Lotul nu a avut loc
CPV 42900000-5
Lotul nr. 5
Valoarea lotului
3 081,60
MDL
Închisă
Lotul nu a avut loc
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică (micro)
Criteriu de atribuire
Doar prețul
Câștigă prețul cel mai mic
Etapele procedurii
ora locală (Chișinău)
Clarificări
14.08 16:41→ 18.08 13:30
Depunere
18.08 13:30→ 21.08 13:30
Evaluare
21.08 13:30
Examinate
fără date
Lotul nu a avut loc
Obiectul achiziției
1
1
Distilator
42900000-5
Diverse utilaje de uz general şi special
Cantitate: 1 Bucata
Documentele achiziției
2
PDF
anunț de participare_utilaj de uz general și special (2).pdf
Documentația de atribuire · 14.08.2026 16:41
DOCX
anunț de participare_utilaj de uz general și special.docx
Documentația de atribuire · 14.08.2026 16:41
Fișierele sunt încărcate de autoritate în MTender. Versiunea cu valoare juridică — în sursa primară.
Termene și loc de executare
Perioada de executare
01.09.2026 → 31.12.2026
121 z.
Locul executării
mun.Chişinău
str.AlexeI Mateevici 60
-
Context de piață
Calcul Tenderidupă codul 42900000 · în 12 luni: 575 achiziții
Jumătate din achiziții — în intervalul
mediană
329,17130 000,00 MDL
acest lot: 3 081,60 MDL
·în regiunea mun. Chișinău: 197
Istoricul autorității
Calcul Tenderi Universitatea de Stat din Moldova · pe toată perioada292
achiziții
151
cu câștigător
20
nedesfășurate
39
cu o singură ofertă
A câștigat cel mai des:
Ecochimie
(94)
Toate achizițiile autorității
Loturi similare · CPV 4290 · în 12 luni
Aceeași clasă CPV · în derulare și recent finalizate
Modernizarea sistemului de control a presiunilor, debitelor și nivelurilor la utilajul gospodăriei de păcură
340 000,00
ofertare până 11.09 10:30
Disc de plasă pentru filtru de ulei
300 000,00
ofertare până 14.09 09:00
Inele de etanșare pentru ermetizarea conexiunilor în valvele de înaltă presiune și temperatura înaltă
41 000,00
ofertare până 14.09 09:00
Pieselor pentru utilaje medicale și utilaje de laborator ( Conectori și alte accesorii pentru endoscopul video EG-720R
15 000,00
ofertare până 24.09 10:00
Tenderi este un agregator de date deschise. Sumele, termenele și documentele sunt redate așa cum au fost publicate în MTender. Înainte de depunere verificați sursa primară.