anunț de participare valoare mică aluatu_01_09_26.signed.pdf
Pag. 1
ANUNŢ DE PARTICIPARE SIMPLIFICAT
PENTRU ACHIZIȚIA DE VALOARE MICĂ
Privind achiziţionarea Produse alimentare pentru perioada 01.09.2026 – 31.12.2026
(se indică obiectul achiziţiei)
prin achiziţie publică de valoare mică.
1.Denumirea autorităţii contractante: Gimnaziul-Gradinita Dimitrie Cantemir s. Aluautu
2. IDNO 1013620012901
3. Adresa s. Aluatu, MD-7413 Mihail Frunze99
4. Numărul de telefon/fax : 029435189
5. Adresa de e-mail şi pagina web oficială ale autorităţii contractante [email protected]
6. Adresa de e-mail sau pagina web oficială de la care se va putea obţine accesul la documentaţia
de atribuire: documentaţia de atribuire este anexată în cadrul procedurii în SIA RSAP.
7. Tipul autorităţii contractante şi obiectul principal de activitate (dacă este cazul, menţiunea că
autoritatea contractantă este o autoritate centrală de achiziţie s au că achiziţia
implică o altă formă de achiziţie comună) ---
8. Cumpărătorul invită operatorii economici interesaţi, care îi pot satisface necesităţile, să
participe la procedura de achiziţie privind livrarea/prestarea următoarelor bunuri/servicii:
Nr.
crt.
Codul
CPV
Denumirea
bunurilor/
serviciilor
Unitate
a de
măsură
Canti-
tatea
Specificarea tehnică deplină
solicitată, standardele de referinţă
Valoarea
estimată
(se vaindica
pentru
fiecare lot
în parte)
Lotul 1 Diverse produse alimentare
1. 1 15613300-1 Арнаутка kg 15 Высший сорт,
шлифованная,фасовка1 кг, PTMD
67-38869887-005, 1/ неделя.
гарантированное письмо на
поставку ДО 9 ЧАСОВ УТРА ,
2. 15613300-1 Рис kg 67 Круглый, шлифованный, высший
сорт, фасовка1 кг,GOST 6292-93,
1/неделягарантированное письмо
на поставку ДО 9 ЧАСОВ УТРА ,
3. 15625000-5 Манная крупа kg 30 Высший сорт, фасовка1 кг, GOST
7022-97, 1/ неделя.
гарантированное письмо на
поставку ДО 9 ЧАСОВ УТРА ,
4. 15613300-1 Гречневая крупа kg 49 Высший сорт, зерна цельные,
быстрого приготовления, фасовка1
кг, GOST 555-74, 1/ неделя
.гарантированное письмо на
поставку ДО 9 ЧАСОВ УТРА
5. 15612210-6 Крупа кукурузная kg 34 Высший сорт, фасовка1 кг,GOST
14176-69, 1/ неделя.
гарантированное письмо на
поставку ДО 9 ЧАСОВ УТРА ,
6. 155613300-1 Крупа перловая Кг 4 Высший сорт, фасовка1 кг,GOST
14176-69, 1/
неделя.гарантированное письмо
на поставку ДО 9 ЧАСОВ УТРА ,
7. 15625000-5 Крупа ячневая Кг 10 Высший сорт, фасовка1 кг,GOST
14176-69, 1/ неделя.
