202608171108_Anunț de licitaţie .signed.pdf
Pag. 1–2
ANUNȚ DE PARTICIPARE privind achiziționarea Diverselor produse alimentare, comuna Cioresti, raionul Nisporeni (se indică obiectul achiziției) prin procedura de achiziție__ Achiziție cu costuri mici (tipul procedurii de achiziție) 1. Denumirea autorității contractante: IP Gimnaziul ,,Valeriu Dumbrava,, 2. IDNO: 1013620000456_____________________________________________________ 3. Adresa: MD-6421, str. Ștefan cel Mare, comuna Cioresti ,raionul Nisporeni__ 4. Numărul de telefon/fax: 069893612 / 068245507 5. Adresa de e-mail și de internet a autorității contractante: [email protected] 6. Adresa de e-mail sau de internet de la care se va putea obține accesul la documentația de atribuire: documentația de atribuire este anexată în cadrul procedurii în SIA RSAP ____ 7. Tipul autorității contractante și obiectul principal de activitate (dacă este cazul, mențiunea că autoritatea contractantă este o autoritate centrală de achiziție sau că achiziția implică o altă formă de achiziție comună): Administrația Publică Locală ____ 8. Cumpărătorul invită operatorii economici interesați, care îi pot satisface necesitățile, să participe la procedura de achiziție privind livrarea/prestarea/executarea următoarelor bunuri /servicii/lucrări: Nr. d/o Co d CP V Denumirea bunurilor/serviciilor/ lucrărilor solicitate Unitatea de măsură Cantitatea Specificarea tehnică deplină solicitată, Standarde de referință Valoarea estimată (se va indica pentru fiecare lot în parte), lei MD Lotul 1 1 15112 000-6 File de pasăre congelată,ambalată,caserol ă 1,0 kg kg 388 File de pasăre congelată,ambalată,c aserolă 1,0 kg - 2 15112 000-6 Carne degresată de porc fără os congelată ,ambalată a cite 5,0 kg kg 259 Carne degresată de porc fără os congelată ,ambalată a cite 5,0 kg - 3 15112 000-6 Carne de curcan ambalată câte un 1kg kg 113 Carne de curcan ambalată câte un 1kg 4 15221 000-3 Peşte Hek ,eviscerat kg 64 Peşte Hek ,eviscerat ,conge lat ambalat cîte 10 kg 5 15221 000-3 File de pește congelat ,ambalata cite 10kg kg 64 File de pește congelat ,ambalata cite 10kg - 6 03142 500-3 Oua de gaina, dietice categoria A, B cu greutatea nu mai mica de 63 gr buc 1994 Oua de gaina, dietice categoria A , B cu greutatea nu mai mica de 63 gr - 7 15421 000-5 Ulei de floarea soarelui rafinat 5L litri 25 Dezodorisat în sticle de 5L 8 15421 000-5 Ulei de floarea soarelui nerafinat 1L litri 5 Dezodorisat în sticle de 5L 9 15612 100-2 Făină de grîua cite 1,0 kg pac 14 Calitate superioară ambalatăSM202,2002 10 14561 3300- 6 Hrișcă ambalată 1,0 kg pac 40 Cu fierbere rapidă,boabe întregi 11 15625 000-5 Crupă de griș ,ambalată 1,0 kg pac 12 GOST 7022-97 12 03211 300-6 Orez cu bobul rotund ambalat 1,0 kg pac 123 GOST 6292- 93,șlefuit 13 15611 13330 0-1 Crupă de cou cous ambalata 1kg pac 50 GOST 21149-93 14 15870 000-7 Tăiței ambalat a căte 500 gr. pac 129 Ambalat 400 gr 15 Suc de fructe a câte 1 litru litri 512 Ambalat 1l 16 15831 000-2 Zahar-tos ambalat 1.0 kg autohton pac 64 Ambalat 1 kg 17 15821 200-1
Pag. 2–3
5870 000-7 Tăiței ambalat a căte 500 gr. pac 129 Ambalat 400 gr 15 Suc de fructe a câte 1 litru litri 512 Ambalat 1l 16 15831 000-2 Zahar-tos ambalat 1.0 kg autohton pac 64 Ambalat 1 kg 17 15821 200-1 Biscuiti “15% zahăr ” a chite 5 kg kg 86 GOST24901-89 18 15613 300-7 Crupe de porumb ambalat a câte 1 kg kg 64 GOST 15842-90 19 15331 420-7 Paste de tomate borcane 720 gr borcane 40 SM47-2004 20 15863 200-7 Ceai negru 100 gr Pac 27 Calitate superioara 21 15872 400-5 Sare iodata ambalata 1.0 kg pac 19 GOST 13830-97 22 15321 0000- 4 Iaurt 1,2 % ,, Nejnîi,, cu fructe buc 1296 Ambalat 125 gr. Valoarea estimativă fără TVA 100000,00 lei 9. În cazul în care contractul este împărțit pe loturi un operator economic poate depune oferta (se va selecta): 1) Pentru un singur lot; 2) Pentru mai multe loturi; 3) Pentru toate loturile; 4) Alte limitări privind numărul de loturi care pot fi atribuite aceluiași ofertant__________. 