Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1786607515755
Materiale de construcție și articole conexe
Finalizată
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
455 499,70 MDL
Până la termen
expirat
21.08.2026 07:00 UTC
Licitație electronică: 24.08.2026 11:00 UTC
Loturi
5
Oferte depuse
11
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Materiale de construcție și articole conexe
Parametrii achiziției
- CPV
- 44 › 44100000-1 · Materiale de construcţii şi articole conexe
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 455 500,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Serviciul Special pentru Influențe Active asupra Proceselor Hidrometeorologice · 455 500,00 MDL · 2026-08-13 → 2026-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
13.08.2026 · 08:22 UTC
Clarificarea condițiilor
13.08.2026 → 18.08.2026 07:00 UTC
Se primesc oferte
18.08.2026 → 21.08.2026 07:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
24.08.2026
Executarea contractului
24.08.2026 → 31.12.2026 09:17 UTC
Obiectele achiziției 5
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Materiale de construcție și articole conexe cu livrarea lor pentru sediul Serviciului Special, Chişinău | 44100000-1 Materiale de construcţii şi articole conexe | 1 unitate |
| 2 | 2 | Materiale de construcție și articole conexe pentru sediul Serviciului Special, Unitatea Specială Cornești unitatea | 44100000-1 Materiale de construcţii şi articole conexe | 1 unitate |
| 3 | 3 | Materiale de construcție și articole conexe pentru sediul Serviciului Special, Unitatea Specială Cornești depozit | 44100000-1 Materiale de construcţii şi articole conexe | 1 unitate |
| 4 | 4 | Materiale de construcție și articole conexe pentru sediul Serviciului Special, Unitatea Specială Cimișlia | 44100000-1 Materiale de construcţii şi articole conexe | 1 unitate |
| 5 | 5 | Materiale de construcție și articole conexe pentru sediul Serviciului Special, Unitatea Specială Ceadîr-Lunga | 44100000-1 Materiale de construcţii şi articole conexe | 1 unitate |
Loturi 5
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Materiale de construcție și articole conexe cu livrarea lor pentru sediul Serviciului Special, Chişinău | 9 583,30 MDL | mun.Chişinău Grenoble 193 | 24.08.2026 → 31.12.2026 | Rezultat nestabilit |
| 2 | Materiale de construcție și articole conexe pentru sediul Serviciului Special, Unitatea Specială Cornești unitatea | 291 250,00 MDL | mun.Chişinău Grenoble 193 | 24.08.2026 → 31.12.2026 | Rezultat nestabilit |
| 3 | Materiale de construcție și articole conexe pentru sediul Serviciului Special, Unitatea Specială Cornești depozit | 97 916,60 MDL | mun.Chişinău Grenoble 193 | 24.08.2026 → 31.12.2026 | Rezultat nestabilit |
| 4 | Materiale de construcție și articole conexe pentru sediul Serviciului Special, Unitatea Specială Cimișlia | 3 833,30 MDL | mun.Chişinău Grenoble 193 | 24.08.2026 → 31.12.2026 | Rezultat nestabilit |
| 5 | Materiale de construcție și articole conexe pentru sediul Serviciului Special, Unitatea Specială Ceadîr-Lunga | 52 916,50 MDL | mun.Chişinău Grenoble 193 | 24.08.2026 → 31.12.2026 | Rezultat nestabilit |
Documente 18
- anunț de participare materiale de construcție și articole conexe august 2026.pdf
Documente cu același titlu: 6
- 13.08.2026 · cel mai recent după dată · procesat · Original ↗
- 13.08.2026 · procesat · Original ↗
- 13.08.2026 · procesat · Original ↗
- 13.08.2026 · procesat · Original ↗
- 13.08.2026 · procesat · Original ↗
- 13.08.2026 · procesat · Original ↗
- duae_materiale de constructie_august _2026.docx
Documente cu același titlu: 6
- 13.08.2026 · cel mai recent după dată · procesat · Original ↗
- 13.08.2026 · procesat · Original ↗
- 13.08.2026 · procesat · Original ↗
- 13.08.2026 · procesat · Original ↗
- 13.08.2026 · procesat · Original ↗
- 13.08.2026 · procesat · Original ↗
- ds_bunuri_servicii_omf_115_15_09_2021_materiale_de_constructie_ 21 august 2026 .docx
Documente cu același titlu: 6
- 13.08.2026 · cel mai recent după dată · procesat · Original ↗
- 13.08.2026 · procesat · Original ↗
- 13.08.2026 · procesat · Original ↗
- 13.08.2026 · procesat · Original ↗
- 13.08.2026 · procesat · Original ↗
- 13.08.2026 · procesat · Original ↗
Oferte depuse 11
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| Arta Zidarului | 2 | 291 180,00 MDL | În examinare | 21.08.2026 06:13 UTC |
| Arta Zidarului | 3 | 97 505,00 MDL | În examinare | 21.08.2026 06:13 UTC |
| VERMILION SRL | 2 | 274 040,00 MDL | În examinare | 21.08.2026 06:46 UTC |
| VERMILION SRL | 4 | 4 960,00 MDL | În examinare | 21.08.2026 06:46 UTC |
| TERMO-INSTAL-GAZ S.R.L. | 1 | 7 291,67 MDL | În examinare | 21.08.2026 04:04 UTC |
| VERMILION SRL | 3 | 79 995,00 MDL | În examinare | 21.08.2026 06:46 UTC |
| Arta Zidarului | 5 | 52 858,00 MDL | În examinare | 21.08.2026 06:14 UTC |
| VERMILION SRL | 5 | 54 639,00 MDL | În examinare | 21.08.2026 06:46 UTC |
| Arta Zidarului | 4 | 4 800,00 MDL | În examinare | 21.08.2026 06:14 UTC |
| Arta Zidarului | 1 | 9 498,70 MDL | În examinare | 21.08.2026 06:12 UTC |
| VERMILION SRL | 1 | 11 750,00 MDL | În examinare | 21.08.2026 06:46 UTC |
Decizii de atribuire 11
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| Arta Zidarului | 4 | 4 800,00 MDL | Câștigător desemnat | 26.08.2026 05:47 UTC |
| VERMILION SRL | 4 | 4 960,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 24.08.2026 12:24 UTC |
| VERMILION SRL | 3 | 79 995,00 MDL | Decizia se examinează | 24.08.2026 12:24 UTC |
| Arta Zidarului | 3 | 97 505,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 24.08.2026 12:24 UTC |
| VERMILION SRL | 5 | 52 400,00 MDL | Câștigător desemnat | 26.08.2026 05:32 UTC |
| Arta Zidarului | 5 | 52 458,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 24.08.2026 12:24 UTC |
| TERMO-INSTAL-GAZ S.R.L. | 1 | 7 291,67 MDL | Decizia se examinează | 24.08.2026 12:24 UTC |
| Arta Zidarului | 1 | 9 498,70 MDL | Rezultat nedivulgat | 24.08.2026 12:24 UTC |
| VERMILION SRL | 1 | 11 750,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 24.08.2026 12:24 UTC |
| VERMILION SRL | 2 | 274 040,00 MDL | Decizia se examinează | 24.08.2026 12:24 UTC |
| Arta Zidarului | 2 | 291 180,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 24.08.2026 12:24 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True