гарантированное письмо на
поставку ДО 9 ЧАСОВ УТРА ,
8. 15613380-5 Овсянка kg 6 Высший сорт, фасовка 0,5 кг, GOST
21149-93, 1/неделя
Pag. 1–2
0 Высший сорт, фасовка1 кг,GOST 14176-69, 1/ неделя. гарантированное письмо на поставку ДО 9 ЧАСОВ УТРА , 8. 15613380-5 Овсянка kg 6 Высший сорт, фасовка 0,5 кг, GOST 21149-93, 1/неделя гарантированное письмо на поставку ДО 9 ЧАСОВ УТРА , 9. 15831200-4 Сахар kg 57 Фасовка1 кг, GOST 21-94, 1/ неделя. 10. 15612100-2 Мука пшеничная kg 16 Пшеничная, высший сорт, упаковка 5 кг., SM 202:2000,2/Месяц гарантированное письмо на поставку ДО 9 ЧАСОВ УТРА , 11. 03142500-3 Яйцо buc. 1630 Куриное, диетическое, пищевое,промаркированное, SM 89- 1, 1/неделя гарантированное письмо на поставку ДО 9 ЧАСОВ УТРА 12. 15221000-3 Филе рыбы Хек kg 200 Замороженная, ФИЛЕ, ФАСОВКА ПО 10 КГGOST 32366-2013, 1/неделя гарантированное письмо на поставкуДО 9 ЧАСОВ УТРА 13. 15851000-8 Лаваш buc. 64 Из пшеничной муки, сорт высший, листовой, упаковка 260 гр., 1/ неделя гарантированное письмо на поставку ДО 9 ЧАСОВ УТРА , 14. 15112130-6 Грудки куринные охлажденные kg 390 высший сорт, категория 1, охлажденное, свежее, мякоть без жира в вакуумной упаковке, без костей и без сухожилий, фасовка по 1 кг.,ежедневно до 9 часов утра ConformHGnr.773 din 03.10.2013 гарантированное письмо на поставку ДО 9 ЧАСОВ УТРА 15. 03221113-1 Фасоль кг 10 Высший сорт, колотый, фасовка 1 кг гарантированное письмо на поставку ДО 9 ЧАСОВ УТРА 16. 03212213-6 Горох сухой kg 27 Высший сорт, колотый, фасовка 1 кг.гарантированное письмо на поставку ДО 9 ЧАСОВ УТРА 17. 15850000-1 Макароны твердых сортов пач 155 Группа С, из твердых сортов пшеницы высшего качества, класс 1, фасовка 0.500 кг, в ассортименте, GOST 875-92, 1/ неделя гарантированное письмо на поставку ДО 9 ЧАСОВ УТРА , 18. 15872400-5 Соль иодированная Kg 22 Пищевая, фасовка1 кг,GOST 13830- 97,1/месяц гарантированное письмо на поставку ДО 9 ЧАСОВ УТРА , 19. 15864100-3 Чай Фруктовый (липа, мелиса,фрукты ,шиповник,) пач 36 Черный, фруктовый,( липа,мелиса, фрукты, шиповник фасовка 0,100 кг высший сорт, GOST 1937-90, 1/ неделя. гарантированное письмо на поставку ДО 9 ЧАСОВ УТРА , 20. 15850000-1 Печенье кг 15 Упакованное, детское, фасовка 1 кг, гарантированное письмо на поставку ДО 9 ЧАСОВ УТРА 21. 15850000-1 Огурцы соленные (соль<1.5гр/ 100гр) пакет 14 В вакууме, фасовка 1,0 кг, гарантированное письмо на поставку ДО 9 ЧАСОВ УТРА 22. 15864100-3 Какао кг. 0,6 Какао упакованное в пакет по 0,100 кг гарантированное письмо на поставку ДО 9 ЧАСОВ УТРА. ПП № 206 от 11.03.2009
Pag. 2–3
анное письмо на поставку ДО 9 ЧАСОВ УТРА 22. 15864100-3 Какао кг. 0,6 Какао упакованное в пакет по 0,100 кг гарантированное письмо на поставку ДО 9 ЧАСОВ УТРА. ПП № 206 от 11.03.2009 23. 15850000-1 Лапша яичная пач 10 Высший сорт, фасовка 0,5 кг гарантированное письмо на поставку ДО 9 ЧАСОВ УТРА 24. 15850000-1 Ванилин Пач 100 Упакованная, гарантированное письмо на поставку ДО 9 ЧАСОВ УТРА 25. 15850000-1 Разрыхлитель Пач 50 Упакованная, гарантированное письмо на поставку ДО 9 ЧАСОВ УТРА 26. 15850000-1 Семена подсолнуха Пач 14 Упакованная, фасовка 0,5 кг гарантированное письмо на поставку ДО 9 ЧАСОВ УТРА 27. 15850000-1 Семена кунжута Пач 2 Упакованные, фасовка 0,5 кг гарантированное письмо на поставку ДО 9 ЧАСОВ УТРА 28. 15850000-1 Ядро грецкого ореха Пач 14 Упакованные, фасовка 0,500 кг гарантированное письмо на поставку ДО 9 ЧАСОВ УТРА 29. 