1.anunt de participare, pâine.signed.pdf
Pag. 1
Anexa nr. 1
la Regulamentul cu privire la achizițiile
publice de valoare mică
ANUNȚ DE PARTICIPARE SIMPLIFICAT
PENTRU ACHIZIȚIA DE VALOARE MICĂ
privind achiziționarea: Pâine și produse de panificație (repetat) prin procedura de achiziție: Valoare mică
*Procedura a fost inclusă în planul de achiziții publice a autorității contractante (Da/Nu): DA
Link-ul către planul de achiziții publice publicat: https://restart.gov.md/
1. Denumirea autorității contractante: Agenția Teritorială de Asistență Socială Nord
2. IDNO: 1024601000024
3. Adresa: mun. Edineț, str. Șoseaua Bucovinei, 37B
4. Numărul de telefon/fax: 0(79)023009, 0(79)915496
5. Adresa de e-mail și de internet a autorității contractante: [email protected]
6. Adresa de e-mail sau de internet de la care se va putea obține accesul la documentația de atribuire:
Documentația de Atribuire este anexată în cadrul procedurii în SIA RSAP
7. Tipul autorității contractante și obiectul principal de activitate (dacă este cazul, mențiunea că autoritatea
contractantă este o autoritate centrală de achiziție sau că achiziția implică o altă formă de achiziție comună):
Instituție bugetară
8. Cumpărătorul invită operatorii economici interesați, care îi pot satisface necesitățile, să participe la
procedura de achiziție privind livrarea bunurilor:
Nr.
d/o Cod CPV
Denumirea
bunurilor/serviciil
or/lucrărilor
solicitate
Unitatea
de
măsură
Cantitate
estimată
Specificarea tehnică deplină solicitată,
Standarde de referință
Valoarea
estimată,
fără TVA, lei
(se va indica pentru
fiecare lot în parte)
LOTUL 1 : Produse de panificație
1 15800000-6
Pâine albă
kg
1 221
Pâine albă, feliată. Produsă din
făină de grâu de calitate
superioară, cu drojdie. Livrare de
2 ori pe săptămână.
2 15800000-6
Pâine de secară kg
596
Pâine de secară, feliată. Produsă
din făină de secară de calitate
superioară. Livrare de 2 ori pe
săptămână.
3 15800000-6
Plăcinte kg
223
Plăcinte din făină de grâu de
calitate superioară, cu umplutură
în asortiment (brânză, varză,
cartofi, vișine, etc). Livrare de 2
ori pe săptămână.
Valoarea estimativă totală, fără TVA, lei 78 968,34
9. În cazul în care contractul este împărțit pe loturi un operator economic poate depune oferta:
(se va selecta):
√ 1) Pentru un singur lot;
√ 2) Pentru mai multe loturi;
√ 3) Pentru toate loturile;
Pag. 1–2
(se va selecta):
√ 1) Pentru un singur lot;
√ 2) Pentru mai multe loturi;
√ 3) Pentru toate loturile;
10. Termenii și condițiile de livrare a bunurilor solicitați: până la 30.12.2026
11. Termenul de valabilitate a contractului: 31.12.2026.
12. Scurta descriere a criteriilor privind eligibilitatea operatorilor economici care pot determina
eliminarea acestora și a criteriilor de selecție/de preselecție; nivelul minim (nivelurile minime)
al (ale) cerințelor eventual impuse; se menționează informațiile solicitate (DUAE, documentație):
Nr.
d/o
Descrierea
criteriului/cerinței
Mod de demonstrare a îndeplinirii
criteriului/cerinței:
Nivelul minim/
Obligativitatea
1. Cerere de participare
Original, conform anexei nr.7 din
Documentația standard nr.115 din
15.09.2021, confirmată prin aplicarea
semnăturii electronice a Participantului.
Obligatoriu
2 Specificația tehnică
Original, conform anexei nr.22 la
Documentația Standard nr.115 din
15.09.2021, confirmată prin aplicarea
semnăturii electronice a Participantului.
Obligatoriu
3 Specificația de preț
Original, conform anexei nr.23 la
Documentația Standard nr.115 din
15.09.2021, confirmată prin aplicarea
semnăturii electronice a Participantului.
