Finalizată
CPV 42900000-5
Lotul nr. 3
Valoarea lotului
165 523,00
MDL
Status
Finalizată
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică (micro)
Criteriu de atribuire
Doar prețul
Câștigă prețul cel mai mic
Etapele procedurii
ora locală (Chișinău)
Clarificări
14.08 16:41→ 18.08 13:30
Depunere
18.08 13:30→ 21.08 13:30
Evaluare
21.08 13:30
Examinate
fără date
Obiectul achiziției
2
1
Centrifugă cu răcire cu rotor
42900000-5
Diverse utilaje de uz general şi special
Cantitate: 1 Bucata
2
Rotor complimentar
42900000-5
Diverse utilaje de uz general şi special
Cantitate: 1 Bucata
Documentele achiziției
2
PDF
anunț de participare_utilaj de uz general și special (2).pdf
Documentația de atribuire · 14.08.2026 16:41
DOCX
anunț de participare_utilaj de uz general și special.docx
Documentația de atribuire · 14.08.2026 16:41
Fișierele sunt încărcate de autoritate în MTender. Versiunea cu valoare juridică — în sursa primară.
Termene și loc de executare
Perioada de executare
01.09.2026 → 31.12.2026
121 z.
Locul executării
mun.Chişinău
str.AlexeI Mateevici 60
-
Context de piață
Calcul Tenderidupă codul 42900000 · în 12 luni: 575 achiziții
Jumătate din achiziții — în intervalul
mediană
329,17130 000,00 MDL
acest lot: 165 523,00 MDL · mai scump decât 90 % din achiziții
·în regiunea mun. Chișinău: 197
Istoricul autorității
Calcul Tenderi Universitatea de Stat din Moldova · pe toată perioada292
achiziții
151
cu câștigător
20
nedesfășurate
39
cu o singură ofertă
A câștigat cel mai des:
Ecochimie
(94)
Toate achizițiile autorității
Loturi similare · CPV 4290 · în 12 luni
Aceeași clasă CPV · în derulare și recent finalizate
Modernizarea sistemului de control a presiunilor, debitelor și nivelurilor la utilajul gospodăriei de păcură
340 000,00
ofertare până 11.09 10:30
Disc de plasă pentru filtru de ulei
300 000,00
ofertare până 14.09 09:00
Inele de etanșare pentru ermetizarea conexiunilor în valvele de înaltă presiune și temperatura înaltă
41 000,00
ofertare până 14.09 09:00
Pieselor pentru utilaje medicale și utilaje de laborator ( Conectori și alte accesorii pentru endoscopul video EG-720R
15 000,00
ofertare până 24.09 10:00
Tenderi este un agregator de date deschise. Sumele, termenele și documentele sunt redate așa cum au fost publicate în MTender. Înainte de depunere verificați sursa primară.