RU RO
Înapoi la achiziție / Lot 1
Finalizată CPV 50400000-9

Lot 1 servicii de reparație a unității radiologice cu braț Opescope Acteno, Shimadzu

IMSP Spitalul Clinic Republican„Timofei Moșneaga” mun.Chişinău Publicat 17.08.2026 14:44
Valoarea lotului
95 943,75
MDL
Status
Finalizată
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică
Criteriu de atribuire
Doar prețul
Câștigă prețul cel mai mic

Etapele procedurii

ora locală (Chișinău)
Clarificări
17.08 14:4424.08 09:00
Depunere
24.08 09:0001.09 09:00
Licitație
02.09 15:00
Evaluare
01.09 09:00
Examinate
fără date

Obiectul achiziției

1
1
Lot 1 servicii de reparație a unității radiologice cu braț Opescope Acteno, Shimadzu
50400000-9 Servicii de reparare şi de întreţinere a echipamentului medical şi de precizie
Cantitate: 1 Bucata

Documentele achiziției

3
PDF
anunt de participare.pdf
Documentația de atribuire · 17.08.2026 14:44
DOCX
documentația standard.docx
Documentația de atribuire · 17.08.2026 14:44
DOC
duae.doc
Documentația de atribuire · 17.08.2026 14:44
Fișierele sunt încărcate de autoritate în MTender. Versiunea cu valoare juridică — în sursa primară.

Termene și loc de executare

Perioada de executare
30.09.2026 14:43 → 31.12.2026 14:43
92 z.
Locul executării
mun.Chişinău
str. N. Testemiteanu 29
-

Context de piață

Calcul Tenderi
după codul 50400000 · în 12 luni: 1151 achiziții
Jumătate din achiziții — în intervalul
mediană
247,0095 560,00 MDL
acest lot: 95 943,75 MDL · mai scump decât 90 % din achiziții ·în regiunea mun. Chișinău: 618
Metodologia indicatorilor

Istoricul autorității

Calcul Tenderi IMSP Spitalul Clinic Republican„Timofei Moșneaga” · pe toată perioada
993
achiziții
630
cu câștigător
75
nedesfășurate
181
cu o singură ofertă
A câștigat cel mai des: IM Becor SRL (578)
Toate achizițiile autorității

Loturi similare · CPV 5040 · în 12 luni

Aceeași clasă CPV · în derulare și recent finalizate
Servicii de verificare metrologică a utilajelor geodezice
378 550,00
ofertare până 10.09 11:00
Servicii de mentenanță a contorului de energie termică DN 65 mm și achiziționare a bateriei cu litiu 3.6V 19000mAh
S.R.L. "SERVOSTAL"
2 583,33
finalizat · atribuit
Verificare contor gaz
S.R.L. "IN GAZ EXPRES"
9 588,00
finalizat · atribuit
servicii de sigilare a contorului electric de la gradiniță
I.C.S. "PREMIER ENERGY" SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATA
313,00
finalizat · atribuit
servicii de desigilare a contorului electric de la gradiniță
I.C.S. "PREMIER ENERGY" SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATA
305,00
finalizat · atribuit
Tenderi este un agregator de date deschise. Sumele, termenele și documentele sunt redate așa cum au fost publicate în MTender. Înainte de depunere verificați sursa primară.
Finalizată
La favorite