15850000-1 Чечевица Кг 32 Упакованная, фасовка 0,8 кг гарантированное письмо на поставку ДО 9 ЧАСОВ УТРА 30. 15850000-1 Пшено Кг 4 Упакованное, фасовка 1,0 кг гарантированное письмо на поставку ДО 9 ЧАСОВ УТРА 31. 15850000-1 Зелень сушенная Пач 80 Pachete ambalate de fabrică de 20-100 gr Valoarea estimativă totală pe Lotul nr.1 fără TVA 64428,00 LOTUL nr.2 Legume și fructe 1. 03212000-0 Картофель kg 440 Картофель свежий, чистый, высший сорт, фасованный, фасовка 5 кг.,HG 929 din 31.12.2009,,cu privire la aprobarea „Cerinţelor de calitate şi comercializare pentru fructe şi legume proaspete” GOST 7176-85, 1/неделя 2. 03221113-1 Лук kg 180 Лук сухой, высший сорт, фасованный, фасовка 5кг., HG 929 din31.12.2009 ,,cu privire la aprobarea „Cerinţelor de calitate şi comercializare pentru fructe şi legume proaspete”, SM 243: 2004, 1/неделя. 3. 03221112-4 Морковь kg 160 Высший сорт, чистая, фасованная, фасовка 5 кг.,HG 929 din 31.12.2009,, cu privire la aprobarea „Cerinţelor de calitate şi come rcializare pentru fructe şi legume proaspete” GOST 7176-85, 1/неделя 4. 03221111-7 Свекла kg 110 Высший сорт, чистая, фасованный, фасовка 5 кг.,HG 929 din 31.12.2009 cu privire la aprobarea „Cerinţelor de calitate şi comercializare pentru fructe şi legume proaspete”GOST 7176-85, 1/неделя 5. 03221410-3 Капуста белая kg 105 Высший сорт, свежая, целая, чистые HG 929 din 31.12.2009 cu privire la aprobarea „Cerinţelor de calitate şi comercializare pentru fructe şi legume proaspete”, SM 243: 2004, 1/неделя 6. 03222321-9 Яблоки kg 210 Высший сорт, целые, чистые, фасовка 10-20 кг., HG 929 din 31.12.2009 cu privire la aprobarea „Cerinţelor de calitate şi comercializare
Pag. 3–4
aspete”, SM 243: 2004, 1/неделя
6. 03222321-9 Яблоки kg 210 Высший сорт, целые, чистые,
фасовка 10-20 кг., HG 929 din
31.12.2009 cu privire la aprobarea
„Cerinţelor de calitate şi comercializare
pentru fructe şi legume proaspete”, SM
243: 2004, 1/неделя.
7. 03222100-4 Бананы kg 260 Свежие бананы, чистые,целые. Без
порчи.
8. 03222100-4 Мандарины kg 140 Свежие мандарины, чистые,целые.
Без порчи.
9. 03221270-9 Огурцы кг 70 Свежие огурцы, чистые,целые. Без
порчи.
10. 03221250-3 Помидоры Кг. 95 Свежие помидоры, чистые,целые.
Без порчи.
11. 03221440-2 Пекинская капуста kg 80 Свежая , чистая, без порчи
12. 03221230-7 Сладкий перец
Kapia (красный)
кг 60 Свежие , чистые, целые.
без порчи
13 03221230-7 Перец Dolma кг 60 Свежие , чистые, целые.
без порчи
14 03222100-4 Лимон Кг 7 Свежие , чистые, целые.
без порчи
15 03220000-9 Киви Кг 40 Свежие , чистые, целые.
без порчи
16 03221430-9 Брокколи Кг 50 Свежие , чистые, целые.
без порчи
17 03221420-6 Цветная капуста Кг 45 Свежие , чистые, целые.
без порчи
18 15332410-1 Чернослив без
косточки
кг 20 Упакованный, фасовка 1,0-5,0 кг
гарантированное письмо на поставку
19 15332410-1 Курага сушеная пач 14 Фасованная в пачках по 1,0 кг.
гарантированное письмо на поставку
20 03221410-3 Капуста красная кг 45 Высший сорт, свежая, целая,чистые
HG 929 din 31.12.2009 cu privire la
aprobarea „Cerinţelor de calitate şi
comercializare pentru fructe şi legume
proaspete”, SM 243: 2004, 1/неделя
21 03222300-6 Груша кг 20 Свежие , чистые, целые.
без порчи
22 03222300-6 Персик кг 20 Свежие , чистые, целые.
без порчи
23 15332410-1 Яблоки сушенные кг 10 Упакованный, фасовка 1,0 кг
гарантированное письмо на поставку
24 15332410-1 Смесь фруктов
сушенных
кг 10 Упакованный, фасовка 1,0 кг
гарантированное письмо на поставку
25 03222300-6 Слива свежая кг 20 Свежие , чистые, целые.
