Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1786599357602
Lucrari de intretinere / reparatie periodica a drumului din piatra sparta din satul Cosnita r-nul Dubasari
Nu a avut loc
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
524 841,00 MDL
Până la termen
expirat
27.08.2026 09:09 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
0
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Nu s-au depus oferte
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Lucrari de intretinere / reparatie periodica a drumului din piatra sparta din satul Cosnita r-nul Dubasari
Parametrii achiziției
- CPV
- 45 › 45200000-9 · Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
- Categorie
- Lucrări
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 524 841,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Primaria comunei Cosnita · 524 841,00 MDL · 2026-08-13 → 2026-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
27.08.2026 · 09:09 UTC
Clarificarea condițiilor
13.08.2026 → 21.08.2026 07:09 UTC
Se primesc oferte
21.08.2026 → 27.08.2026 09:09 UTC
Executarea contractului
31.08.2026 → 31.12.2026 08:09 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Lucrari de intretinere / reparatie periodica a drumului din piatra sparta din satul Cosnita r-nul Dubasari | 45200000-9 Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice | 1 buc. |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lucrari de intretinere / reparatie periodica a drumului din piatra sparta din satul Cosnita r-nul Dubasari Lucrari de intretinere / reparatie periodica a drumului din piatra
sparta din satul Cosnita r-nul Dubasari | 524 841,00 MDL | s.Coşniţa str. Pacii, nr. 51 | 31.08.2026 → 31.12.2026 | Nereușită |
Întrebări și răspunsuri 3
17.08.2026 11:21 UTC · garantie
drum varianta alba maxim termen de garantie 1 an, modificati va rog din 5 ai intrun 1 an, structura drumului nu ne permite a garanta mai mult de 1 an
Răspunsul autorității: Vă mulțumim pentru solicitare.
Referitor la propunerea de modificare a termenului de garanție pentru lucrările de reparație a drumului din variantă albă, de la 5 ani la 1 an, menționăm că cerința privind termenul de garanție stabilită în documentația de atribuire rămâne neschimbată.
Termenul de garanție solicitat de Autoritatea Contractantă este stabilit pentru asigurarea calității și durabilității lucrărilor executate și se aplică în mod egal tuturor operatorilor economici participanți.
17.08.2026 11:26 UTC · clarificari
stimata AC la ce bun aveti nevoie de bani lichizi in valoare de 1 mln, daca valoarea estimativa este 520 mii ? anulati va rog
Răspunsul autorității: Buna ziua, va multumim pentru intrebare. Valoarea de 1 000 000 lei nu constituie suma care urmează a fi achitată în cadrul contractului, ci reprezintă nivelul capacității financiare solicitate operatorului economic pentru executarea corespunzătoare a lucrărilor.
17.08.2026 11:27 UTC · clarificari
din ianuarie 2025 dirigintii de santier, au trecut in respoinsabil tehnici, si trebuie sa fie atestati in domenciul constructiilor rutiere, dar nu civile, multumim
Răspunsul autorității: Va fi modificat
Documente 7
Decizii de atribuire 1
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| — | Nu s-au depus oferte | 27.08.2026 09:09 UTC |
Modificări oficiale 3
18.08.2026 11:14 UTC
General change of Contract Notice
19.08.2026 07:07 UTC
General change of Contract Notice
19.08.2026 07:09 UTC
General change of Contract Notice