RU RO

anunt de participare_abonamente software.docx

procesat Documentația de atribuire Limbă: RO

ANUNȚ DE PARTICIPARE

Nr.17/VM din 13.08.2026

privind achiziționarea: _________Abonamente software__________________________

prin procedura de Achiziții publice de valoare mică______________________________

Denumirea autorității contractante: Cancelaria de Stat

IDNO: 1006601001067

Adresa: mun. Chișinău, Piața Marii Adunări Naționale, 1

Numărul de telefon/fax: 022/250-326

Adresa de e-mail și de internet a autorității contractante: [email protected]

Persoana de contact: Alina Lîsîi

Adresa de e-mail sau pagina web oficială de la care se va putea obține accesul la documentația de atribuire: Documentația de atribuire este anexată în cadrul procedurii în SIA “RSAP”

Tipul autorității contractante și obiectul principal de activitate (dacă este cazul, mențiunea că autoritatea contractantă este o autoritate centrală de achiziție sau că achiziția implică o altă formă de achiziție comună): Autoritate publică

Cumpărătorul invită operatorii economici interesați, care îi pot satisface necesitățile, să participe la procedura de achiziție privind livrarea/prestarea următoarelor bunuri /servicii:

În cazul procedurilor de preselecție se indică numărul minim al candidaților şi, dacă este cazul, numărul maxim al acestora. ____minim 1____________________________

În cazul în care contractul este împărțit pe loturi un operator economic poate depune oferta (se va selecta):

Pentru un singur lot;

Pentru mai multe loturi;

Pentru toate loturile;

Alte limitări privind numărul de loturi care pot fi atribuite aceluiași ofertant______-___

Admiterea sau interzicerea ofertelor alternative: _____________nu se admite________

(indicați se admite sau nu se admite)

Termenii și condițiile de prestare solicitați: Livrarea/activarea abonamentelor se va efectua în termen de maximum 5 (cinci) zile calendaristice de la data semnării contractului.

Transmiterea licențelor/abonamentelor și a datelor de activare se va realiza prin e-mail.

Termenul de valabilitate a contractului:____________31.12.2026__________________

Contract de achiziție rezervat atelierelor protejate sau că acesta poate fi executat numai în cadrul unor programe de angajare protejată (după caz): ___________nu__________

(indicați da sau nu)

Prestarea serviciului este rezervată unei anumite profesii în temeiul unor legi sau al unor acte administrative (după caz): _____________ nu se admite _________________

(se menționează respectivele acte cu putere de lege și acte administrative)

Scurta descriere a criteriilor privind eligibilitatea operatorilor economici care pot determina eliminarea acestora și a criteriilor de selecție/de preselecție; nivelul minim (nivelurile minime) al (ale) cerințelor eventual impuse; se menționează informațiile solicitate (DUAE, documentație):

Garanția pentru ofertă, după caz Nu se aplică.

Garanția de bună execuție a contractului, după caz Nu se aplică.

Motivul recurgerii la procedura accelerată (în cazul licitației deschise, restrânse și al procedurii negociate), după caz: Nu se aplică.

Tehnici

e bună execuție a contractului, după caz Nu se aplică.

Motivul recurgerii la procedura accelerată (în cazul licitației deschise, restrânse și al procedurii negociate), după caz: Nu se aplică.

Tehnici și instrumente specifice de atribuire (dacă este cazul specificați dacă se va utiliza acordul-cadru, sistemul dinamic de achiziție sau licitația electronică): Nu se aplică.

Condiții speciale de care depinde îndeplinirea contractului: Nu se aplică.

Criteriul de evaluare aplicat pentru adjudecarea contractului: Prețul cel mai scăzut.

Factorii de evaluare a ofertei celei mai avantajoase din punct de vedere economic, precum și ponderile lor: Nu se aplică

Termenul limită de depunere/deschidere a ofertelor:

până la: [ora exactă] Informația se regăsește în SIA „RSAP”.

pe: [data] Informația se regăsește în SIA „RSAP”.

Adresa la care trebuie transmise ofertele sau cererile de participare:

Ofertele sau cererile de participare vor fi depuse electronic prin intermediul SIA „RSAP”.

Termenul de valabilitate a ofertelor: 30 de zile

Locul deschiderii ofertelor: SIA „RSAP” i

(SIA RSAP sau adresa deschiderii)

28. Ofertele întârziate vor fi respinse.

Persoanele autorizate să asiste la deschiderea ofertelor:

Ofertanții sau reprezentanții acestora au dreptul să participe la deschiderea ofertelor, cu excepția cazului când ofertele au fost depuse prin SIA “RSAP”.

Limba sau limbile în care trebuie redactate ofertele sau cererile de participare: Limba română

Respectivul contract se referă la un proiect și/sau program finanțat din fonduri ale Uniunii Europene: Nu i

(se specifică denumirea proiectului și/sau programului)

Denumirea și adresa organismului competent de soluționare a contestațiilor:

Agenția Națională pentru Soluționarea Contestațiilor

Adresa: mun. Chișinău, bd. Ștefan cel Mare și Sfânt nr.124 (et.4), MD 2001;

Tel/Fax/email: 022-820 652, 022 820-651, [email protected]

Data (datele) și referința (referințele) publicărilor anterioare în Jurnalul Oficial al Uniunii Europene privind contractul (contractele) la care se referă anunțul respective (dacă este cazul): Nu se aplică.