Obligatoriu
4 Certificat de efectuare sistematică a plății
impozitelor către Bugetul Public Național
Original/ copia valabilă a
Certificatului de tip CC 04 AE
eliberat de Serviciul Fiscal de Stat,
cu semnătura electronică a OE
Obligatoriu
5 Dovada înregistrării persoanei juridice, în
conformitate cu prevederile legale din ţara
în care ofertantul este stabilit
Copie, confirmată prin aplicarea
semnăturii electronice a Participantului. Obligatoriu
6 Informații generale despre ofertant Original, confirmată prin aplicarea
semnăturii electronice a Participantului. Obligatoriu
7 Certificat de atribuire a contului bancar Copie, confirmată prin aplicarea
semnăturii electronice a Participantului. Obligatoriu
8
Declarația pe propria răspundere privind
prezentarea documentelor minime de
calitate a produselor, la etapa livrării/sau
Certificat de conformitate/ sau alt certificat
echivalent, ce confirmă calitatea bunurilor
oferite, eliberat de Organismul Național de
Verificare conformității produselor.
Copie, confirmată prin aplicarea
semnăturii electronice a Participantului. Obligatoriu
9 Autorizaţia sanitară de funcționare/ sau
Autorizaţia sanitară-veterinară de
funcționare a Participantului
Copie, confirmată prin aplicarea
semnăturii şi ștampilei Participantului Obligatoriu
10
Autorizaţia sanitar-veterinară pe unitate de
transport sau pașaport sanitar al
transportului de funcţionare.
Copie, conform anexei nr.13 la
Documentația Standard nr.115 din
15.09.2021, confirmată prin aplicarea
semnăturii electronice a Participantului.
Obligatoriu
11
DECLARAŢIE DE
Pag. 2–3
i de funcţionare.
Copie, conform anexei nr.13 la
Documentația Standard nr.115 din
15.09.2021, confirmată prin aplicarea
semnăturii electronice a Participantului.
Obligatoriu
11
DECLARAŢIE DE ELIGIBILITATE
Original, confirmată prin aplicarea
semnăturii electronice a Participantului.
Conform Anexei nr. 2 la Regulamentul
cu privire la achizițiile publice de
valoare mică
Obligatoriu
13. Tehnici și instrumente specifice de atribuire (dacă este cazul specificați dacă se va utiliza acordul-
cadru, sistemul dinamic de achiziție sau licitația electronică): nu se aplică
14. Condiții speciale de care depinde îndeplinirea contractului (indicați după caz): nu e cazul
15. Ofertele se prezintă în valuta: MDL.
16. Criteriul de evaluare aplicat pentru atribuirea contractului:
- preț cel mai scăzut
- corespunderea cerințelor tehnice din Documentația de atribuire.
17. Factorii de evaluare a ofertei celei mai avantajoase din punct de vedere economic, precum și
ponderile lor: Nu se aplică.
Nr.d/o Denumirea factorului de evaluare Ponderea%
nu se aplică
18. Termenul limită de depunere/deschidere a ofertelor:
– conform SIA RSAP /până la: informația o găsiți în SIA RSAP.
– pe data: informația o găsiți în SIA RSAP.
19. Adresa la care trebuie transmise ofertele sau cererile de participare:
Ofertele sau cererile de participare vor fi depuse electronic prin intermediul SIA RSAP
20. Termenul de valabilitate a ofertelor: 30 zile.
21. Locul deschiderii ofertelor: SIA RSAP.
Ofertele întârziate vor fi respinse.
22. Limba sau limbile în care trebuie redactate ofertele sau cererile de participare: limba română.
23. Alte informații relevante: Produsele alimentare vor fi livrate la următoarele adrese:
1. Centrul de Plasament pentru bătrâni Lipcani, r-ul Briceni, or. Lipcani, str. Independenții 1
2. Centrul de Plasament pentru personae în vârstă și cu dizabilități s. Onești, r-ul Edineț
3. Centrul de asistență și protecție social Sf.„Mare Mucenic Gheorghe„ or. Ocnița, str. Sănătății 4
4. Centrul Multifuncțional „Renaștere„, or. Rîșcani, str.Trandafirilor 18.
Conducătorul grupului de lucru: Alina POSTOLACHI____________________.
Previzualizarea are caracter informativ. Doar originalul oficial din sursă are valoare juridică.