Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1787060203598
Lucrări de reconstrucție și montare a gardului perimetral
Anulată
Licitație deschisă
·Criteriu de atribuire: Automat
Motivul anulării
În temeiul Art. 71 alin. (1) lit. d) din Legea nr. 131/2015, procedura se anulează din cauza unei erori majore în plasamentul și selectarea codului CPV principal. Obiectul real al achiziției a fost încadrat greșit într-o clasificare statistică neconformă, fapt ce afectează vizibilitatea anunțului, transparența și libera concurență. Procedura va fi republicată după corectarea codului CPV.
Anularea se referă la întreaga procedură. Statutul fiecărui lot este indicat în secțiunea „Loturi”.
Valoare estimată
1 186 016,00 MDL
Până la termen
3z 8h
06.09.2026 21:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
Nu se publică
Sursa publică ofertele doar după stabilirea rezultatelor
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Procedură închisă fără câștigător
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Lucrări de montare a împrejmuirii perimetrale din panouri metalice zincate de tip eurogard
Parametrii achiziției
- CPV
- 45 › 45300000-0 · Lucrări de instalaţii pentru clădiri
- Categorie
- Lucrări
- Tipul procedurii
- Licitație deschisă
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 1 186 016,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- CSC Dinamo · 1 186 016,00 MDL · 2026-08-18 → 2026-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
18.08.2026 · 19:59 UTC
Clarificarea condițiilor
18.08.2026 → 28.08.2026 19:00 UTC
Se primesc oferte
28.08.2026 → 06.09.2026 21:00 UTC
Executarea contractului
09.09.2026 → 31.12.2026 06:00 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Lucrări de reconstrucție | 45300000-0 Lucrări de instalaţii pentru clădiri | 1 480 m |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lucrări de reconstrucție și montare a gardului perimetral Lucrări de montare a împrejmuirii perimetrale din panouri metalice zincate de tip eurogard | 1 186 016,00 MDL | mun.Chişinău mun.Chisinau, str. Sciusev 106A | 09.09.2026 → 31.12.2026 | Anulată |
Documente 8
Decizii de atribuire 1
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| — | Lot anulat | 18.08.2026 19:59 UTC |
Modificări oficiale 3
18.08.2026 19:02 UTC
General change of Contract Notice
18.08.2026 19:29 UTC · Anulare · Anunț de participare
Lucrări de reconstrucție și montare a gardului perimetral
În temeiul Art. 71 alin. (1) lit. d) din Legea nr. 131/2015, procedura se anulează din cauza unei erori majore în plasamentul și selectarea codului CPV principal. Obiectul real al achiziției a fost încadrat greșit într-o clasificare statistică neconformă, fapt ce afectează vizibilitatea anunțului, transparența și libera concurență. Procedura va fi republicată după corectarea codului CPV.
18.08.2026 19:58 UTC
General change of Contract Notice