 3 15612500-6 Cifla de cozonac cu magiun (0,080 kg) шт. 1000 Chifla cu magoun din faina de grau, 80g ambalată, feliată, echitată HG 775 din 03.07.2007, HG nr.520 din 22.06.201 О, Legea nr.279 din 15.12.2017. Livrare conform comenzilor. 3703,70 Valoarea estimativă totală LOT 4 fără TVA 20005,92 TOTAL Valoarea estimativă totală fără TVA 353065,8
Стр. 6–7
area estimativă totală LOT 4 fără TVA 20005,92 TOTAL Valoarea estimativă totală fără TVA 353065,8 9. În cazul în care contractul este împărţit pe loturi, un operator economic poate depune oferta (se va selecta): 1) pentru un singur lot; 2) pentru mai multe loturi 3) pentru toate loturile; 4) alte limitări privind numărul de loturi care pot fi atribuite aceluiaşi ofertant_ 10. Termenele şi condiţiile de livrare/prestare solicitate 01.09.2026-31.12.2026 la solicitarea autorității contractante, conform specificații tehnice din anunț, pe adresa: r-nul Taraclia s. Ciumai str. Lomonosov,12, r-nul Taraclia s. Budăi str. Mira,73. 11. Termenul de valabilitate a contractului 31.12.2026 12. Scurtă descriere (indicați după caz) a criteriilor de calificare: Nr. crt. Criteriile de calificare şi de selecţie (descrierea criteriului/cerinţei) Modul de demonstrare a îndeplinirii criteriului/cerinţei Nivelul minim/ obligativitatea 1. Formularul standart al Documentului Unic de Achizitii European Original. Confirmata prin semnatura electronica Obligatoriu 2. Cerere de participare (Anexa 7) Original. Confirmata prin semnatura electronica Obligatoriu 3. Declaraţie privind valabilitatea ofertei (anexa nr. 8) Original. Confirmata prin semnatura electronica Obligatoriu 4. Specificaţii tehnice (anexa nr. 22) Original. Confirmata prin semnatura electronica Obligatoriu 5. Specificaţii de preț (anexa nr. 23) Original. Confirmata prin semnatura electronica Obligatoriu 6. Certificat de inregistrare, Extras din Registrul de Stat Copie, Confirmata prin semnatura electronica Obligatoriu 7. Actul ce atestă dreptul de a livra bunurile solicitate Copie, Confirmata prin semnatura electronica Obligatoriu 8. Declarația privind livrarea, transportarea și asamblarea elementelor se va face din contul operatorului economic cîștigător Copie, Confirmata prin semnatura electronica Obligatoriu 9. Autorizatie sanitar veterinara Copie, Confirmata prin semnatura electronica Obligatoriu 10 Carnet medical si certificate de instruire igienica a persoanelor ce asigura transportarea produselor alimentare Copie, Confirmata prin semnatura electronica Obligatoriu 11. Autorizatie sanitara de functionare Copie, Confirmata prin semnatura electronica Obligatoriu 12. Pasaport sanitar Copie, Confirmata prin semnatura electronica Obligatoriu 13 DECLARAŢIE DE ELIGIBILITATE Anexa nr. 2 la Regulamentul cu privire la achizițiile publice de valoare mică Obligatoriu
Стр. 7–8
aport sanitar Copie, Confirmata prin semnatura
electronica
Obligatoriu
13
DECLARAŢIE DE
ELIGIBILITATE
Anexa nr. 2 la Regulamentul cu
privire la achizițiile publice de
valoare mică
Obligatoriu
13. Tehnici şi instrumente specifice de atribuire ( după caz,specificaţi dacă se va utiliza licitaţia
electronică) ----.
14. Condiţii speciale de care depinde îndeplinirea contractului (indicaţi după caz) ----
15. Ofertele se prezintă în valută Lei MD
16. Criteriul de evaluare aplicat pentru atribuirea contractului prețul cel mai scăzut
17. Factorii de evaluare a celei mai avantajoase oferte din punct de vedere economic, precum şi
ponderile lor:
Nr. crt. Denumirea factorului de evaluare Ponderea, %
1. --- ---
18. Termenul-limită de depunere/deschidere a ofertelor:
- conform SIA ,,RSAP”/până la: Informația o gîsiți in SIA RSAp
- pe: (data) Informația o gîsiți in SIA RSAp
19. Adresa la care trebuie transmise ofertele sa u cererile de participare Ofertele sau cererile de
participare vor fi depuse electronic prin intermediul SIA ,,RSAP”.
Ofertele sau cererile de participare vor fi depuse electronic prin inte rmediul
SIA ,,RSAP”.
20. Termenul de valabilitate a ofertelor 30 zile
21. Locul deschiderii ofertelor SIA RSAP_____________
(SIA ,,RSAP” sau adresa locului deschiderii)
Ofertele întârziate vor fi respinse.
22. Limba sau limbile în care trebuie redactate ofertele sau cererile de participare limba de stat
23. Alte informaţii relevante ---
Conducătorul grupului de lucru Babenco Anjela
Предпросмотр носит справочный характер. Юридически значим только официальный оригинал в источнике.