Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1787137189004
Componente sisteme control acces
Finalizată
Achiziție de valoare mică (micro)
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
241 666,67 MDL
Până la termen
expirat
26.08.2026 06:00 UTC
Licitație electronică: 28.08.2026 12:00 UTC
Loturi
3
Oferte depuse
3
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Componente sisteme control acces
Parametrii achiziției
- CPV
- 42 › 42900000-5 · Diverse utilaje de uz general şi special
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică (micro)
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 241 666,67 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Administrația Națională a Penitenciarelor · 241 666,67 MDL · 2026-08-19 → 2026-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
20.08.2026 · 07:00 UTC
Clarificarea condițiilor
19.08.2026 → 23.08.2026 06:00 UTC
Se primesc oferte
23.08.2026 → 26.08.2026 06:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
26.08.2026
Executarea contractului
28.08.2026 → 31.12.2026 12:08 UTC
Obiectele achiziției 3
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Terminal facial | 42900000-5 Diverse utilaje de uz general şi special | 1 buc. |
| 2 | 2 | Terminal amprentă | 42900000-5 Diverse utilaje de uz general şi special | 9 buc. |
| 3 | 3 | Card de proximitate | 42900000-5 Diverse utilaje de uz general şi special | 250 buc. |
Loturi 3
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Terminal facial - compatibil cu platforma BioStar 2 Suprema;
- echivalent cu modelul BioEntry W3 Suprema;
- autentificare: facială și prin card de proximitate;
- capacitate memorie: maxim 100000 utilizatori, 10000 evenimente foto, 1000000 evenimente textuale;
- camere pentru identificare: cu infraroșu și vizuală;
- ecran: 1.3" PMOLED;
- distanță de recunoaștere facială: 30-100 cm;
- înălțime de recunoaștere facială: 140-190 cm;
- viteză de autentificare facială: până la 0,2 sec.;
- distanță citire card proximitate: MIFARE/ DESFire/ EM 0-50 mm, Felica 0-30 mm;
- tip cititor: 125 kHz EM, 13,56 MHz MIFARE, MIFARE Plus, DESFire EV1/EV2/EV3, Felica;
- interfețe de conectare: ethernet (10/100 Mbps), RS-485 1 ch Master/ Slave (protocol OSDP V2), Wiegand 1 ch IN/OUT;
- USB 2.0 (type C) integrat;
- intrări: minim 3 ch;
- relee: minim 1;
- procesor: minim 1,5 GHz Dual Core;
- suport cip criptofrafic;
- capacitate memorie: 16GB Flash, 2GB RAM;
- LED: multicolor;
- difuzor: 16 bit;
- clasă de protecție: minim IP67, IK08;
- tensiune de alimentare: 12V DC, maxim 1,0A, 24V DC maxim 0,6A;
- temperatură de funcționare: - 20°C - + 50°C;
- termen de garanție: cel puțin de 36 luni.
| 22 691,67 MDL | mun.Chişinău str.Nicolae Titulescu 35 | 28.08.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
| 2 | Terminal amprentă - compatibil cu platforma BioStar 2 Suprema;
- echivalent cu modelul BioEntry W2 Suprema;
- autentificare: prin amprentă (cu detectarea vivacității amprentei) și prin card de proximitate;
- capacitate memorie: maxim 500000 utilizatori, 1000000 evenimente textuale;
- distanță citire card proximitate: MIFARE/ DESFire/ EM 0-50 mm, Felica 0-30 mm;
- tip cititor: 125 kHz EM, 13,56 MHz MIFARE, MIFARE Plus DESFire EV1/EV2/EV3, Felica;
- interfețe de conectare: ethernet (10/100 Mbps), RS-485 1ch Master/ Slave (protocol OSDP V2), Wiegand 1 ch IN/OUT;
- procesor: minim 1.2 GHz Quad Core;
- suport cip criptofrafic;
- capacitate memorie: 2GB Flash, 256 MB RAM;
- LED: multicolor;
- buzzer cu multiple tonuri: integrat;
- clasă de protecție: minim IP67, IK09;
- tensiune de alimentare: 12V DC, 0,5A;
- temperatură de funcționare: - 20°C - + 50°C;
- termen de garanție: cel puțin 36 luni.
| 192 600,00 MDL | mun.Chişinău str.Nicolae Titulescu 35 | 28.08.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
| 3 | Card de proximitate - compatibil de a funcționa cu modelul terminalelor propuse la loturile nr. 1 și 2;
- standarde: Mifare DESFire EV3;
- algoritm criptare date: AES-128;
- frecvență de lucru: 13,56 MHz;
- capacitate memorie: 4KB (EEPROM);
- form factor: dreptunghi cu lungimea de 85-87 mm, lățimea de 54-55 mm, grosime 0,6-1,2 mm;
- viteză de comunicare: 400-900 kbps;
- temperatură de funcționare: - 25°C - + 50°C;
- clasă de protecție: cel puțin IP67;
- culoare: albă;
- termen de garanție: cel puțin de 24 luni.
| 26 375,00 MDL | mun.Chişinău str.Nicolae Titulescu 35 | 28.08.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
Documente 3
Oferte depuse 3
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| AlexSYS Collaboration SRL | 1 | 29 369,00 MDL | În examinare | 26.08.2026 05:15 UTC |
| AlexSYS Collaboration SRL | 3 | 34 250,00 MDL | În examinare | 26.08.2026 05:15 UTC |
| AlexSYS Collaboration SRL | 2 | 249 885,00 MDL | În examinare | 26.08.2026 05:15 UTC |
Decizii de atribuire 3
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| AlexSYS Collaboration SRL Documentele deciziei: decizie de atribuire platformă.pdf ↗ | 1 | 29 369,00 MDL | Câștigător desemnat | 03.09.2026 08:55 UTC |
| AlexSYS Collaboration SRL Documentele deciziei: decizie de atribuire platformă.pdf ↗ | 2 | 249 885,00 MDL | Câștigător desemnat | 03.09.2026 09:07 UTC |
| AlexSYS Collaboration SRL Documentele deciziei: decizie de atribuire platformă.pdf ↗ | 3 | 34 250,00 MDL | Câștigător desemnat | 03.09.2026 09:07 UTC |
Modificări oficiale 1
20.08.2026 07:00 UTC
General change of Contract Notice
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 3
| Furnizor | Lot | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| AlexSYS Collaboration SRL | 1 | 29 369,00 MDL | Contract în pregătire | 03.09.2026 08:56 UTC |
| AlexSYS Collaboration SRL | 3 | 34 250,00 MDL | Contract în pregătire | 03.09.2026 09:10 UTC |
| AlexSYS Collaboration SRL | 2 | 249 885,00 MDL | Contract în pregătire | 03.09.2026 09:10 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.