10. Admiterea sau interzicerea ofertelor alternative: nu se admite _____________________ (indicați se admite sau nu se admite) 11. Termenii și condițiile de livrare/prestare/executare solicitați: 24.08.2026 - 31.12.2026 12. Termenul de valabilitate a contractului: 31.12.2026 13. Contract de achiziție rezervat atelierelor protejate sau că acesta poate fi executat numai în cadrul unor programe de angajare protejată (după caz): __ NU __________________ (indicați da sau nu) 14. Prestarea serviciului este rezervată unei anumite profesii în temeiul unor acte cu putere de lege sau al unor acte administrative (după caz): __ - - -__________________________ (se menționează respectivele acte cu putere de lege și acte administrative) 15. Scurta descriere a criteriilor privind eligibilitatea operatorilor economici care pot determina eliminarea acestora și a criteriilor de selecție; nivelul minim (nivelurile minime) al (ale) cerințelor eventual impuse; se menționează informațiile solicitate (DUAE, documentație): Nr. d/o Descrierea criteriului/cerinței Mod de demonstrare a îndeplinirii criteriului/cerinței: Nivelul minim/ Obligativitatea 1. DUAE Formularul standard al Documentului Unic de Achiziții European Semnat electronic de operatorul economic Obligatoriu 2. F3.1 Formularul Ofertă Semnat electronic de operatorul economic Obligatoriu 5. F3.5 Declarație de neîncadrare în siatuațiile ce determină excluderea de la procedura de atribuire, ce vin în aplicarea art. 18 din Legea nr. 131 din 03.07.2015 Semnat electronic de operatorul economic Obligatoriu 6. F3.6 Declarația privind conduita etică și neimplicarea în practici frauduloase și de corupere Semnat electronic de operatorul economic Obligatoriu 7. F3.7 Formularul informativ despre ofertant Semnat electronic de operatorul economic Obligatoriu 8. Certificat privind lipsa sau existența restanțelor fаță de bugеtul public nаțiоnаl Semnat electronic de operatorul economic Obligatoriu 16. Motivul recurgerii la procedura accelerată (în cazul licitației deschise, restrînse și al procedurii negociate), după caz__-
Pag. 3–4
ul public nаțiоnаl Semnat electronic de operatorul economic Obligatoriu 16. Motivul recurgerii la procedura accelerată (în cazul licitației deschise, restrînse și al procedurii negociate), după caz__- - -___________________________________________ 17. Tehnici și instrumente specifice de atribuire (dacă este cazul specificați dacă se va utiliza acordul-cadru, sistemul dinamic de achiziție sau licitația electronică): _________ 18. Condiții speciale de care depinde îndeplinirea contractului (indicați după caz): _- - -___ 19. Criteriul de evaluare aplicat pentru adjudecarea contractului: cel mai mic preț pe lot 20. Factorii de evaluare a ofertei celei mai avantajoase din punct de vedere economic, precum și ponderile lor: Nr. d/o Denumirea factorului de evaluare Ponderea% 21. Termenul limită de depunere/deschidere a ofertelor: - până la: [ora exactă] CONFORM DATELOR M-TENDER _______________________ - pe: [data] CONFORM DATELOR M-TENDER ________________________________ 22. Adresa la care trebuie transmise ofertele sau cererile de participare: Ofertele sau cererile de participare vor fi depuse electronic prin intermediul SIA RSAP 23. Termenul de valabilitate a ofertelor: 30 zile __________________________________ 24. Locul deschiderii ofertelor: SIA “RSAP” Ofertele întîrziate vor fi respinse. ________ (SIA RSAP sau adresa deschiderii) 25. Persoanele autorizate să asiste la deschiderea ofertelor: Ofertanții sau reprezentanții acestora au dreptul să participe la deschiderea ofertelor, cu excepția cazului cînd ofertele au fost depuse prin SIA “RSAP”. 26. Limba sau limbile în care trebuie redactate ofertele sau cererile de participare: De Stat – Română ________________________________________________________ 27. Respectivul contract se referă la un proiect și/sau program finanțat din fonduri ale Uniunii Europene: _- - - ______________________________________________________ (se specifică denumirea proiectului și/sau programului) Conducătorul grupului de lucru: G.Gutu _______________ L.Ș.
Previzualizarea are caracter informativ. Doar originalul oficial din sursă are valoare juridică.