без порчи
Valoarea estimativă totală pe LOTUL nr. 2 fără TVA
45099,00
LOTUL nr.3 Produse lactate
1. 15500000-3 Молоко коровье
пастеризованное с
массовой долей
жира 2,5%
Пак. 650 Паcтеризованное 2,5% жирности в
полиэтиленовых пакетах 1,0 л
Молдова Доставка 2 раз в неделю
по заявке заведения
гарантированное письмо на поставку
ДО 9 ЧАСОВ УТРА
2. 15500000-3 Масло
«Крестьянское»
(0,200 гр) с
массовой долей
жира 82,5%, ГОСТ
37- 91
пач 190 Из несоленой сладкой сметаны
82,5% жирности, без добавления
растительного жира, расфасованной
пач. 0,200 гр Молдова. Доставка 2 в
неделю по заявке гарантированное
письмо на поставку ДО 9 ч УТРА
3. 15500000-3 Сметана с
массовой долей
жира 15%, 500г
Пак. 90
15% жира в полиэтиленовых
пакетах 0,5 кг Молдова Доставка 2
раз в неделю по заявке заведения
Pag. 4–5
письмо на поставку ДО 9 ч УТРА
3. 15500000-3 Сметана с
массовой долей
жира 15%, 500г
Пак. 90
15% жира в полиэтиленовых
пакетах 0,5 кг Молдова Доставка 2
раз в неделю по заявке заведения
гарантированное письмо на поставку
ДО 9 ЧАСОВ УТРА
4. 15500000-3 Творог 500 г, 9% Пак. 345 9% жира в полиэтиленовых пакетах
0,5 кг Молдова Доставка 2 раз в
неделю по заявке заведения
гарантированное письмо на поставку
ДО 9 ЧАСОВ УТРА
5. 15500000-3 Йогурт питьевой
натуральный 1,5%
Обезжиренный
500г
Пак. 470 Обезжиренный полиэтиленовых
пакетах 0,5 кг г Молдова Доставка
заявкам заведения гарантированное
письмо на поставку ДО 9 ЧАСОВ
УТРА
6 15540000-5 Сыр натуральный
45%
кг 55 Твердый натуральный, массовой
долей сухих веществ 45% жирн.,
упаковка по 1кг до 5 кг с
сертификатом, 15540000-5, 1/неделя
гарантированное письмо на поставку
ДО 9 ЧАСОВ УТРА ,
Valoarea estimativă totală pe LOTUL nr. 3 fără TVA 28909,00
LOTUL nr.4 Produse de panificație
1. 15612500-6 Батон нарезной
(0.5)
шт. 490 Хлеб из пшеничной муки высшего
сорта 550гр, нарезанный
упакованный в пищевой
маркированный пакет Доставка
согласно заявке ежедневно транс
портом поставщика HG 775 din
03.072007, HG nr.520 din 22.06.2010,
Legea nr.279 din15.12.2017
2. 15612500-6 Булочки с
повидлом 0,080 гр
шт. 222 булочки из пшеничной муки
высшего сорта 0,08 кг, упакованные
Доставка согласно заявке
ежедневно транспортом
поставщика HG 775 din 03.072007,
HG nr.520 din 22.06.2010, Legea
nr.279 din 15.12.2017
15612500-6 Булочки с
творожным кремом
и черной
смородиной
шт. 222 булочки из пшеничной муки
высшего сорта 0,08 кг, упакованные
Доставка согласно заявке
ежедневно транспортом
поставщика HG 775 din 03.072007,
HG nr.520 din 22.06.2010, Legea
nr.279 din 15.12.2017
15612500-6 Булочки с вишней
0,060 гр
шт. 222 булочки из пшеничной муки
высшего сорта 0,08 кг, упакованные
Доставка согласно заявке
ежедневно транспортом
поставщика HG 775 din 03.072007,
HG nr.520 din 22.06.2010, Legea
nr.279 din15.12.2017
15612500-6 Булочки с маком
0,080 гр
шт. 222 булочки из пшеничной муки
высшего сорта 0,08 кг, упакованные
Доставка согласно заявке
ежедневно транспортом
поставщика HG 775 din 03.072007,
HG nr.520 din 22.06.2010, Legea
nr.279 din15.12.2017
Valoarea estimativă totală pe LOTUl nr. 4 fără TVA 7908,00
9. În cazul în care contractul este împărţit pe loturi , un operator economic poate depune o ferta (se
va selecta):
Pag. 5–6