În cazul achizițiilor periodice, calendarul estimat pentru publicarea anunțurilor viitoare: Nu se aplică.

Data publicării anunțului de intenție sau, după caz, precizarea că nu a fost publicat un astfel de anunţ: Nu a fost publicat

Data transmiterii spre publicare a anunțului de participare: conform SIA „RSAP”.

În cadrul procedurii de achiziție publică se va utiliza/accepta:

Contractul intră sub incidența Acordului privind achizițiile guvernamentale al Organizației Mondiale a Comerțului (numai în cazul anunțurilor transmise spre publicare în Jurnalul Oficial al Uniunii Europene): Nu

Alte informații relevante: _____________ Nu sunt ______________________________

Președintele Grupului

de lucru pentru achiziții

r transmise spre publicare în Jurnalul Oficial al Uniunii Europene): Nu

Alte informații relevante: _____________ Nu sunt ______________________________

Președintele Grupului

de lucru pentru achiziții publice /semnat electronic/ Alexandru IACUB

Cod

CPVDenumirea bunurilor/ serviciilorUnitatea de măsurăCantitateaSpecificarea tehnică deplină solicitată, Standarde de referințăValoarea estimată

( fără TVA )

48211000-0Abonament Adobe Creative Cloud Pro for teams, 1 user level 1.licență/
6 luni3Pachet complet Adobe (Photoshop, Illustrator, InDesign, Premiere Pro, After Effects etc.), stocare cloud, administrare team, licență oficială SaaS, 6 luni
48211000-0Abonament Power BI prolicență/
12 luni10Rapoarte/dashboard-uri interactive, workspaces, min. 8 actualizări/zi, model 1 GB, 10 GB stocare/utilizator 12 luni
48211000-0Abonament Cloude Team plan- premiumlicență/
6 luni1Modele AI de ultimă generație, loc premium cu limite extinse și Claude Code, Projects, administrare centralizată, datele nu se folosesc la antrenare 6 luni
48211000-0Abonament Zoom pro cu traducerelicență/
12 luni1Min. 300 participanți, 30 ore/reuniune, traducere live a subtitrărilor (min. 25 limbi), 5 GB cloud recording 12 luni
Abonament MailChimp -10000 abonatilicență/
6 luni1Campanii email în masă, automatizări, segmentare, A/B testing, rapoarte, API 6 luni
Valoarea estimativă totalăValoarea estimativă totalăValoarea estimativă totalăValoarea estimativă totalăValoarea estimativă totală121 000,00
Nr. d/oCriteriile de calificare și de selecție (Descrierea criteriului/cerinței)Mod de demonstrare a îndeplinirii criteriului/cerinței:Nivelul minim/

Obligativitatea

1.Specificații tehniceOriginal confirmat prin semnătura electronică, conform Anexei nr.22 din Documentația standard aprobată prin Ordinul Ministrului Finanțelor nr.115 din 15.09.2021.Obligator
2.Specificații de prețOriginal confirmat prin semnătura electronică, conform Anexei nr.23 din Documentația standard aprobată prin Ordinul Ministrului Finanțelor nr.115 din 15.09.2021.Obligator
3.Declarație privind valabilitatea oferteiOriginal confirmat prin semnătura electronică, conform Anexei nr.8 din Documentația standard aprobată prin Ordinul Ministrului Finanțelor nr.115 din 15.09.2021.Obligator
4.Dovada înregistrării persoanei juridiceCertificat/decizie de înregistrare a întreprinderii sau extras - emis de organul împuternicit. Copie confirmată prin semnătura electronică.Obligator
5.Date bancare și de identificare1.Certificat de atribuire a contului bancar, copie confirmată prin semnătura electronică., eliberat de banca deţinătoare de cont.

2. Date de identificare, informațiile generale despre operatorul economic (denumirea; adresa juridică; IDNO/cod fiscal; cod TVA; telefon; e-mail; persoana de contact; administratorul etc.), confirmate prin semnătura electronic

nformațiile generale despre operatorul economic (denumirea; adresa juridică; IDNO/cod fiscal; cod TVA; telefon; e-mail; persoana de contact; administratorul etc.), confirmate prin semnătura electronică.Obligator
6.Declarația de eligibilitateOriginal confirmat prin semnătura electronică, aprobată prin Ordinul Ministrului Finanțelor nr.145 din 24 noiembrie 2020Obligator
Nr. d/oDenumirea factorului de evaluarePonderea%

Nu se aplică

Denumirea instrumentului electronicSe va utiliza/accepta sau nu
Depunerea electronică a ofertelor sau a cererilor de participareSe acceptă
Sistemul de comenzi electroniceNu se acceptă
Facturarea electronicăSe acceptă
Plățile electroniceSe acceptă

Previzualizarea are caracter informativ. Doar originalul oficial din sursă are valoare juridică.