LOTUl nr. 4 fără TVA 7908,00 9. În cazul în care contractul este împărţit pe loturi , un operator economic poate depune o ferta (se va selecta): 1) pentru un singur lot ; 2) pentru mai multe loturi 3) pentru toate loturile; 4) alte limitări privind numărul de loturi care pot fi atribuite aceluiaşi ofertant_ 10. Termenele şi condiţiile de livrare/prestare solicitate 01.09.2026-31.12.2026 la solicitarea autorității contractante, conform specificații tehnice din anunț, pe adresa: or. Taraclia s. Aluatu str. Mihail Frunze 99 11. Termenul de valabilitate a contractului 31.12.2026 12. Scurtă descriere (indicați după caz) a criteriilor de calificare: Nr. crt. Criteriile de calificare şi de selecţie (descrierea criteriului/cerinţei) Modul de demonstrare a îndeplinirii criteriului/cerinţei Nivelul minim/ obligativitatea 1. Formularul standart al Documentului Unic de Achizitii European Original. Confirmata prin semnatura electronica Obligatoriu 2. Cerere de participare (Anexa 7) Original. Confirmata prin semnatura electronica Obligatoriu 3. Declaraţie privind valabilitatea ofertei (anexa nr. 8) Original. Confirmata prin semnatura electronica Obligatoriu 4. Specificaţii tehnice (anexa nr. 22) Original. Confirmata prin semnatura electronica Obligatoriu 5. Specificaţii de preț (anexa nr. 23) Original. Confirmata prin semnatura electronica Obligatoriu 6. Certificat de inregistrare, Extras din Registrul de Stat Copie, Confirmata prin semnatura electronica Obligatoriu 7. Certificat de efectuare sistematica a platii impozitelor, contributiilor eliberat de Inspect. Fiscal Copie, Confirmata prin semnatura electronica Obligatoriu 8. Actul ce atestă dreptul de a livra bunurile solicitate Copie, Confirmata prin semnatura electronica Obligatoriu 9. Declarația privind livrarea, transportarea și asamblarea elementelor se va face din contul operatorului economic cîștigător Copie, Confirmata prin semnatura electronica Obligatoriu 10. Autorizatie sanitar veterinara Copie, Confirmata prin semnatura electronica Obligatoriu 11 Carnet medical si certificate de instruire igienica a persoanelor ce asigura transportarea produselor alimentare Copie, Confirmata prin semnatura electronica Obligatoriu 12. Autorizatie sanitara de functionare Copie, Confirmata prin semnatura electronica Obligatoriu 13. Pasaport sanitar Copie, Confirmata prin semnatura electronica Obligatoriu 14. DECLARAŢIE DE ELIGIBILITATE Anexa nr. 2 la Regulamentul cu privire la achizițiile publice de valoare mică Obligatoriu 13. Tehnici şi instrumente specifice de atribuire ( după caz,specificaţi dacă se va utiliza licitaţia electronică) ----. 14. Condiţii speciale de care depinde îndeplinirea contractului (indicaţi după caz) ---- 15. Ofertele se prezintă în valută Lei MD 16. Criteriul de evaluare aplicat pentru atribuirea contractului prețul cel ma
Pag. 6–7
i speciale de care depinde îndeplinirea contractului (indicaţi după caz) ----
15. Ofertele se prezintă în valută Lei MD
16. Criteriul de evaluare aplicat pentru atribuirea contractului prețul cel mai scăzut
17. Factorii de evaluare a celei mai avantajoase oferte din punct de vedere economic, precum şi
ponderile lor:
Nr. crt. Denumirea factorului de evaluare Ponderea, %
1. --- ---
18. Termenul-limită de depunere/deschidere a ofertelor:
- conform SIA ,,RSAP”/până la: Informația o gîsiți in SIA RSAp
- pe: (data) Informația o gîsiți in SIA RSAp
19. Adresa la care trebuie transmise ofertele sa u cererile de participare Ofertele sau cererile de
participare vor fi depuse electronic prin intermediul SIA ,,RSAP”.
Ofertele sau cererile de participare vor fi depuse electronic prin intermediul SIA ,,RSAP”.
20. Termenul de valabilitate a ofertelor 30 zile
21. Locul deschiderii ofertelor SIA RSAP_____________
(SIA ,,RSAP” sau adresa locului deschiderii)
Ofertele întârziate vor fi respinse.
22. Limba sau limbile în care trebuie redactate ofertele sau cererile de participare limba
română/rusă
23. Alte informaţii relevante ---
Conducătorul grupului de lucru Dimitrieva Cristina
Previzualizarea are caracter informativ. Doar originalul oficial din sursă are valoare juridică.